ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czLondýnská burza kovů skončí se zlatem

  Londýnská burza kovů skončí se zlatem25. 4. 2022 • Londýnská burza kovů (London Metal Exchange, LME), největší burza průmyslových kovů na světě, po pouhých pěti letech ukončí svůj pokus proniknout na trh s drahými kovy. Informovala o tom v neděli agentura Bloomberg.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czCena zlata uzavřela pod 50denním průměrem (týdenní zpráva)

  Cena zlata uzavřela pod 50denním průměrem (týdenní zpráva)24. 4. 2022 • Technicky zlato uzavřelo poprvé od konce ledna pod 50denním průměrem. Indikátor RSI naznačuje, že krátkodobě zlato ztrácí růstové momentum.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  aktualne.czRusko oživuje vzpomínky na zlatý standard. Je to spíš pohádka pro děti, míní experti

  Rusko oživuje vzpomínky na zlatý standard. Je to spíš pohádka pro děti, míní experti24. 4. 2022 • Analytici upozorňují, že současné kroky Ruska mají do zlatého standardu daleko. Otázkou navíc je, zda by fungoval v moderní ekonomice.

  11 minut čtení na aktualne.cz

  nasregion.czUnikátní zlatý poklad našli na Tachovsku pejskaři

  Unikátní zlatý poklad našli na Tachovsku pejskaři23. 4. 2022 • Unikátní zlatý poklad vystavuje v těchto dnech Západočeské muzeum v Plzni. Takzvaný Nedražický poklad, který obsahuje 435 zlatých a stříbrných mincí ze 14. století, které mají reálnou historickou…

  3 minuty čtení na nasregion.cz

  zlato.czPřevádí Rusko zlato přes zločinecké sítě?

  Převádí Rusko zlato přes zločinecké sítě?23. 4. 2022 • Odborníci na organizovaný zločin varují, že navzdory západním sankcím může Rusko i nadále využívat své zlato k nákupu zahraniční měny a obcházet tak sankce. Globální iniciativa proti organizovanému zločinu ve své aktuální studii varuje, že Rusko by mohlo k obcházení sankcí využít „dobře promazaná“ kola nelegálního trhu se zlatem.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czLibanonská centrální banka přepočítává své zlato

  Libanonská centrální banka přepočítává své zlato22. 4. 2022 • Libanonská centrální banka poprvé po nejméně třech desetiletích počítá své zlaté rezervy, protože mezinárodní společenství tlačí na zemi s nedostatkem hotovosti, aby zhodnotila svá aktiva a získala nárok na finanční pomoc. Audit finančního systému země má také ověřit, zda političtí činitelé využili svého postavení k tomu, aby překonali bankovní omezení na výběry cizí měny a převody finančních prostředků do zahraničí.

  4 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czWells Fargo: Cena zlata míří ke 2 100 dolarům

  Wells Fargo: Cena zlata míří ke 2 100 dolarům22. 4. 2022 • Podle americké banky Wells Fargo, která je – pokud jde o tržní kapitalizaci – největší bankou na světě, by investoři neměli být zklamáni, současnou nedostatečnou výkonností zlata oproti některým jiným komoditám. John LaForge, vedoucí oddělení strategie reálných aktiv Wells Fargo, se nechal slyšet, že „zlato chce do konce roku dosáhnout úrovně 2100 dolarů za unci“.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czPokles zlata, dluhopisy v USA v rally pokračují

  22. 4. 2022 • Ve čtvrtek ráno začalo zlato v Asii klesat v důsledku stále pokračující války na Ukrajině. Futures na žlutý kov kolem 7:23 oslabily o 0,13 % na 1 953 USD. Dolar, který se běžně pohybuje nepřímo ke zlatu, ve čtvrtek posílil. Benchmark výnosy desetiletých amerických vládních dluhopisů se po středečním propadu z tříletých maxim znovu dostaly na stoupající trend. Výnosy amerických dluhopisů vzrostly na základě očekávání, že USA Federální rezervní systém by agresivně zvýšil úrokové sazby.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato má jen skvělý marketing. Proč byste do něj ani dnes neměli investovat?

  Zlato má jen skvělý marketing. Proč byste do něj ani dnes neměli investovat?21. 4. 2022 • Díky slavné historii, krásným příběhům, barvě a lesku nebo jen faktu, že jím ověšujeme olympijské vítěze a mistry světa, se zlato stalo symbolem bohatství a úspěchu. Ale jeho éra už dávno pominula a dnes je spíš skvělým marketingovým projektem.

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  zlato.czOle Hansen: Zlato se zaměřuje na ropu, nikoli na výnosy

  Ole Hansen: Zlato se zaměřuje na ropu, nikoli na výnosy21. 4. 2022Zlato, které v letošním roce zatím vzrostlo o přibližně sedm procent, pokračuje v dobré výkonnosti navzdory přetrvávajícím protivětrům v podobě rostoucích reálných výnosů a silnějšího dolaru. Místo toho se žlutý kov stále více zaměřuje na četné nejistoty, z nichž některé byly přítomny již před ruskou invazí na Ukrajinu.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czBýčí trend na zlatě opět zesiluje (týdenní zpráva)

  Býčí trend na zlatě opět zesiluje (týdenní zpráva)20. 4. 2022 • Poslední cenový přírůstek naznačuje, že býčí trh na zlatě naopak zesiluje. Avšak žádné býčí trhy nerostou jen strmě vzhůru, ale jedná se o střídající se sérii cenových vzestupů a pádů stylem dva kroky vpřed a jeden zpět.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  denik.czInvestice, zlato či spoření? Před inflací lze zachránit aspoň něco, míní experti

  Investice, zlato či spoření? Před inflací lze zachránit aspoň něco, míní experti20. 4. 2022 • Dvaapadesátiletý Jiří má na účtu asi 130 tisíc korun. Jsou to jeho jediné úspory a s obavami sleduje zprávy o zdražování. „Přemýšlím, co mám dělat, mám trochu strach, že o ty úspory přijdu,“ svěřil se muž, který rozhodně není jediný, koho zvyšující se ceny trápí.

  3 minuty čtení na denik.cz

  prahanadlani.czInvestice, zlato či spoření? Před inflací lze zachránit aspoň něco, míní experti

  1 minuta čtení na prahanadlani.cz

  fxstreet.czKotace zlata klesly na více než týdenní minimum

  20. 4. 2022 • Prezident saintlouiského Federálního rezervního systému James Bullard nevidí důvod, aby Fed zvyšoval úrokové sazby o v...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czKotace zlata klesly na více než týdenní minimum

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato se snaží prorazit výše. Jeho cenu teď určují ETF fondy

  Zlato se snaží prorazit výše. Jeho cenu teď určují ETF fondy20. 4. 2022 • Když se dolar, výnosy státních dluhopisů a zlato pohybují výše, je to vždy známka extrémní nervozity. Vzhledem k tomu, že trhy nyní plně očekávají zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou o 50 bodů na zasedání Fedu ve dnech 3. a 4. května, pozornost se stále více zaměřuje na geopolitické riziko, které se samozřejmě točí hlavně kolem Ukrajiny.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czInflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

  Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD19. 4. 2022 • Spojení extrémně vysoké inflace a geopolitické krize na Ukrajině stačilo, aby se ceny zlata vrátily k 2 000 USD. Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci.

  1 minuta čtení na kurzy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).