ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czZlato může dosáhnout historických maxim

  16. 6. 2021 • Od nejnižší úrovně pandemie v březnu 2020 zlato během několika následujících měsíců vzrostlo o téměř 45 %. Poté, co v srpnu 2020 zaznamenalo historicky nejvyšší hodnotu kolem 2 075,00 USD, cena zlata klesla o téměř 20 %, než se v březnu letošního roku ustálila.

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czCena zlata koriguje před zasedáním FEDu (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata a stříbra v USD)

  nadpis15. 6. 2021Zlato tak testuje před důležitým zasedáním Americké centrální banky FED (středa 16.6.) horní pásmo silné zóny podpory 1.800 – 1.850 USD.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  finance.czDo čeho se vyplatí investovat? Zkuste investiční zlato se všemi svými výhodami

  14. 6. 2021 • Mezi další oblíbené a stabilní investice patří například nemovitosti. Jenže nevýhodou při investování do pozemků, bytů či domů je to, že pořizovací cena je velmi vysoká. Musíte mít připravených několik miliónů korun. Právě to je důvodem, proč je pro mnoho lidí tento druh investování nevhodný. Oproti tomu investiční zlato můžete nakoupit v takovém množství a za takovou cenu, jaká vám přímo vyhovuje. Klidně tak pořídíte mince či slitky za desítky i stovky tisíc korun a sami si celkovou výši investice snadno přizpůsobíte. Zbývá si také promyslet, jestli se pustíte spíše do větší jednorázové investice, nebo budete pravidelně doplňovat určitý objem zlata a postupně tak zvyšovat hodnotu svého majetku. Obě varianty jsou v zásadě správné a vždy se dostanete mnohem dál v porovnání s těmi, kteří vůbec neinvestují.

  3 minuty čtení na finance.cz

  zlato.czPro zlato pohádkového krále i nacistů si přijeli s bagrem

  nadpis14. 6. 2021 • Zvěsti o zmizelém nacistickém zlatě stále přitahují lovce pokladů do německého Allgäu, oblasti na jih od bavorského Švábska a východního Bádenska-Württemberska. Někteří přijíždějí k nevoli místních obyvatel dokonce s bagrem.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  aktualne.czV Česku je první Au-tomat, vydává zlato. Po pádu kryptoměn se k němu investoři vrací

  nadpis13. 6. 2021 • V pražském obchodním centru Nový Smíchov stojí mezi bankomaty první automat, ze kterého vypadne zlato. Má ale smysl do něj teď investovat?

  9 minut čtení na aktualne.cz

  zlato.czThajsko v dubnu nakoupilo rekordní množství zlata

  nadpis13. 6. 2021 • Thajsko letos v dubnu nakoupilo do svých devizových rezerv rekordní 43,5 tuny zlata. Vyplývá to z aktuálních údajů Světové rady pro zlato (WGC, World Gold Council). Thajsko ze všech téměř dvou set sledovaných států světa podle údajů organizace uskutečnilo vůbec největší nákup zlata v průběhu měsíce dubna.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  info.czNeuvěřitelný příběh zlata zabaveného při zásahu na Úřadu vlády. Dosud zůstává v policejních trezorech a majitel se marně domáhá jeho vrácení

  nadpis12. 6. 2021 • Dnes uplynulo přesně osm let od zásahu na Úřadu vlády, který odstartoval pád vlády Petra Nečase. Když tehdejší šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta a olomoucký státní zástupce Ivo Ištvan vystoupili na tiskové konferenci, všechny šokovala zpráva o zabavení desítek kilogr...

  4 minuty čtení na info.cz

  blesk.czZásah na Úřadu vlády: Zeman i Šlachta razii hájí, zlato stát nevrátil

  1 minuta čtení na blesk.cz

  lidovky.czČeský prodejce zlata zachytil zdařilé padělky investičních slitků. Zřejmě pocházejí z Asie

  nadpis11. 6. 2021 • Velmi propracované padělky slitků švýcarské rafinérie PAMP zachytil český prodejce investičního zlata – firma Zlato. Slitky mají realistický certifikát pravosti a podle společnosti pravděpodobně pocházejí z asijských zemí. Hodnověrné jsou jak svým provedením, tak parametry zjistitelnými lidským okem.

