ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czZlato zdražuje na osmiletá maxima, míří k dějinnému rekordu. Burzy se totiž bojí druhé vlny pandemie

  7. 4. 2020Zlato se v tuto chvíli prodává za skoro 1752 dolarů za troyskou unci. Pokud by na takovéto ceně dnes své obchodování i skončilo, půjde o nejvyšší uzavírací cenu drahého kovu od roku 2012, přesněji od 23. listopadu toho roku.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czZlato je na rekordu. Patří z hlediska českého investora k letošním nejvýnosnějším investicím, těží i z oslabování koruny

  7. 4. 2020Zlato v letošním roce zhodnotilo v korunách o více než 27 procent. Kladný výnos v období od letošního 1. ledna vykazuje také další drahý kov, palladium, jenž zhodnocuje o 17,5 procenta. Stříbro svým majitelům přináší za stejnou dobu bezmála osmiprocentní zhodnocení. Jediný drahým kovem, jehož cena je nyní v korunách nižší než na začátku roku, je platina.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czČR má jen necelou devítinu ze 70 tun zlata, jež měla při vzniku

  7. 4. 2020 • NB měla ke vzniku republiky před 27 lety v držení 70 tun zlata v devizových rezervách, které nově vzniklému státu připadly na základě rozdělení federace. Bylo to více než dva a čtvrt milionu troyských uncí zlata. Na konci loňského roku ale bylo v zásobách ČNB už jen něco málo přes čtvrt milionu uncí, jak vyplývá z údajů centrální banky.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  e15.czZlato mizí z trhu. Investoři skupují, co se třpytí

  nadpis7. 4. 2020 • V dobách nejistoty investoři mohutně investují do zlata, aby ochránili své úspory. V případě současné koronavirové pandemie to platí dvojnásob. „Situace v České republice je obdobná jako ve světě. Investiční mince a slitky jsou nedostupné,“ říká předseda představenstva společnosti Zlaťáky Lukáš Jankovský.

  3 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czZlato dnes v korunách zdražilo nejvýše v historii. Bude mu nahrávat i doba po pandemii

  nadpis7. 4. 2020 • Když je světu těžko, zlato se leskne o to jasněji. Zas a znova to potvrzují tyto dny a týdny. Koronavirus se začal z Číny šířit začátkem loňského prosince. Unce zlata tehdy v přepočtu do české měny vyšla na nějakých 33 tisíc, dnes už vystoupala na takřka 43 tisíc korun (dějinně rekordní cena dle Bloombergu činí 42 875,70 koruny za unci). To je zhodnocení o takřka 25 procent, a to v době, kdy drtivá většina jiných investic dramaticky ztrácí na ceně.

  6 minut čtení na zlato.cz

  fxstreet.czCena zlata je dnes v korunách nejdražší v historii

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  e15.czZlato je v důsledku koronavirové pandemie nejdražší v historii, přidává také bitcoin

  3 minuty čtení na e15.cz

  e15.czZlato je v důsledku koronavirové pandemie nejdražší v historii, přidává také bitcoin

  3 minuty čtení na e15.cz

  tyden.czCena zlata je aktuálně v korunách nejdražší v historii

  3 minuty čtení na tyden.cz

  kurzy.czZlato dnes v korunách zdražilo nejvýše v historii. Bude mu nahrávat i doba po pandemii

  nadpis7. 4. 2020 • Když je světu těžko, zlato se leskne o to jasněji. Zas a znova to potvrzují tyto dny a týdny. Koronavirus se začal z Číny šířit začátkem loňského prosince. Unce zlata tehdy v přepočtu do české měny vyšla na nějakých 33 tisíc, dnes už vystoupala na takřka&

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czŠvýcarské rafinerie se znovu rozjely

  nadpis7. 4. 2020 • Na portálu Aukro se objevila velká nabídka zlatých mincí. Například rakouskouherské zlatníky nebo novodobější zlaté dukáty, případně franky. Prodejci zřejmě usoudili, že je ten pravý čas, jak na zlatu vydělat a tak neváhají požadovat až desetinásobek ceny obsaženého zlata, jehož cena se nyní pohybuje na hranici historických rekordů v českých korunách.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  e15.czInvestice do zlata v době koronaviru. Je správný čas zásobit se drahými kovy?

  nadpis7. 4. 2020 • Svět je paralyzovaný koronavirem. Akcie se propadly. Prudce zlevnila ropa. Cena zlata, pomyslné kotvy v době krize, nejdříve letěla nahoru, ale pak spadla dolů. Drahé kovy jsou tak nyní jako na houpačce.

  5 minut čtení na e15.cz

  zlato.czKolik zlata je na světě a kolik bude?

  nadpis6. 4. 2020 • Spočítat, kolik zlata bylo dosud vytěženo je obtížné. Bylo dosaženo kvalifikovaného konsensu, že to bylo přibližně 190 040 tun. Při současné globální roční těžbě kolem 3300 tun tak k tomuto číslu přibývají necelá dvě procenta za rok.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czBanky přestěhují část zlata mimo Londýn

  nadpis3. 4. 2020 • Pět bank v Londýně, které se zabývají zúčtováním obchodů se zlatem, oznámilo, že síť svých úložišť zlata rozšíří do dalších zemí. Důvodem je nynější špatná dostupnost fyzického zlata v důsledku narušení mezinárodních letových služeb a cestovních omezení uvalených jednotlivými státy kvůli pandemii.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  cryptosvet.czTeď je výborný čas pro akumulaci Bitcoinu nebo zlata

  nadpis3. 4. 2020 • Podle prominentního amerického obchodníka a spisovatele Roberta Kiyosaki byste se měli vyhnout držení peněz. Mnohem více se podle autora bestsellerů

  1 minuta čtení na cryptosvet.cz

  denik.czGIBS prověřuje krádež zlata na policii v Jihlavě. Podezřelá je zaměstnankyně

  nadpis3. 4. 2020 • Bývalá dlouholetá občanská zaměstnankyně je podezřelá nejen z krádeže zlata ale i dalších podvodů za stovky tisíc korun.

  2 minuty čtení na denik.cz

  euro.czLidé kvůli koronaviru skupují zlaté slitky a mince. Na trhu je jich nedostatek

  nadpis2. 4. 2020 • Růst poptávky a potíže způsobené krizí kvůli šíření koronaviru způsobily, že je v současnosti na trhu nedostatek malých zlatých cihel a mincí, které jsou u spotřebitelů nejoblíbenější. Lidé, kterým se podaří se k tomuto druhu zlata dostat, pak musí zaplatit výrazně více, než je současná cena za troyskou unci na finančních trzích v Londýně nebo New Yorku, informuje agentura Bloomberg.

  3 minuty čtení na euro.cz

  zlato.czBanky vlastní 34 tisíc tun zlata

  nadpis2. 4. 2020 • Ve zprávě zveřejněné marketingovou organizací nejvýznamnějších těžařů zlata WGC (bez vyloučeného Ruska) se uvádí, že oficiální zlaté rezervy světových bank představují přibližně 17 procent celkových zásob zlata na naší planetě. Většina těchto bank je z Evropy a Severní Ameriky.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  idnes.czČeši v době pandemie koronaviru investují do zlata, kupují mince i cihly

  nadpis31. 3. 2020 • Češi touží v době koronavirové epidemie investovat do zlata. Potvrzuje to zájem o produkty z tohoto drahého kovu, které nabízí Česká mincovna v Jablonci nad Nisou.

  1 minuta čtení na idnes.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).