ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czGraf zlata VS Bitcoinu vypadá, jako by bull run ještě ani nezačal

  Graf zlata VS Bitcoinu vypadá, jako by bull run ještě ani nezačal30. 7. 2021 • Jedním z největších faktorů ovlivňujících nedávný bull run Bitcoinu byl bezesporu pohled na něj jako na digitální zlato a kapitál proudící z drahých kovů přímo do kryptoměn.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato a měnová politika „říše podvodu“

  Zlato a měnová politika „říše podvodu“30. 7. 2021 • Čas od času se vyplatí udělat krok zpět a získat širší pohled na věc; podívat se za hranice každodenních finančních zpráv, prohlédnout krátkodobé vzestupy a pády na trhu a zjistit, co je skutečnou podstatou věci, uvádí na svém podcastovém kanálu Degussa, jeden z největších německých obchodníků se zlatem.

  5 minut čtení na zlato.cz

  zlato.czInvestoři vstřebávají strategii Fedu, zlato si připisuje zisky

  Investoři vstřebávají strategii Fedu, zlato si připisuje zisky29. 7. 2021 • Ceny zlata se ve středu otřepaly z počátečního poklesu a po prohlášení o politice americké centrální banky (Fed), jejíž předseda Jerome Powell upozornil na přetrvávající rizika pro americkou ekonomiku způsobená mutací koronaviru delta, se posunuly směrem vzhůru.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czNa zlatě pokračuje „vybírání likvidity“ (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD)

  Na zlatě pokračuje „vybírání likvidity“ (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD)28. 7. 2021 • Většina finančních trhů (zejména komoditní a měnové) se pohybují 70 – 80 % času do strany a pouze v 20 – 30 % nastává trendový směr. Tuto situaci můžeme nyní sledovat jak u stříbra, tak i u zlata.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czBrazilská centrální banka v červnu nakoupila přes 40 tun zlata

  Brazilská centrální banka v červnu nakoupila přes 40 tun zlata26. 7. 2021Zlato a stříbro si letos mohly vést mnohem hůře, nebýt silných nákupů zlata centrálními bankami. Nejprve to bylo Maďarsko, které v březnu ztrojnásobilo své zlaté rezervy na 94,5 tuny jednorázovým nákupem 63 tun zlata. Následovalo Thajsko, které během dubna a května přidalo 90 tun, a nyní Brazílie, která v červnu zvýšila své zlaté rezervy o 41 tun na celkových více než 108 tun.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  ihned.czZlato jako ochrana pro případ inflace i deflace

  Zlato jako ochrana pro případ inflace i deflace26. 7. 2021 • Akciové indexy v minulém týdnu opět přepsaly tabulky historických rekordů. Nejznámější z nich, S&P 500, je po dosažení dalšího maxima letos v zisku již přes 17 procent. Investiční euforie naopak tlačí dolů cenu zlata, vnímaného jako bezpečný přístav investorů v dobách nejistoty. Žlutý kov letos...

  1 minuta čtení na ihned.cz

  zlato.czČesko má pod zemí zlato za stovky miliard korun (4): Pokusy o nové průzkumy a těžbu zatím neuspěly

  Česko má pod zemí zlato za stovky miliard korun (4): Pokusy o nové průzkumy a těžbu zatím neuspěly25. 7. 2021 • Celkové zásoby a prognózní zdroje v České republice byly podle zprávy Zhodnocení prognóz zlata v Českém masivu v dokumentu Surovinová politika ČR vyhodnoceny na zhruba 392 tuny zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČesko má pod zemí zlato za stovky miliard korun (3): Roudný, nejvýznamnější zlatý důl Rakousku-Uhersku

  Česko má pod zemí zlato za stovky miliard korun (3): Roudný, nejvýznamnější zlatý důl Rakousku-Uhersku24. 7. 2021 • Počátkem 20. století začala další etapa dobývání zlata na českém území. Zlatý důl Roudný se stal dokonce nejvýznamnějším v celém Rakousku-Uhersku. Horníci se zde dostali do hloubky až 450 metrů a v letech 1904 až 1930 zde vykutali 5 770 kilogramů ryzího zlata.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czV Rusku dochází při těžbě zlata k masivnímu znečištění řek