  3 minuty čtení na lidovky.cz

  fxstreet.czPětiletý vývoj ceny zlata a ropy

  nadpis11. 6. 2021 • V dobách krize investoři často obracejí svou pozornost (a peníze) ke komoditám, které považují za jistotu, tedy ke zlatu a ropě. Jenže jejich přesvědčení je postaveno na dojmech a nikoli na faktech. Zlato vnímané jako bezpečnostní pojistka patří k volatilním investicím a stabilitu ceny ropy pak velmi tvrdě pověřila loňská koronakrize.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czAustralská mincovna koupila rekordní vzorek zlatonosné horniny

  nadpis11. 6. 2021 • Největší vzorek zlatonosné horniny na světě s obsahem 43,5 kilogramů zlata v hodnotě bezmála 50 milionů korun koupila do své sbírky australská mincovna v Perthu. Poputuje do sbírky mincovny a vyhne se tak roztavení jako jeho rekordní předchůdce.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  nova.czZlato a.s. varuje před propracovanými padělky investičních zlatých slitků

  nadpis10. 6. 2021 • Praha, 10. června 2021 – Akciová společnost Zlato, přední tuzemský prodejce investičního zlata, upozorňuje, že zachytila nové a velmi propracované padělky slitků švýcarské rafinérie PAMP, které jsou opatřeny realistickým certifikátem pravosti. Padělky, které pravděpodobně pocházejí z asijských zemí, jsou nesmírně hodnověrné jak svým provedením, tak parametry zjistitelnými lidským okem.

  1 minuta čtení na nova.cz

  tyden.czCena zlata trhá rekordy, na trhu se objevily padělky

  nadpis10. 6. 2021 • V době, kdy se cena zlata neustále zvyšuje, se na trhu objevují padělky tohoto investičního kovu. Jsou téměř k nerozeznání s originálem.

  4 minuty čtení na tyden.cz

  finex.czZlato (XAU/USD) – trh se zlatem má po korekci, ale v kontextu je žlutý kov stále velmi býčí – jak si povede dále?

  nadpis10. 6. 2021 • V dnešní analýze na zlato (XAU/USD) navážeme na téměř měsíc starý příspěvek, kde jsme vcelku zevrubně rozebrali technickou a fundamentální stránku trhu se žlutým kovem. Dnes si uděláme update, protože za ten měsíc se toho docela dost změnilo, což si jistě žádá naši pozornost. Podíváme se tedy na data o nezaměstnanosti, inflaci, poptávce po zlatě a trhu futures. Zhlédneme v krátkosti i dolarový index.

  2 minuty čtení na finex.cz

  drbna.czNejvětší zlatý poklad nalezl před 250 lety nádeník při sekání trávy

  nadpis9. 6. 2021 • Nebýt prudké bouře, která se začátkem června 1771 přehnala nad Rokycanskem, asi bychom dnes o obrovském pokladu ani nemluvili. Voda na jednom místě podemlela břeh potoka a odhalila několik lesklých plíšků. Místní sedlák si jich tehdy pár odnesl domů a dal dětem na hraní. Později se na břehu objevily další zlaťáky a vrcholem byl velký kovový kotel plný lesklých mincí. Odhadem jich mohlo být až sedm tisíc, většina jich ale byla roztavena a zpracována na dukáty.

  4 minuty čtení na drbna.cz

  zlaterezervy.czKorekce na zlatě byla rychle vykoupena (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD)

  nadpis8. 6. 2021Zlato utvořilo hned z kraje minulého týdne nejprve nejvyšší cenu současné růstové vlny, když 1. června vyrostla cena na 1.916 USD za unci. Vzápětí však přišel na trhu prudký výprodej, který skončil stejně rychle, tak jako začal. V minulé týdenní zprávě jsem opakoval, že zlato je krátkodobě technicky překoupeno a že trh byl si „zasloužil“ alespoň korekci k trendové linii, která se začala tvořit na konci března a aktuálně se nachází kolem pásma 1.840 – 1.850 USD. Také jsem uváděl, že trhy někdy testují zpětně původní průlomové pásmo, které tvořilo nejprve rezistenci a nyní po průrazu se stává nejbližší podporou. Minulý pátek v ranních hodinách si zlato sáhlo téměř přesně k uváděné „trendovce“, od které se poté jeho cena odrazila opět prudce vzhůru.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).