ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  hn.czZlato přestalo hledět na úrokové míry

  Zlato přestalo hledět na úrokové míry15. 4. 2022Zlato je v letošním roce jedním z mála aktiv, která se mohou pochlubit kladným znaménkem u čísla svého výnosu. Od počátku roku si připisuje zisk kolem sedmi procent, když tradiční aktiva, jako jsou akcie či dluhopisy, vykazují podobnou hodnotu, pouze ze znaménkem záporným. Nyní se cena žlutého kovu...

  1 minuta čtení na hn.cz

  zlato.czPřekoná zlato znovu hranici dvou tisíc dolarů za unci?

  Překoná zlato znovu hranici dvou tisíc dolarů za unci?14. 4. 2022Zlato ve čtvrtek, který byl kvůli velikonočním svátkům v Evropě a na druhé straně Atlantiku posledním pracovních a obchodním dnem v tomto týdnu, opět vyskočilo o téměř půl procenta a na londýnské burze skončilo na téměř 1 974 dolarech za troyskou unci. To logicky vyvolává otázky – třeba kdy opět překročí hranici dvou tisíc.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czStabilita zlata je neotřesitelná

  12. 4. 2022 • Sentiment na trhu se zlatem zůstává v prostředí rostoucích výnosů dluhopisů výrazně býčí, protože Federální rezervní systém hodlá až do konce roku 2022 agresivně zpřísňovat svou měnovou politiku.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czZlato se vymanilo z krátkodobého obchodního rozpětí.

  12. 4. 2022 • Cena zlata vytvořila dvojitý vrchol okolo úrovně 2 070 USD. Když podruhé dosáhla úrovně 2 070 USD, byla odmítnuta a opětovně otestovala oblast 1 900 – 1 880 USD, kde se nachází horizontální support z maxima vytvořeného v květnu 2021. Dokud se cena bude držet nad černou vzestupnou trendovou linií, mají býci týdenní trend pod kontrolou.Cena zlata se obchoduje nad úrovní 1 950 – 60 USD, kde se nachází horní hranice obchodního rozpětí. Dlouhodobý trend zůstává býčí, protože cena dál respektuje support dlouhodobé trendové linie, která vychází od úrovně 1 200 USD.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato se vymanilo z krátkodobého obchodního rozpětí.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czObavy z inflace a riziko recese podporují drahé kovy

  Obavy z inflace a riziko recese podporují drahé kovy12. 4. 2022 • Podle analytiků jsou pro zlato důležité rostoucí riziko recese a novinové titulky o inflaci. Drahý kov je u investorů velmi žádaný jako ochrana před inflací. Ceny nadále podporuje i poptávka po bezpečných aktivech související s napjatou geopolitickou&hell

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  patria.czZlato v dobách inflace a geopolitická napětí

  Zlato v dobách inflace a geopolitická napětí11. 4. 2022Zlato je obvykle v dobách mezinárodního napětí považováno za útočiště a v březnu, když investoři hledali zajištění před inflací a politickými otřesy, se vyšplhalo nad 2 000 USD za trojskou unci.

  1 minuta čtení na patria.cz

  zlaterezervy.czAkcie těžařů zlata překonávají od začátku roku výkonnost žlutého kovu (týdenní zpráva)

  Akcie těžařů zlata překonávají od začátku roku výkonnost žlutého kovu (týdenní zpráva)11. 4. 2022 • Od začátku letošního roku akcie těžařů zlata převyšují jeho výkonnost zhruba 4násobně. Je to známkou toho, že další býčí trh je právě za rohem?

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  kurzy.czZlato v dobách inflace a geopolitická napětí

  Zlato v dobách inflace a geopolitická napětí11. 4. 2022Zlato je obvykle v dobách mezinárodního napětí považováno za útočiště a v březnu, když investoři hledali zajištění před inflací a politickými otřesy, se vyšplhalo nad 2 000 USD za trojskou unci.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  udalosti247.czJak ochránit majetek před inflací? Pořiďte si investiční stříbro a zlato

