ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlaterezervy.czJak zatočí se zlatem zasedání centrálních bank? Bude vybrána likvidita na týdenním grafu? (týdenní zpráva)

  Jak zatočí se zlatem zasedání centrálních bank? Bude vybrána likvidita na týdenním grafu? (týdenní zpráva)20. 7. 2022 • pokud bude spekulativní kapitál (Managed Money) dál prodávat, může být dokonce vybrána i tzv. likvidita na týdenním grafu. O co konkrétně se jedná? Likviditou se v tomto případě rozumí velký počet stoploss příkazů pod silnou cenou

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  patria.czEU se shodla na zákazu dovozu ruského zlata a dalších sankcích

  EU se shodla na zákazu dovozu ruského zlata a dalších sankcích20. 7. 2022 • Státy Evropské unie se dnes shodly na přijetí nové sady sankcí proti Rusku za jeho pokračující agresi vůči Ukrajině. Informovalo o tom české předsednictví Rady EU.

  1 minuta čtení na patria.cz

  e15.czDalší sankce proti Rusku. EU se shodla na zákazu dovozu ruského zlata

  1 minuta čtení na e15.cz

  newsbox.czEU se shodla na zákazu dovozu ruského zlata a dalších sankcích | newsbox.cz

  2 minuty čtení na newsbox.cz

  zlato.czZbytečné tajnosti kolem rakouského zlata

  Zbytečné tajnosti kolem rakouského zlata20. 7. 2022 • Rakouská centrální banka (Oesterreichische Nationalbank, dále jen OeNB, pozn. aut.) vlastní 280 tun zlata. Při kritice Rakouského účetního dvora (obdoby našeho NKÚ) z února 2015, že Rakousko drží příliš mnoho svého kovu (82 %) v Londýně, dospěl účetní dvůr k závěru, že všechny smlouvy mezi OeNB a jejími externími depozitáři, zejména však v Anglii, obsahují nedostatky a hlavně chybí možnost kontroly.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czŠvýcarsko omezilo dovoz ruského zlata, odráží náznaky spolufinancování války

  Švýcarsko omezilo dovoz ruského zlata, odráží náznaky spolufinancování války19. 7. 2022 • Švýcarsko v červnu dovezlo z Ruska výrazně méně zlata než v květnu, ukázaly podle agentury Reuters celní záznamy. Objevily se domněnky, že švýcarské firmy dovozem ruského zlata pomáhají financovat útok ruských vojsk na Ukrajinu, což ale velké švýcarské zpracovatelské společnosti popírají.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czUkrajina za válku platí i zlatem

  Ukrajina za válku platí i zlatem19. 7. 2022 • Ukrajinská centrální banka prodala od začátku ruské invaze zlaté rezervy za 12,4 miliardy dolarů, cituje zástupkyni guvernéra banky Katerynu Rožkovou agentura Reuters. Měla to prohlásit v nespecifikované celostátní televizi. Na oficiálních webových stránkách Národní banky Ukrajiny (NBU) však nic takového nelze najít.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  euro.czAby přežili, prodávají zlato. Ukrajinská centrální banka se od začátku války zbavila zlatých rezerv v hodnotě 12 miliard dolarů a žádá okolní státy o další půjčky

  Aby přežili, prodávají zlato. Ukrajinská centrální banka se od začátku války zbavila zlatých rezerv v hodnotě 12 miliard dolarů a žádá okolní státy o další půjčky18. 7. 2022 • Ukrajinská národní banka musí prodávat své rezervy zlata a zvyšovat výnos z dluhopisů i úrokové sazby, aby dokázala zajistit místním peníze alespoň na pokrytí základních potřeb. Od svých zahraničních spojenců Kyjev získal v rámci mezinárodní pomoci dohromady 13 miliard dolarů, další půjčky západní státy přislíbily. EU se zavázala Zelenského vládě poslat postupně 29,6 miliardy eur. Aby se však smazal rozpočtový schodek, bylo by třeba zemi dodávat devět miliard dolarů každý měsíc.

