ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  e15.czSotheby's vydražila minci Double Eagle za rekordní částku

  nadpis8. 6. 2021 • Aukční síň Sotheby's vydražila americkou zlatou minci Double Eagle (Dvojitý orel) z roku 1933 za rekordních téměř 18,9 milionu dolarů (přes 394 milionu korun). Nejvzácnější poštovní známka světa One-Cent Magenta (Jednocentová karmínová) z roku 1856 se zároveň v New Yorku vydražila za více než 8,3 milionu dolarů (přes 173 milionů korun), což potvrdilo její pozici nejcennější známky v historii, informuje agentura Reuters. Kupci si podle Sotheby's přáli zůstat v anonymitě.

  1 minuta čtení na e15.cz

  ihned.czSotheby's vydražila minci Double Eagle za téměř 400 milionů korun. Nového majitele má i nejvzácnější známka světa

  1 minuta čtení na ihned.cz

  zlato.czCo jste možná o zlatu nevěděli

  nadpis8. 6. 2021 • Těžko hledat trvanlivější a tradičnější symbol bohatství, než jakým je zlato. Tento zářivý kov fascinuje lidstvo už celá tisíciletí. Tradiční je zlato i z pohledu investice, na rozdíl od jiných komodit totiž neztrácí na hodnotě.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  novinky.czStavebko už není nejoblíbenější, hlavní jistotou jsou pro Čechy drahé kovy - Novinky.cz

  8. 6. 2021 • Stavební spoření bylo podle Barometru obliby spoření po dlouhé roky nejoblíbenějším produktem pro ukládání peněz. Nyní ho však vystřídalo zlato a další drahé kovy, které za obzvlášť zajímavou možnost zhodnocení peněz považují téměř tři pětiny Čechů.

  3 minuty čtení na novinky.cz

  ahaonline.czZlato je opět populární. Nenoste jej ale na krku

  8. 6. 2021Ozlatit se je rozhodně dobrý nápad. Jenomže kdo chce zlato využít jako silného bojovníka proti inflaci, musí vědět, jak do zlata správně investovat. Šperky to nevyřeší.

  1 minuta čtení na ahaonline.cz

  zlaterezervy.czTrh se zlatem ovládli kupující a jeho cena začíná postupně zdražovat i v ostatních světových měnách (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD i CZK)

  8. 6. 2021 • Zdá se, že jiné než technické faktory, ženou nyní cenu zlata vzhůru. Do Číny bylo v dubnu importováno skrze Hongkong nejvíce zlata za poslední 3 roky. Také Indie hlásí v posledních měsících zvýšenou poptávku, kdy jen v březnu dosáhly importy žlutého kovu

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  ctidoma.czInvestiční zlato a investiční stříbro se hodí i do vašeho portfolia

  nadpis7. 6. 2021 • Každý z nás by se nyní, v době rostoucí inflace, měl soustředit na to, jak zajistit své úspory před ztrátou jejich hodnoty. Odborníci doporučují investice do stříbra a do zlata. Jak na ně?

  1 minuta čtení na ctidoma.cz

  nova.czV Česku se vyrobila největší zlatá mince, má hodnotu rodinného domu

  nadpis7. 6. 2021 • V Česku v pondělí vznikla největší lisem ražená zlatá mince. Má hmotnost 5 kilogramů a aktuální hodnotu 7 milionů korun. Dostala se i do české knihy rekordů. Kdybyste si ji ale chtěli koupit, máte smůlu, protože všech 10 mincí, které mincovna vyrazí, už má své majitele.

  1 minuta čtení na nova.cz

  moneymag.czV Česku je první automat na zlaté slitky

  nadpis7. 6. 2021 • V Česku začal fungovat první automat na zlaté slitky. Au-tomat umístěný v pražském OC Smíchov prodává zlaté slitky o hmotnosti jednoho či deseti gramů nebo jedné troyské unce (přibližně 31,1 gramu). Prodej se uskutečňuje podle aktuálního kurzu.Oznámila to společnost Gold.plus, která automat provozuje.

  1 minuta čtení na moneymag.cz

  techfocus.czNový Au-tomat na pražském Smíchově je prvním automatem na zlato

  1 minuta čtení na techfocus.cz

  dama.czKam může investovat každý? Do zlata!

  nadpis4. 6. 2021 • Sníte o tom, jak byste snadno přišli k penězům, ale nic byste pro to neudělali? Takové vize jsou krásné, leč prakticky nerealizovatelné.

  1 minuta čtení na dama.cz

  fxstreet.czRuský těžař zlata Nordgold plánuje vstup na burzy v Moskvě a Londýně

  nadpis3. 6. 2021 • Ruský těžař zlata Nordgold plánuje uvést své akcie na burzy v Moskvě a Londýně. Firma dnes uvedla, že v úmyslu má i vyplácet dividendy. Podle listu Financial Times (FT) se tak podnik snaží využít obnoveného růstu ceny zlata. Firmu Nordgold ovládá rodina ruského miliardáře Alexeje Mordašova a podnik má aktivity v Rusku, Kazachstánu a ve východní Africe, informovala agentura Bloomberg.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czBitstock změnil název na Bit.plus a začne nabízet zlato

  nadpis3. 6. 2021 • Největší tuzemský obchodník s bitcoiny změnil svůj název z Bitstock.com na Bit.plus. Důvodem je expanze na evropský trh. Firma také v červnu zahajuje prodej digitalizovaného fyzického zlata. Uvedla to dnes v tiskové zprávě.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  finance.czInflace je tu. Zlato skupují banky i drobní investoři

  nadpis3. 6. 2021 • Po zlatých cihličkách nebo sběratelských mincích je vysoká poptávka, a to kvůli inflaci i nejistotě ekonomického vývoje. Cena drahého kovu je vyšší, i když netrhá rekordy jako loni. I to investory láká.

  1 minuta čtení na finance.cz

  gamebro.czSe zlatem inflaci navzdory

  nadpis1. 6. 2021 • Inflace nás pomalu ale jistě začíná pěkně drtit. V dubnu dokonce dosáhla úrovně převyšující tři procenta. Nejvíce zdražení pociťují motoristé, kteří si v meziročním srovnání za pohonné hmoty zaplatí až o dvacet procent více. Zdražují

  2 minuty čtení na gamebro.cz

  aazdravi.czZlato nad inflaci

  nadpis31. 5. 2021 • Když je sůl nad zlato, pak je zlato nad inflaci. Tomuto neoblíbenému ekonomickému jevu, který momentálně drtí i ty největší světové ekonomiky, totiž velmi dobře odolává. Inflace se děsí celý svět. Způsobuje ji nadměrný objem peněz

  2 minuty čtení na aazdravi.cz

  zlato.czInflace tlačí vzhůru cenu zlata

  nadpis31. 5. 2021 • Inflace spotřebitelských cen ve Spojených státech roste a centrální banka jen opatrně vyčkává. Vzniká tím prostředí pro růst ceny zlata, ve kterém jen za květen vzrostla hodnota drahého kovu o sedm procent.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).