ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czZakrývá basilejská banka BIS „zlaté intervence“ centrálních bank?

  Zakrývá basilejská banka BIS „zlaté intervence“ centrálních bank?22. 6. 2021 • Z nedávno zveřejněného květnového výpisu Banky pro mezinárodní vypořádání (BIS, Bank for International Settlements) vyšlo najevo, že během jednoho měsíce došlo k nárůstu tzv. zlatých swapů na 517 tun „žlutého kovu“. To je, pro srovnání více, než kolik aktuálně drží Evropská centrální banka (ECB) se svými necelými 505 tunami zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czSpeciální report na zlato: prudká korekce ceny vytváří prostor pro nákupní příležitost

  Speciální report na zlato: prudká korekce ceny vytváří prostor pro nákupní příležitost21. 6. 2021 • Současný pokles ceny zlata i stříbra má všechny znaky „panického“ výprodeje na derivátové burze. K velké likvidaci pozic totiž došlo v nočních hodinách a razance propadu odpovídá tomu, jak „tradeři“ obchodující na marži jsou nuceni uzavírat v rychlosti sv

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czZlatý důl na Yukonu vydal kostry tří mamutů

  Zlatý důl na Yukonu vydal kostry tří mamutů21. 6. 2021 • Podnebí doby ledové na Yukonu nejspíš umožnilo zachovat kostry rodinky mamutů, které nedávno objevili kanadští horníci ve zlatém dole Little flake nedaleko města Dawson City.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czPřichází třetí Basilej. Banky už zlato zřejmě nakoupily

  Přichází třetí Basilej. Banky už zlato zřejmě nakoupily19. 6. 2021 • Významným faktorem, který v posledních měsících potenciálně přispěl k růstu cen zlata, byly nákupy ze strany bank před zavedením tzv. Basilejských pravidel III. (Basel III). Není však nutné zabíhat do všech podrobností těchto nových pravidel, která v Evropské unii a ve Spojených státech vstoupí v platnost na konci letošního června, ve Velké Británii pak až 1. ledna příštího roku.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  denikn.czDolar sílí, hodnota ropy i zlata padá

  Dolar sílí, hodnota ropy i zlata padá18. 6. 2021 • Americký dolar nadále posiluje v reakci na avízo centrální banky USA, že začne se zvyšováním úrokových sazeb dříve, než se předpokládalo. To ovlivňuje cenu zlata i ropy, které klesají. Americká ropa WTI se propadla pod 70 USD za barel. (Kurzy)

  1 minuta čtení na denikn.cz

  fxstreet.czCena zlata v reakci na zasedání Fedu klesla pod 1800 dolarů za unci

  Cena zlata v reakci na zasedání Fedu klesla pod 1800 dolarů za unci17. 6. 2021 • Cena zlata dnes odpoledne sestoupila na světových trzích pod 1800 dolarů (zhruba 38.500 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Americká centrální banka (Fed) totiž ve středu signalizovala, že začne se zvyšováním úrokových sazeb dříve, než se předpokládalo.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  lidovky.czCena zlata v reakci na plánované zvyšování úrokových sazeb klesla pod 1800 dolarů za unci

  2 minuty čtení na lidovky.cz

  zlato.czCena zlata v reakci na zasedání Fedu klesla pod 1800 dolarů za unci

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czCommerzbank: Zlato do konce roku vzroste na dva tisíce dolarů za unci

  Commerzbank: Zlato do konce roku vzroste na dva tisíce dolarů za unci17. 6. 2021 • Commerzbank, druhá největší německá banka, která má celosvětově přes 15 milionů zákazníků, očekává, že obavy z inflace zvednou cenu zlata do konce roku až na dva tisíce amerických dolarů za troyskou unci (31,1 g). Uvedla to agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato reagovalo na Fed prudkým poklesem

  16. 6. 2021 • Potenciálně vyšší úrokové sazby a snížení likvidity díky vyšší IOER sazbě (ačkoli zvýšení bylo takřka symbolické) je mírně negativní zprávou pro zlato - alespoň ve velmi krátkém horizontu. Žlutý kov ztrácel až 1,5 %. Z grafu je patrné, že zlato nevytvořilo nový vrchol od 11. června a zprávy z Fedu dostaly cenu pod support - pod úroveň 23,6 Fibo retracementu poslední růstové vlny. Nejbližší support se nyní nachází v blízkosti 38,2 % retracementu a hlavní support lze nalézt na úrovni $1 795.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czZlato může dosáhnout historických maxim

  16. 6. 2021 • Od nejnižší úrovně pandemie v březnu 2020 zlato během několika následujících měsíců vzrostlo o téměř 45 %. Poté, co v srpnu 2020 zaznamenalo historicky nejvyšší hodnotu kolem 2 075,00 USD, cena zlata klesla o téměř 20 %, než se v březnu letošního roku ustálila.

