ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czFED může poslat cenu zlata na nejnižší hodnotu za více než dva roky

  FED může poslat cenu zlata na nejnižší hodnotu za více než dva roky25. 7. 2022 • Tento týden proběhne velmi sledované jednání americké centrální banky, jehož hlavním výstupem bude další postup a strategie v boji proti stále rostoucí inflaci. Ta v červnu meziročně vzrostla z květnových 8,6 % na 9,1 % a dosáhla tak nejvyšší úrovně za&he

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  faei.czFed může poslat cenu zlata na nejnižší hodnotu za více než dva roky

  2 minuty čtení na faei.cz

  kurzy.czZlato se může brzy vrátit k růstu

  Zlato se může brzy vrátit k růstu25. 7. 2022 • Po pádu z březnového maxima 2 000 dolarů za trojskou unci se zlato obchodovalo v sestupném trendu. Podle technického analytika by však drahý kov mohl brzy vstoupit do krátkodobé býčí korekce.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czProč je zlato někdy drahé a někdy ne

  Proč je zlato někdy drahé a někdy ne25. 7. 2022 • Minulý týden ze čtvrtka na pátek zdražila unce zlata o 45 dolarů a pro šikovné burzovní spekulanty tak za necelého půl dne vyneslo zhruba 2,5 procenta. Z ročního minima 1680 dolarů se zvedla cena na 1725 amerických dolarů za pouhých 11 hodin. Po pěti týdnech propadů opět týden zisku. Při podrobnějším pohledu to vypadalo následovně.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czKomodity: Zlato se obchoduje v klesajícím trendovém kanálu

  25. 7. 2022 • Cena zlata (XAU/USD) se na 4hodinovém grafu obchoduje v klesajícím trendovém kanálu a nyní se přibližuje k jeho středové linii, která koresponduje s úrovní 38,2 % Fibonacciho retracementu a také s klouzavým průměrem SMA 100. Indikátor Stochastic současně již vysílá překoupené podmínky, další růst tak může být limitován. Dočkáme se tedy odrazu směrem dolů od zmiňované Fibonacciho úrovně a následného pokračovaní klesajícího trendu, nebo naopak dojde k průrazu a otestování vyšších úrovní?

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czIrské zásoby zlata se za rok zdvojnásobily

  Irské zásoby zlata se za rok zdvojnásobily23. 7. 2022 • Centrální banka Irska považuje zlato za jednou z nejspolehlivějších a nejstabilnějších komodit na mezinárodních trzích. A s mezinárodní nestabilitou způsobenou mimo jiné covidem a válkou na Ukrajině vypadá zlato jako dobrá investice. To alespoň tvrdí internetový portál Irish Mirror.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  idnes.czČeská společnost mění elektroodpad ve zlaté slitky

  Česká společnost mění elektroodpad ve zlaté slitky23. 7. 2022 • Elektronické výrobky, které už dosloužily, obvykle končí ve sběrných dvorech. TrustWorthy Investment z nich ale ve své rafinérii na Vysočině dokáže vytěžit maximum. Tedy přesněji, umí z nich získat zlato a stříbro. Právě s těmito komoditami totiž úspěšně obchodují. Loni dosáhli obratu přes 300 milionů korun.

  2 minuty čtení na idnes.cz

  finance.czZlato a očekávaná inflace

  Zlato a očekávaná inflace22. 7. 2022 • Toto klasické portfolio 60/40, kde jsou investice rozděleny z 60 procent do akcií a ze 40 procent do dluhopisů, zatím jen spí, ale jeho konec ještě nepřišel, řekl hlavní stratég Morgan Stanley poté, co tato strategie…

  1 minuta čtení na finance.cz

  zlato.czCo se bude dít s ruským zlatem?

  Co se bude dít s ruským zlatem?22. 7. 2022 • Některé z předních světových ekonomik včetně USA, Evropské unie a skupiny G7 vypracovávají podrobnosti zákazu dovozu zlata z Ruska, který má být formálně schválen již tento týden. Když Británie oznámila tento plán, vláda Borise Johnsona to zdůvodnila tím, že vývoz zlata se stal cenným pro mnoho ruských oligarchů ve spojení s Kremlem, protože chtějí pomocí zlata obejít západní sankce.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato se může brzy vrátit k růstu

  22. 7. 2022 • Po pádu z březnového maxima 2 000 dolarů za trojskou unci se zlato obchodovalo v sestupném trendu. Podle technického a...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato roste o 1 %

  Zlato roste o 1 %22. 7. 2022 • Během včerejší seance zaznamenal pár EURUSD velkou volatilitu, zejména díky rozhodnutí ECB. Dnes je však dolar na ústupu kvůli katastrofálním výsledkům PMI indexu služeb, který se propadl na 47 bodů, což bylo pod výrazně očekáváním trhu (52,7). Dnešní ...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  fxstreet.cz⏫⏫Zlato roste o 1 %

  7 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czObchody se zlatem nabraly na síle

  Obchody se zlatem nabraly na síle22. 7. 2022 • Cena zlata ve čtvrtek klesla na nejnižší úroveň za téměř celý rok, protože se spekuluje na další zvýšení úrokových sazeb ze strany hlavních centrálních bank. Vyšší úrokové sazby přinášejí nejen vyšší výnosy ze vkladů, ale i u dluhopisů. Očekávání vyšších výnosů je téměř bezbřehé a zároveň ustupují obavy z růstu inflace. To vše láká k přesunům investic od zlata do zmíněných finanční instrumentů.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato bylo zmanipulováno přes COMEX - Zlato se rozhodlo

  Zlato bylo zmanipulováno přes COMEX - Zlato se rozhodlo21. 7. 2022 • V dnešní době je dobré hledat si informace z vícera zdrojů a tak přikládám. Zlato bylo zmanipulováno přes COMEX - Zlato se rozhodlo. Titulky názorů. Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czCena zlata je na více než ročním minimu, čeká se na pohyb úroků v eurozóně

  Cena zlata je na více než ročním minimu, čeká se na pohyb úroků v eurozóně21. 7. 2022 • Cena zlata dnes na světových trzích klesla nejníže od loňského března. Kolem poledne kov ztrácel zhruba 0,8 procenta a jeho cena se pohybovala kolem 1682 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Investoři čekají, zda a o kolik dnes Evropská centrální banka (ECB) zvýší základní úrokové sazby. Vyhlídka na zdražování peněz ze strany velkých centrálních bank snižuje atraktivitu zlata, které žádné úroky nenese.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato se rozhodlo

  Zlato se rozhodlo21. 7. 2022 • Stagflace, recese nebo měkké přistání? Co čeká americkou a globální ekonomiku v blízké budoucnosti? Pouze zodpovězením této otázky můžeme zjistit osud zlata. I když se na trzích stále častěji mluví o tom, že drahý kov ztratil své funkce bezpečného...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  newstream.czZlato je na více než ročním minimu. Další ochromující úder mu uštědří ECB

  Zlato je na více než ročním minimu. Další ochromující úder mu uštědří ECB21. 7. 2022 • Cena zlata ve čtvrtek na světových trzích klesla nejníže od loňského března. Kolem poledne kov ztrácel zhruba 0,8 procenta a jeho cena se pohybovala kolem 1682 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Investoři čekají, zda a o kolik dnes Evropská centrální banka (ECB) zvýší základní úrokové sazby. Vyhlídka na zdražování peněz ze strany velkých centrálních bank totiž snižuje atraktivitu zlata, které žádné úroky nenese.

  2 minuty čtení na newstream.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).