ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czRuská centrální banka pozastavila nákupy zlata

  nadpis31. 3. 2020 • Ruská centrální banka včera oznámila, že prozatím pozastaví nákupy zlata. Důvodem je údajně chaotická situace na tomto trhu, který má poslední dobou značné problémy s likviditou kvůli ekonomickému a finančnímu dopadu šíření koronaviru. Banka dále uvedl...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czRuská centrální banka zastavila nákupy zlata

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czObchodníci se zlatem nemají co prodávat

  nadpis31. 3. 2020 • Ludwig Karl je členem představenstva Swiss Gold Safe, která bohatým cizincům ukládá v Alpách do trezorů drahé kovy. Jak se pandemie zhoršuje, příliv kovů stoupá. Firma obvykle pomáhá zákazníkům zlato i nakupovat, ale poté, co vlády uzavřely desítky podniků, je nákup fyzického zlata obtížný.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czRekord zlata v českých korunách

  nadpis30. 3. 2020 • Cena zlata v březnu zpočátku prudce spadla, protože někteří investoři prodávali drahé kovy, aby si vybrali zisky, jak sami říkají, během nejhoršího tržního období za víc než deset let. Jiní prodali zlato kvůli nákupu aktiv, jako je dolar, který v krizové době dobře plní svou funkci globální rezervní měny. Kupující se však minulý týden po agresivních stimulačních opatřeních, která snížila tlak na financování, na trh se zlatem vrátili.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czNedostatek zlata způsobuje nevídané anomálie

  nadpis29. 3. 2020 • Rozpětí mezi nákupními a prodejními cenami zlata je obvykle kolem 0,06 procenta. V dnešní době se však rozšířilo stokrát, na víc než sedm procent. Ukazuje se, že volba správné obchodní ceny představuje značné riziko. Zvýšila se ale nejen cena kovu, výrazně rovněž navýšily i obchodní náklady.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  halonoviny.czZájem o investiční zlato výrazně stoupá - Haló noviny

  nadpis29. 3. 2020 • Přes obrovský zájem na trhu zatím podle Klimentové stačí firma poptávku po investičním zlatě uspokojit. Aktuálně nejžádanějším produktem České mincovny jsou investiční mince Český lev. Zájem roste podle mluvčí také o Zlaté spoření, které umožňuje klientům mincovny ukládat peníze do cihel, slitků, a především zlatých mincí.

  1 minuta čtení na halonoviny.cz

  zlato.czPeter Spina: Ve zlatém scénáři čtu prudký nárůst ceny

  nadpis28. 3. 2020 • Banka Standard Chartered předpovídá další etapu zvyšování cen zlata. Ceny tentokrát nepoženou nahoru korporace, nýbrž maloobchodní poptávka po fyzickém zlatu. Korporace cenu zlata, které jim posloužilo jako úschovna hodnoty, svými výprodeji srazily, když potřebovaly hotovost po pádu akcií. To však minulý týden skončilo a zlato se odrazilo ode dna.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finex.czZlato se drží nad 1 450 USD, ale riziko jeho pádu je stále ve hře

  nadpis27. 3. 2020 • Situace kolem zlata je stále napjatá i přesto, že se jeho cena momentálně pohybuje nad hladinou 1 450 USD, což se i tak dá z technického hlediska vnímat jako pozitivní znamení.

  1 minuta čtení na finex.cz

  idnes.czSvět se mění, zlato je jisté. Bylo, je a bude komoditou budoucnosti

  nadpis27. 3. 2020 • Předpovídat v dnešní době vývoj světové ekonomiky na víc než půl roku je věštění z křišťálové koule. Od nepaměti ale platí, že uložení úspor do zlata je strategickým tahem. Tato komodita je obratem obchodovatelná a nestárne. Umělecky zpracované investiční zlato má jako bonus numizmatický potenciál.

  2 minuty čtení na idnes.cz

  zlato.czZlato dochází, na webu uncová mince stojí přes 2100 dolarů

  nadpis27. 3. 2020 • Pokud si myslíte, že zlato zdražilo jen o 10 procent na 1638 dolarů za unci, kam zatím nejvýš vyskočila oficiální cena na Wall Streetu, jste na velkém omylu. Pokud budete kupovat zlato dnes, nebo zítra, jeho skutečná cena se blíží k 1800 dolarům. Pokud ho vůbec seženete. Takové jsou vyhlídky na americkém trhu. Na českém trhu je to podobné.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato pokračuje ve své růstové "rallye"

  nadpis26. 3. 2020 • Ceny zlata opět rostou po několikadenní sérii propadu. Investoři tak využili nucený prodej z minulého týdne na to, aby naakumulovali prostředky do nových nákupních pozic v očekávání dalšího delšího období nízkých úrokových sazeb.

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  kryptomagazin.czCo má společného zlato a Einstein?

  nadpis26. 3. 2020 • Když se chceme podívat blíže na drahé kovy, musíme si nejdříve uvědomit, že fungují jako uchovatel hodnoty. Jako první si rozebereme zlato.

  3 minuty čtení na kryptomagazin.cz

  kurzy.czVýprodej na trzích rozkolísal cenu zlata… již poněkolikáté

  nadpis25. 3. 2020Zlato má za sebou, stejně jako většina aktiv, několik náročných týdnů způsobených bezprecedentním zhroucením světových trhů. Podle poslední zprávy Světové rady ...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czKosmetická úprava zlaté prognózy Bank of America

  nadpis25. 3. 2020 • Analytici z Bank of America Securities předpověděli, že průměrná cena zlata za rok 2020 bude činit 1619 dolarů za unci, což je mírný pokles oproti předchozí prognóze 1625 dolarů. Korekce přichází v době, kdy trh se zlatem bojuje o to, aby se udržel nad 1500 dolary za unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finance.czZlato je nejdražší od roku 2011, cena překonala 1800 USD

  nadpis24. 3. 2020 • U opcí a futures se může zdát, že nejsou nijak propojeny s realitou a jde jen o nástroj, se kterým si hrají bohatí lidé. Jak ale poukazuje ekonom Tim Taylor, třeba na trhu se zemědělskými komoditami jde o naprosto…

  1 minuta čtení na finance.cz

  seznamzpravy.czVšichni chtějí zlato, ale zlatou cihličku dnes nekoupíte

  nadpis24. 3. 2020Zlato je cennou komoditou v dobách krize, jeho cena se tedy zvyšuje i v současnosti. Dnes se však kvůli opatřením zavedeným po celém světě objevují komplikace s přepravou či zpracováním kovu.

  4 minuty čtení na seznamzpravy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).