  Jak ochránit majetek před inflací? Pořiďte si investiční stříbro a zlato11. 4. 2022 • Řešením jsou investice. Konkrétně například nákup investičního zlata nebo stříbra. Proč má tato strategie smysl a kde zlato a stříbro nakoupíte? To se dozvíte přímo v tomto článku. Proč vybrat investiční zlato a stříbro Drahé kovy, jako je zlato a stříbro, mají svou nezpochybnitelnou hodnotu víceméně na celém světě. Jejich cena se udržuje nad hladinou inflace a v případě potřeby je poměrně snadno a rychle prodáte. Zlaté slitky tak jsou v poslední době velmi oblíbené a do svého portfolia je přidává stále více lidí. Především v nejistých dobách jde o investici, se kterou nesáhnete vedle. Stačí se jenom podívat na historický růst ceny zlata a bude vám to jasné. Ani stříbro není pozadu Kromě klasických slitků ze zlata se v poslední době těší velké pozornosti i stříbrné slitky. Jejich cena zatím není tak vysoká, ale vzhledem ke vzrůstající poptávce se předpokládá, že půjde nahoru. Stříbro je navíc podstatnou ingrediencí pro mnoho moderních vynálezů, což znamená, že i do budoucna po něm bude stále poptávka. Investiční zlato a stříbro je tak vhodné nakoupit ideálně v obou variantách. Přes internet nakupujte investiční kovy u prověřených společností V dnešní době je naprosto normální nakupovat víceméně všechno přes internet. Platí to i pro investice. Sami se tak můžete rozhodnout, […]

  1 minuta čtení na udalosti247.cz

  kurzy.czAnalýza zlata na 11. dubna 2022 – průraz kontrakce směrem nahoru

  Analýza zlata na 11. dubna 2022 – průraz kontrakce směrem nahoru11. 4. 2022 • Technická analýza: Zlato se dnes obchoduje vzestupně. V pozadí je průraz kontrakce, což je známka toho, že kupující mají vše pod kontrolou a ve hře mohou být vyšší ceny. Obchodní doporučení: Vzhledem k průrazu kontrakce v pozadí vidím potenciál rally k&he

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  eurozpravy.czInvestice v době krize: Nahradí bezpečné zlato kryptoměny?

  Investice v době krize: Nahradí bezpečné zlato kryptoměny?10. 4. 2022 • Jedním z nejdůležitějších investorských pravidel je, že zlato je vždy tzv. bezpečným přístavem. Tedy něčím, k čemu se ve zlých časech pro svět, uchylují nejen investoři, ale i obyčejní lidé, protože věří, že až bude líp, díky uložení peněz do zlata, budou mít na život po těch špatných dobách. Ale, jak už také v současném mediálním světě nespočetněkrát zaznělo, a to kvůli ruskému válečnému zločinci Vladimiru Putinovi, který rozpoutal krvavý konflikt na Ukrajině, „starý dobrý svět“ mizí.

  5 minut čtení na eurozpravy.cz

  msn.comInvestice v době krize: Nahradí bezpečné zlato kryptoměny?

  4 minuty čtení na msn.com

  zlato.czČNB loni navýšila zlaté rezervy o víc než tunu

  ČNB loni navýšila zlaté rezervy o víc než tunu8. 4. 2022 • Česká národní banka (ČNB) podle své výroční zprávy loni navýšila své zlaté rezervy o 1 102 kilogramy na 10,582 tuny oceněné na 634 milionů dolarů. Mimo to vyčlenila 705 kilo na výrobu mincí. Platí stále rozhodnutí, že zlato nemá žádnou faktickou hodnotu pro naplňování měnové politiky ČNB a neplní roli devizových rezerv? Pokud ano, čemu přisuzovat růst zásoby zlata?

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato se rozhoduje, jaký trend si zvolit

  Zlato se rozhoduje, jaký trend si zvolit8. 4. 2022 • Ceny zlata dál kolísají. Zatím není jasné, kterou cestou se nakonec vydají. Budou za současné geopolitické situace růst, nebo se pod tlakem makroekonomiky propadnou? Drahý kov ve čtvrtek po dvou slabých seancích uzavřel růstem. Vzrostl o 0,8 %, resp.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato se rozhoduje, jaký trend si zvolit

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czKolik zlata je v Evropě? Nejvíce ho mají největší země

  Kolik zlata je v Evropě? Nejvíce ho mají největší země8. 4. 2022 • Podle statistických údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF) měly centrální banky po celém světě uloženo ke konci roku 2021 ve svých devizových rezervách téměř 36 tisíc tun zlata. Evropská unie se na tom podílí téměř 11 tunami, a pokud připočteme i zásoby Evropské centrální banky (ECB), pak je to ještě o necelých 505 tun více.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czSaxo Bank: Nový pokus zlata se zdá být pravděpodobný

  Saxo Bank: Nový pokus zlata se zdá být pravděpodobný7. 4. 2022 • Po několika letech s malým zájmem na přelomu 90. a 90. let zahájilo zlato v roce 2002 dlouhý růstový trend. Trval téměř deset let a vrcholil těsně pod hranicí dvou tisíc amerických dolarů za troyskou unci. Poté drahý kov vytvořil bublinový model, který v roce 2011 splaskl, a následovalo pět let medvědího trhu, než v roce 2016 převzali kontrolu kupci.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).