ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  patria.czJens Weidmann varoval před vysokou inflací v Evropě. Zlato, stříbro i futures dnes ráno klesají

  nadpis9. 8. 2021 • Úřad práce dnes zveřejní údaje o nezaměstnanosti za červenec. Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky Jens Weidmann varoval, že inflace v eurozóně by mohla zrychlit rychleji, než se očekávalo.

  1 minuta čtení na patria.cz

  finex.czČNB na nákupech zlata. Došlo ke změně v jejím vztahu k cennému kovu?

  nadpis8. 8. 2021 • Česká národní Banka od prosince minulého roku třikrát navýšila své rezervy cenného kovu. Aktuálně má tohoto cenného kovu ve svých rezervách necelých deset tun. Mění snad centrální banka svůj názor na tento cenný kov a začne zlato do svých devizových rezerv nakupovat více? Aktuálně totiž Česko v objemu zlata, které vlastní, zaostává nejen za svými geografickými sousedy.

  1 minuta čtení na finex.cz

  zlato.czPomstychtivý dolar „vyřazuje“ komodity. Včetně zlata

  nadpis8. 8. 2021Zlato zažilo nejhorší dny a týdny za poslední téměř dva měsíce, když se propadlo na 1750 dolarů za troyskou unci, protože dolar se vrátil na scénu na základě aktuální zprávy o zaměstnanosti ve Spojených státech. Zpráva znovu vyvolala otázky ohledně stimulů, které Federální rezervní systém (Fed), tedy americká centrální banka, poskytuje tamnímu trhu a ekonomice.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czMladí Jihokorejci se v nejisté době obracejí ke zlatu

  nadpis8. 8. 2021 • Máme tu další průzkum. Podle něj mladí Jihokorejci, nyní prý v nejistém období jejich života „horečně nakupují a prodávají zlato“. Analytici tvrdí, že mladí lidé v jižní části válkou rozděleného poloostrova investují do zlata, jako by nakupovali akcie.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czReálné výnosy klesají, zlato hledá přestávku

  nadpis7. 8. 2021Zlato se sice obchoduje na vyšší úrovni, ale stále v rámci nedávno stanoveného rozpětí a prozatím zůstává zaseknuté těsně pod rezistencí na úrovni 1835 dolarů za troyskou unci. „Po návratu z dovolené jsem si jako první otázku musel položit, proč se zlato neobchoduje o dost výše,“ píše ve svém nejnovějším komentáři Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czSpotřeba zlata v Číně v prvním pololetí ožila

  nadpis6. 8. 2021 • Spotřeba zlata v Číně se v roce 2020 propadla o téměř dvacet procent, zejména kvůli pandemii koronaviru, avšak v první polovině letošního roku se prudce zvedla, informoval čínský server Global Times.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czCeny zlata se mohou během tří až pěti let zdvojnásobit

  nadpis5. 8. 2021Zlato je připraveno k růstu na nová maxima, protože investoři podceňují rizika spojená s uvolňováním masivních stimulačních opatření ze strany centrálních bank, uvedl manažer fondu, který v roce 2016 předpověděl rekordní loňský vzestup tohoto kovu. Diego Parrilla řekl, že se drží svého názoru, že ceny zlata by mohly v příštích třech až pěti letech vzrůst na 3 000 až 5 000 dolarů za unci.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czSpotřebitelské investice do zlata ve druhém čtvrtletí vzrostly

  nadpis4. 8. 2021 • Podle nejnovější zprávy Světové rady pro zlato (WGC, World Gold Council) o trendech v poptávce po zlatě se spotřebitelské investice do zlata ve druhém čtvrtletí roku 2021 zvýšily o devět procent oproti prvnímu čtvrtletí roku 2021 na 955,1 tuny a je v přibližně stejné výši, jako ve stejném období loňského roku, kdy činila 960,5 tuny.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato i stříbro letos zlevnily o šest procent, zdražují však technické kovy

  nadpis3. 8. 2021 • Cena zlata se v červenci vrátila k růstu. V sedmém letošním měsíci žlutý kov posílil o tři procenta na 1830 dolarů za troyskou unci, od začátku roku ale stále ztrácí téměř šest procent. Stříbro od ledna oslabilo o více než šest procent na 25,5 USD. Jeho cena klesla i v červenci. Dále rostou technické kovy, které profitují z oživení průmyslu.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  forbes.czZlato i stříbro letos zlevnily o šest procent, zdražují však technické kovy

  nadpis2. 8. 2021 • Cena zlata se v červenci vrátila k růstu. V sedmém letošním měsíci žlutý kov posílil o tři procenta na 1830 dolarů za troyskou unci, od začátku roku ale stále ztrácí téměř šest procent. Stříbro od ledna oslabilo o více než šest procent na 25,5 dolaru. Jeho cena klesla i v červenci. Dále rostou technické kovy, které profitují z oživení průmyslu, řekl analytik společnosti Golden Gate CZ Marek Brávník.

  3 minuty čtení na forbes.cz

  fxstreet.czZlato i stříbro letos zlevnily o šest procent, zdražují však technické kovy

  nadpis1. 8. 2021 • Cena zlata se v červenci vrátila k růstu. V sedmém letošním měsíci žlutý kov posílil o tři procenta na 1830 dolarů za troyskou unci, od začátku roku ale stále ztrácí téměř šest procent. Stříbro od ledna oslabilo o více než šest procent na 25,5 USD. Jeho cena klesla i v červenci. Dále rostou technické kovy, které profitují z oživení průmyslu. ČTK to řekl analytik společnosti Golden Gate CZ Marek Brávník.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  lidovky.czZlato a stříbro zlevnily. Zdražují však technické kovy, dřevo i elektřina

  2 minuty čtení na lidovky.cz

  zlato.czV Německu se ukrývá 3 200 tun zlata a stříbra. Nebo ne? (1. díl)

  nadpis31. 7. 2021 • Ukryt v německé půdě a pod ní, na své objevení stále čeká gigantický poklad: Podle historiků se pod povrchem skrývá až 3200 tun zlata a stříbra. Má se za to, že tyto skvosty tam před dávnými časy schovali na území dnešní Spolkové republiky rytíři, šlechtici, podvodníci nebo Římané.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czV Německu se ukrývá 3 200 tun zlata a stříbra. Nebo ne? (2. díl)

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czGraf zlata VS Bitcoinu vypadá, jako by bull run ještě ani nezačal

  nadpis30. 7. 2021 • Jedním z největších faktorů ovlivňujících nedávný bull run Bitcoinu byl bezesporu pohled na něj jako na digitální zlato a kapitál proudící z drahých kovů přímo do kryptoměn.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato a měnová politika „říše podvodu“

  nadpis30. 7. 2021 • Čas od času se vyplatí udělat krok zpět a získat širší pohled na věc; podívat se za hranice každodenních finančních zpráv, prohlédnout krátkodobé vzestupy a pády na trhu a zjistit, co je skutečnou podstatou věci, uvádí na svém podcastovém kanálu Degussa, jeden z největších německých obchodníků se zlatem.

  5 minut čtení na zlato.cz

  zlato.czInvestoři vstřebávají strategii Fedu, zlato si připisuje zisky

  nadpis29. 7. 2021 • Ceny zlata se ve středu otřepaly z počátečního poklesu a po prohlášení o politice americké centrální banky (Fed), jejíž předseda Jerome Powell upozornil na přetrvávající rizika pro americkou ekonomiku způsobená mutací koronaviru delta, se posunuly směrem vzhůru.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).