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czCena zlata koriguje před zasedáním FEDu (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata a stříbra v USD)

  Cena zlata koriguje před zasedáním FEDu (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata a stříbra v USD)15. 6. 2021Zlato tak testuje před důležitým zasedáním Americké centrální banky FED (středa 16.6.) horní pásmo silné zóny podpory 1.800 – 1.850 USD.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  finance.czDo čeho se vyplatí investovat? Zkuste investiční zlato se všemi svými výhodami

  14. 6. 2021 • Mezi další oblíbené a stabilní investice patří například nemovitosti. Jenže nevýhodou při investování do pozemků, bytů či domů je to, že pořizovací cena je velmi vysoká. Musíte mít připravených několik miliónů korun. Právě to je důvodem, proč je pro mnoho lidí tento druh investování nevhodný. Oproti tomu investiční zlato můžete nakoupit v takovém množství a za takovou cenu, jaká vám přímo vyhovuje. Klidně tak pořídíte mince či slitky za desítky i stovky tisíc korun a sami si celkovou výši investice snadno přizpůsobíte. Zbývá si také promyslet, jestli se pustíte spíše do větší jednorázové investice, nebo budete pravidelně doplňovat určitý objem zlata a postupně tak zvyšovat hodnotu svého majetku. Obě varianty jsou v zásadě správné a vždy se dostanete mnohem dál v porovnání s těmi, kteří vůbec neinvestují.

  3 minuty čtení na finance.cz

  zlato.czPro zlato pohádkového krále i nacistů si přijeli s bagrem

  Pro zlato pohádkového krále i nacistů si přijeli s bagrem14. 6. 2021 • Zvěsti o zmizelém nacistickém zlatě stále přitahují lovce pokladů do německého Allgäu, oblasti na jih od bavorského Švábska a východního Bádenska-Württemberska. Někteří přijíždějí k nevoli místních obyvatel dokonce s bagrem.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  aktualne.czV Česku je první Au-tomat, vydává zlato. Po pádu kryptoměn se k němu investoři vrací

  V Česku je první Au-tomat, vydává zlato. Po pádu kryptoměn se k němu investoři vrací13. 6. 2021 • V pražském obchodním centru Nový Smíchov stojí mezi bankomaty první automat, ze kterého vypadne zlato. Má ale smysl do něj teď investovat?

  9 minut čtení na aktualne.cz

  zlato.czThajsko v dubnu nakoupilo rekordní množství zlata

  Thajsko v dubnu nakoupilo rekordní množství zlata13. 6. 2021 • Thajsko letos v dubnu nakoupilo do svých devizových rezerv rekordní 43,5 tuny zlata. Vyplývá to z aktuálních údajů Světové rady pro zlato (WGC, World Gold Council). Thajsko ze všech téměř dvou set sledovaných států světa podle údajů organizace uskutečnilo vůbec největší nákup zlata v průběhu měsíce dubna.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  info.czNeuvěřitelný příběh zlata zabaveného při zásahu na Úřadu vlády. Dosud zůstává v policejních trezorech a majitel se marně domáhá jeho vrácení

  Neuvěřitelný příběh zlata zabaveného při zásahu na Úřadu vlády. Dosud zůstává v policejních trezorech a majitel se marně domáhá jeho vrácení12. 6. 2021 • Dnes uplynulo přesně osm let od zásahu na Úřadu vlády, který odstartoval pád vlády Petra Nečase. Když tehdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta a olomoucký státní zástupce Ivo Ištvan vystoupili na tiskové konferenci, všechny šokovala zpráva o zabavení desítek kilogr...

  4 minuty čtení na info.cz

  blesk.czZásah na Úřadu vlády: Zeman i Šlachta razii hájí, zlato stát nevrátil

  1 minuta čtení na blesk.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).