  5 minut čtení na euro.cz

  zlato.czKde mají Švýcaři zlato, je státní tajemství

  Kde mají Švýcaři zlato, je státní tajemství18. 7. 2022 • Ve Švýcarsku je státním tajemstvím, kde centrální banka skladuje své zlato. Ze všech dostupných informací vychází, že primárně své a zlato zahraničních centrálních bank včetně Banky pro mezinárodní platby, což je jakási centrální banka centrálních bank, je ukryté pod náměstím Bundesplatz 1 v Bernu.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  newstream.czKonec ruského zlata. Evropská unie chystá zákaz dovozu drahého kovu z válčící země

  Konec ruského zlata. Evropská unie chystá zákaz dovozu drahého kovu z válčící země16. 7. 2022 • Klíčové jednání čeká zástupce členských států Evropské unie v pondělí. Kromě zákazu dovozu zlata může dojít také k absolutnímu zákazu vývozu jakéhokoli vojenského materiálu do válčící země. Dovoz ruského zlata přitom již zakázaly například země G7. Navíc asijské země drahý kov od Ruska skupují výrazně pod cenou.

  4 minuty čtení na newstream.cz

  zlato.czKde se ukrývají zlaté poklady nejbohatších národů

  Kde se ukrývají zlaté poklady nejbohatších národů15. 7. 2022 • Centrální banky drží 35 500 tun zlata, což je zhruba jedna pětina zlata, které kdy bylo vytěženo. Většinu zlata nakoupily v posledním desetiletí. Centrální banky si pořizují zlato z řady důvodů: Ke zmírnění rizika, zajištění proti inflaci či podpoře ekonomické stability.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czProč je zlato při inflaci v USA 9,1 % pod 1 800 USD?

  Proč je zlato při inflaci v USA 9,1 % pod 1 800 USD?15. 7. 2022 • Trh zlata se odrazil od svého minima poté, co byla včera zveřejněna data o inflaci v USA, která v červnu vzrostla na 9,1 %. Někteří investoři byli zklamáni nedávným cenovým zásahem, protože zlato je tradičně vnímáno jako zajištění proti inflaci.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czZlato nevydrží nápor silného dolaru

  Zlato nevydrží nápor silného dolaru15. 7. 2022Zlato ve čtvrtek kleslo kvůli rostoucímu dolaru. Soudě podle nárůstu kotací USD investoři reagovali s nadšením na údaje o americké inflaci. V dopoledních hodinách evropské obchodní seance tedy cena srpnových futures na zlato na newyorské burze Comex&helli

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato nevydrží nápor silného dolaru

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czČNB v červnu nakoupila 300 kilogramů zlata

  ČNB v červnu nakoupila 300 kilogramů zlata15. 7. 2022 • Česká národní banka (ČNB) letos nenápadně opět nakupuje zlato. Její devizové rezervy uložené ve vzácném kovu se nejprve ke konci března zvýšily na 10,89 tuny. O 310 kilogramů víc ve srovnání se závěrem února, kdy to bylo 10,58 tuny zlata. Dalších 300 kilogramů centrální banka nakoupila v červnu a drží tak 11,19 tuny zlata v účetní hodnotě 656 milionů dolarů.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czProč je zlato při inflaci v USA 9,1 % pod 1 800 USD?

  14. 7. 2022 • Trh zlata se odrazil od svého minima poté, co byla včera zveřejněna data o inflaci v USA, která v červnu vzrostla na 9,1 %. Někteří investoři byli zklamáni nedávným cenovým zásahem, protože zlato je tradičně vnímáno jako zajištění proti inflaci.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  newstream.czStanislav Šulc: Máte zlato? Před inflací ani dopady války vás rozhodně nechrání

  Stanislav Šulc: Máte zlato? Před inflací ani dopady války vás rozhodně nechrání13. 7. 2022 • Inflace pokračuje v růstu, a kromě devadesátých let, kdy ceny rostly rychleji kvůli transformaci, takový skok v cenách nikdo nepamatuje. Řada lidí se před inflací již několik měsíců snaží bránit například investicemi do zlata, to však často není k dostání, a tak sahají po stříbru. Data ukazují, že to je sázka na špatné koně, kterým pomáhá jen růst dolaru.

  3 minuty čtení na newstream.cz

  zlato.czOtázka za milion dolarů

  Otázka za milion dolarů13. 7. 2022Zlato má za sebou těžký týden. Krátká odpověď na otázku, proč zlato nezáří, jak by mělo, zní: Protože září americký dolar. Dlouhá odpověď by přesáhla možnosti čtenáře udržet pozornost, ale je jistě snadno pochopitelná pomocí mezitržní analýzy hlavních ukazatelů.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).