ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czZlato stále posiluje

  Zlato stále posiluje1. 8. 2022 • Za pouhých 40 dní Fed (americká centrální banka, pozn. aut.) zvýšil sazby o 150 bazických bodů. Dolar po dosažení maximálních výšin nyní čelí poklesu možná způsobenému výběrem zisků těch, kdo do něj investovali. Zřejmě je vylekala skutečnost, že podle Fedu bude další pohyb úrokové sazby záviset na ekonomických datech, která je v dnešní rozevláté době extrémně těžké předpovědět.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  iprima.czKam investovat peníze během vysoké inflace? Zlato i sběratelské předměty, radí ekonomové

  Kam investovat peníze během vysoké inflace? Zlato i sběratelské předměty, radí ekonomové31. 7. 2022 • Inflace v Česku pravděpodobně ještě nedosáhla svého vrcholu. Ceny v červnu meziročně stouply o 17,2 %. Nabízí se tak otázka, co dělat se svými úsporami, aby se neznehodnotily? Ekonomové a finanční analytici Čechům radí, ať své peníze hlavně nenechají ležet ladem a ať je investují. Jenže jak? Reportéři CNN Prima NEWS zjišťovali možná řešení.

  8 minut čtení na iprima.cz

  zlato.czDalší hledač zlata se chlubí, že našel poklad „zlého krále“ (2)

  Další hledač zlata se chlubí, že našel poklad „zlého krále“ (2)30. 7. 2022 • Třiašedesátiletý Raymond Kosschuk učinil úchvatný objev, když v Sutton Bridge v hrabství Lincolnshire narazil na vzácné středověké artefakty. Věří, že pochodí lépe než hledač, který před šesti lety používal pseudonym Edward Morris a kterého na údajnou stopu přivedla vykladačka tarotových karet. Se synem jim prý pípaní detektoru o boční hráze naznačovalo, že na to kápli. Nakonec však z toho nic nebylo.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  newstream.czBritové střeží venezuelské zlato za miliardy. Madurovi cihly nevydají

  Britové střeží venezuelské zlato za miliardy. Madurovi cihly nevydají30. 7. 2022 • Vrchní soud v Londýně zamítl poslední snahu prezidenta Venezuely Nicoláse Madura získat kontrolu nad venezuelským zlatem v hodnotě jedné miliardy dolarů (více než 24 miliard korun), které má v úschově britská centrální banka. Uvedla rto agentura Reuters, která rozsudek označila za vítězství venezuelského opozičního vůdce Juana Guaidóa.

  2 minuty čtení na newstream.cz

  zlato.czDalší hledač zlata se chlubí, že našel poklad „zlého krále“ (1)

  Další hledač zlata se chlubí, že našel poklad „zlého krále“ (1)29. 7. 2022 • Pod otočným mostem Cross Keys v anglickém hrabství Lincolnshire se rozprostírá rovná a zelená zemědělská půda a řeka Nene tu plyne hnědá a mělká. Když se zvedne příliv Severního moře vzdáleného šest kilometrů, valí se proti proudu řeky rychlostí lidského běžce. Za úplňku a novoluní dokáže voda předstihnout i cválajícího koně, když se řítí plochou rovinatou krajinou.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czDalší skok ceny zlata

  Další skok ceny zlata29. 7. 2022 • Dva čtyřicetidolarové skoky během šesti dnů ukázala cena troyské unce zlata. O prvním skoku z pátku minulého týdne jsme psali: Ze čtvrtka na pátek zdražila unce zlata o 45 dolarů a pro šikovné burzovní spekulanty tak za necelého půl dne zlato vyneslo zhruba 2,5 procenta. Neuplynul však ani týden a historie se opakovala.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czRazantní odraz a růst ceny zlata je před námi

  Razantní odraz a růst ceny zlata je před námi28. 7. 2022 • V uvedeném textu se zaměřujeme jak na statistiku, která potvrzuje jeho neotřesitelnou roli v ochraně úspor před inflací, tak na bezprostřední faktory, které podle nás zapříčiní v následujících měsících jeho razantní cenový růst.