  V Rusku dochází při těžbě zlata k masivnímu znečištění řek22. 7. 2021 • Světová organizace na ochranu životního prostředí WWF oznámila, že téměř 1 500 kilometrů řek na Sibiři je znečištěno kvůli těžbě zlata. Ekologové varují, že vypouštění bahna a písku do řek při těžbě způsobuje vymírání říčních živočichů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czProč nikdy není špatný čas investovat do drahých kovů

  Proč nikdy není špatný čas investovat do drahých kovů21. 7. 2021 • Při rozhodování o investování je důležité zbavit se emocí. A to je skvělý výchozí bod pro rozhovor o investování do drahých kovů. V roce 2021 panuje v souvislosti s akciemi mnoho emocí. Je inflace skutečně problém? Jaké bubliny se nafoukly? Jaké bubliny se teprve tvoří?

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czNa trzích se vzácnými kovy panuje letní bezvětří (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata a stříbra v USD)

  Na trzích se vzácnými kovy panuje letní bezvětří (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata a stříbra v USD)20. 7. 2021 • Pár bodů nahoru a několik bodů dolů - tak by se dal popsat nedávný vývoj na trhu se zlatem. Navíc již druhým týdnem v řadě se odvíjela cena zlata a stříbra odlišně. Zatímco zlato posílilo o nepatrných 0,2 %, pak cena stříbra uzavírala týdenní obchodování

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  finex.czTrh zlata pohání rekordní inflace, bude to ale stačit? Jak investoři reaguji na prohlášení Fedu?

  Trh zlata pohání rekordní inflace, bude to ale stačit? Jak investoři reaguji na prohlášení Fedu?19. 7. 2021 • Od téměř měsíc staré analýzy na zlato (XAU/USD) došlo k fundamentálnímu a technickému progresu. Jak jsem tehdy popisoval, zlato dostalo mohutný výprask díky červnové ekonomické projekci ze strany Federální rezervní banky, jež byla silně optimistická. Trh se zlatem neměl jinou možnost a lidově řečeno se vylil, protože projekce měla nemalý vliv na očekávání investorů.

  1 minuta čtení na finex.cz

  zlato.czČesko má pod zemí zlato za stovky miliard korun (2): Tuzemská těžba zlata ve středověku? Odhad zní 48 tun

  Česko má pod zemí zlato za stovky miliard korun (2): Tuzemská těžba zlata ve středověku? Odhad zní 48 tun18. 7. 2021 • Významné období těžby zlata v českých zemích spadají do středověku. Přírodopisec a filozof Albertus Magnus v roce 1250 zaznamenal: „Když všechna království světa zlatem vyschla, jedině Čechy za našich časů je zlatem úrodně zavlažily.“

  2 minuty čtení na zlato.cz

  cryptosvet.czLidé dávají přednost Bitcoinu před zlatem i v Indii

  Lidé dávají přednost Bitcoinu před zlatem i v Indii17. 7. 2021 • Podle Chainalysis pouze za poslední rok vzrostly investice do kryptoměn v zemi z přibližně 200 milionů dolarů na téměř 40 miliard, což představuje nárůst o 20 000% za pouhý rok. K tomuto neuvěřitelnému nárůstu došlo navzdory četným snahám vlády a centrální banky země odradit, ne-li zcela zakázat investice do kryptoměn.

  2 minuty čtení na cryptosvet.cz

  zlato.czČesko má pod zemí zlato za stovky miliard korun (1): Zlato tu rýžovali už Keltové

  Česko má pod zemí zlato za stovky miliard korun (1): Zlato tu rýžovali už Keltové17. 7. 2021 • Významná zlatá ložiska si sice většina české veřejnosti spojuje s exotickými zeměmi, jako jsou Austrálie, Čína nebo Jižní Afrika, ale na světové „zlaté“ mapě se neztratí ani Česko. Pod povrchem se tu nacházejí stovky tun „žlutého kovu“ v hodnotě několik stovek miliard korun.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).