ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czProč zlato padá?

  13. 8. 2021 • Zatímco akciové indexy i většina průmyslových a zemědělských komodit si v letošním roce prochází silným býčím trhem, zlato toto nadšení nekopíruje a ztrácí letos 7 %, od svého maxima v srpnu 2020 je to dokonce už 15 % a když připočteme oslabení amerického dolaru vůči koruně za toto období, jsou čeští investoři do zlatých cihliček ve ztrátě dokonce 18 %.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlato konsoliduje. Americká inflace se zaměřuje na načasování snižování úrokových sazeb

  nadpis13. 8. 2021Zlato tento týden ve čtvrtek vzrostlo, protože se zmírnily obavy z brzkého snížení inflace ze strany Federálního rezervního systému (Fed, americká centrální banka, pozn. red.) poté, co údaje naznačily mírné zmírnění růstu spotřebitelských cen v USA, což mělo za následek pokles dolaru a výnosů dluhopisů, které dále podpořily zlato. Napsala to včera agentura Reuters.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  youradio.czPříběhy z kalendáře: Národní divadlo. Zlatá kaplička s příliš mnoha otazníky

  12. 8. 2021 • Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

  1 minuta čtení na youradio.cz

  kurzy.czInverzní vztah mezi zlatem a Bitcoinem se stále zvětšuje

  nadpis12. 8. 2021 • Po velké rallye v březnu a květnu 2021 kleslo zlato (XAU) z $1 800 na současnou cenu $1 731 , což posiluje teorii, že mezi drahými kovy a Bitcoinem existuje inverzní korelace.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czCo nám volatilita zlata, Stanley Fischer z Fedu a CBDC mohou říci o tom, co nás čeká v budoucnu

  nadpis12. 8. 2021 • Švýcarský server goldswitzerland.com přinesl před pár dny pozoruhodný článek z pera Matthewa Piepenburga, manažera společnosti Matterhorn Asset Management, která se se věnuje ochraně bohatství prostřednictvím bezpečného uložení stříbra a zlata ve Švýcarsku. Autor článku rozebírá důsledky nákupů zlata centrálními bankami (rostou), záporných reálných výnosů (klesají) a bývalého místopředsedu americké centrální banky (Fed) Stanleyho Fischera.

  7 minut čtení na zlato.cz

  patria.czVýkyvy na zlatu a nečekaný vítěz na tomto drahém kovu

  nadpis10. 8. 2021 • Jen několik týdnů staré ETF na zlato se za poslední rok stává nečekaným vítězem na tomto drahém kovu. Cena zlata se aktuálně ustálila na téměř čtyřměsíčním minimu na základě čím dál většího očekávání, že Fed začne omezovat masivní stimuly.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czVýkyvy na zlatu a nečekaný vítěz na tomto drahém kovu

  10. 8. 2021 • Jen několik týdnů staré ETF na zlato se za poslední rok stává nečekaným vítězem na tomto drahém kovu. Cena zlata se aktuálně ustálila na téměř čtyřměsíčním minimu na základě čím dál většího očekávání, že Fed začne omezovat masivní stimuly.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czČas nakupovat: Zlato se propadlo na více než čtyřměsíční minimum

  nadpis10. 8. 2021 • Cena zlata se v pondělí propadla na více než čtyřměsíční minimum, protože „silné údaje“ o zaměstnanosti v USA posílily očekávání brzkého omezení podpůrných opatření americké centrální banky – Federálního rezervního systému (Fed).

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czCena zlata klesla pod 1700 dolarů za troyskou unci, později část ztrát smazala

  9. 8. 2021 • Cena zlata dnes přechodně sestoupila pod 1700 dolarů (zhruba 36.700 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), a dostala se tak na nejnižší úroveň za více než čtyři měsíce. Později ale část ztrát smazala. Poptávku po žlutém kovu podkopávají příznivé údaje o trhu práce ve Spojených státech, které podporují vyhlídky na dřívější začátek zpřísňování měnové politiky americké centrální banky (Fed).

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czCena zlata klesla pod 1700 dolarů za troyskou unci, později část ztrát smazala

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czGraf dne: GOLD (09.08.2021)

  nadpis9. 8. 2021Zlato a také stříbro vyčnívaly z dnešní jinak poklidné asijské seance. Futures na zlato začaly obchodní den bez výrazn...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  patria.czJens Weidmann varoval před vysokou inflací v Evropě. Zlato, stříbro i futures dnes ráno klesají

  nadpis9. 8. 2021 • Úřad práce dnes zveřejní údaje o nezaměstnanosti za červenec. Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky Jens Weidmann varoval, že inflace v eurozóně by mohla zrychlit rychleji, než se očekávalo.

  1 minuta čtení na patria.cz

  finex.czČNB na nákupech zlata. Došlo ke změně v jejím vztahu k cennému kovu?

  nadpis8. 8. 2021 • Česká národní Banka od prosince minulého roku třikrát navýšila své rezervy cenného kovu. Aktuálně má tohoto cenného kovu ve svých rezervách necelých deset tun. Mění snad centrální banka svůj názor na tento cenný kov a začne zlato do svých devizových rezerv nakupovat více? Aktuálně totiž Česko v objemu zlata, které vlastní, zaostává nejen za svými geografickými sousedy.

  1 minuta čtení na finex.cz

  zlato.czPomstychtivý dolar „vyřazuje“ komodity. Včetně zlata

  nadpis8. 8. 2021Zlato zažilo nejhorší dny a týdny za poslední téměř dva měsíce, když se propadlo na 1750 dolarů za troyskou unci, protože dolar se vrátil na scénu na základě aktuální zprávy o zaměstnanosti ve Spojených státech. Zpráva znovu vyvolala otázky ohledně stimulů, které Federální rezervní systém (Fed), tedy americká centrální banka, poskytuje tamnímu trhu a ekonomice.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czMladí Jihokorejci se v nejisté době obracejí ke zlatu

  nadpis8. 8. 2021 • Máme tu další průzkum. Podle něj mladí Jihokorejci, nyní prý v nejistém období jejich života „horečně nakupují a prodávají zlato“. Analytici tvrdí, že mladí lidé v jižní části válkou rozděleného poloostrova investují do zlata, jako by nakupovali akcie.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czReálné výnosy klesají, zlato hledá přestávku

  nadpis7. 8. 2021Zlato se sice obchoduje na vyšší úrovni, ale stále v rámci nedávno stanoveného rozpětí a prozatím zůstává zaseknuté těsně pod rezistencí na úrovni 1835 dolarů za troyskou unci. „Po návratu z dovolené jsem si jako první otázku musel položit, proč se zlato neobchoduje o dost výše,“ píše ve svém nejnovějším komentáři Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).