  4 minuty čtení na zlaterezervy.cz

  kurzy.czZlato se obchoduje nad 1 750 USD

  Zlato se obchoduje nad 1 750 USD28. 7. 2022 • Navzdory včerejšímu jestřábímu rozhodnutí Fedu trh zaznamenal, že by mohlo dojít ke zpomalování zvyšování úrokových sazeb. Navíc pád USA do technické recese vede k oslabení dolaru. Aktuálně se 10leté dluhopisy obchodují nejníže od konce března letošní...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  e15.czI do zlata a stříbra lze spořit pravidelně a po malých částkách

  I do zlata a stříbra lze spořit pravidelně a po malých částkách28. 7. 2022 • Koupit si malé kousky či certifikáty lze na mnoha místech. Česká mincovna ale nabízí i pravidelné spoření, kdy se peníze skutečně přemění na drahý kov.

  2 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czPonziho schéma stále žije i ve světě zlata

  Ponziho schéma stále žije i ve světě zlata28. 7. 2022 • Společnost Irish Gold and Silver Bullion (IGSB) se sídlem v Dublinu byla v loňském roce zrušena a likvidátor Myles Kirby brzy nato zahájil řízení u Nejvyššího soudu proti řediteli a jedinému akcionáři firmy Nicholasi Wickhamovi. Ten lákal své zákazníky k poskytnutí peněz na nákup zlata a stříbra, které měly přinést vysoké výnosy.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlatí býci brání úroveň 1 710 USD.

  27. 7. 2022 • Cena zlata se obchoduje kolem úrovně 1 720 USD. Navzdory silnému dolaru zlatí býci dál brání úroveň 1 700 USD. Jak jsme uvedli v předchozích příspěvcích, zlato je stále uvnitř střednědobého medvědího kanálu, ale cena dává důvod k odrazu nahoru k úrovním 1 750 – 1 760 USD. Cena zlata má velkou šanci vytvořit vyšší minimum okolo oblasti 1 700 – 1 720 USD a zahájit nový pohyb nahoru k horní hranici kanálu. Tento scénář zatím nebyl zneplatněn. Obchodníci by měli být trpěliví a sledovat, jak se zlato bude chovat, až dosáhne rezistence 1 725 USD a supportu 1 710 USD.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZáporný vztah úroků a zlata je jen mýtus

  Záporný vztah úroků a zlata je jen mýtus27. 7. 2022 • V podstatě týden se čekalo na rozhodnutí Federálního rezervního systému USA (Fed), což je americká centrální banka, o kolik bazických bodů zvýší úrokovou sazbu. Přitom se v Americe nenašel žádný ekonom, který by pochyboval, že to bude o 0,75 procenta.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  finex.czZlato je na dvouletých minimech, čeká jej brzy velký vzestup?

  Zlato je na dvouletých minimech, čeká jej brzy velký vzestup?27. 7. 2022Zlato (XAU) minulý týden kleslo na více jak dvouletá minima. Takže se kurz drahého kovu vrátil zpátky v čase. To samozřejmě mnozí spekulanti brali jako výbornou příležitost pro krátkodobé obchody.

  2 minuty čtení na finex.cz

  zlato.czZimbabwe kvůli inflaci začne razit zlaté mince

  Zimbabwe kvůli inflaci začne razit zlaté mince26. 7. 2022 • Zimbabwe oznámilo, že ještě tento měsíc zavede zlaté mince, protože se snaží omezit prudce rostoucí inflaci uprostřed propadu své měny. Centrální banka země (Reserve Bank of Zimbabwe) rovněž nastínila plány, podle nichž se americký dolar stane na příštích pět let zákonným platidlem.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czZlato udrželo silnou technickou podporu (týdenní zpráva)

  Zlato udrželo silnou technickou podporu (týdenní zpráva)25. 7. 2022 • V minulém týdnu se nepodařilo opět prolomit podporu 1.675 USD, neboť spotová cena klesla na 1.680 USD za unci, přičemž následně nastal 2denní odraz ceny k úrovni 1.740 USD.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).