ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czZlatý bunkr ve Fort Knoxu ukrývá i tuny morfia

  nadpis1. 7. 2022Zlatý trezor v americké pevnosti Fort Knox je jedním z nejbezpečnějších a nejtajnějších míst v USA. Protože se dovnitř dostalo jen málo lidí, tamní depozitář zlata je předmětem fascinace a četných spekulací. Co tedy v bunkru údajně plném drahých kovů v Kentucky skutečně je?

  4 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato jako obrana proti inflaci?

  1. 7. 2022 • Najít letos nějaké investiční aktivum, které by dokázalo porazit inflaci, se zdá takřka nemožné. Jedním z kandidátů je zlato, tradiční uchovatel hodnoty. Ano, zlato dokáže dlouhodobě držet hodnotu investice a především ve vysokoinflačních ekonomikách je jasnou volbou pro uložení volných peněz.

  7 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlato je nudné, ale dobře se s ním spí

  nadpis1. 7. 2022 • Akcie, dluhopisy a kryptoměny letos zaznamenaly docela velký pád. Zlato ale zůstává na svém ročním průměru. Může to být nudné, ale zlato dělá to, co dělat má, píše komentátor časopisu MoneyWeek Dominic Frisby. Mínil tím zachování hodnoty, a tudíž i stálost hodnoty investice do zlata.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZáhada ruského zlata ve Švýcarsku

  nadpis30. 6. 2022 • Zaměření sedmi nejvyspělejších států světa označovaných jako G7 na zlato, které je po energiích druhým největším exportem Ruska, představuje nejnovější snahu západních zemí zvýšit tlak na Moskvu kvůli přepadení Ukrajiny. Velká Británie, Kanada, Japonsko a Spojené státy se již zavázaly k zákazu, jehož cílem je zabránit oligarchům používat zlato k obcházení sankcí.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czSankce skupiny G7 na ruské zlato by mohly mít opačný účinek

  nadpis29. 6. 2022 • O víkendu oznámili lídři zemí G7 formální sankce na dovoz zlata z Ruska. Vyvstávají však otázky, jak efektivně fungovaly již dříve samouložené restrikce švýcarskými producenty. Rusko v květnu totiž reportovalo, že dodalo tři tuny zlata do Švýcarska. Všech

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  seznamzpravy.czJak investovat proti inflaci? Zlato a bitcoin ne

  nadpis29. 6. 2022 • ANALÝZA. Takové první pololetí tu dlouho nebylo. Akcie prudce padaly a stejný scénář postihl i bitcoin. Vzhůru naopak vyletěly ceny energií společně s inflací. Jaké jsou vyhlídky do druhé poloviny roku?

  1 minuta čtení na seznamzpravy.cz

  zlato.czRusko vytvoří zásoby zlata pro mobilizaci

  nadpis29. 6. 2022 • Ruské ministerstvo financí navrhlo doplnit seznam mobilizačních akcí přijetím opatření k využití zásob drahých kovů a drahých kamenů, které jsou součástí Státního fondu Ruska, určených k uspokojování potřeb státu při obraně, ekonomickém a finančním zabezpečení. Píší o tom ruská média.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  novinky.czZákaz dovozu zlata Rusko moc bolet nebude, tvrdí analytici

  29. 6. 2022 • Dovoz ruského zlata do západních zemí už s příchodem války značně poklesl. Úterní oznámení některých zemí G7, konkrétně USA, Velké Británie, Kanady a Japonska o tom, že zakážou dovoz ruského zlata, je tak spíše symbolického charakteru, uvádí analytici.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  zlato.czUSA zavádějí nové sankce vůči Rusku, včetně zákazu dovozu zlata

  nadpis28. 6. 2022 • Spojené státy zavádějí nové sankce vůči Rusku, jejich terčem je mimo jiné ruský zbrojní průmysl. Součástí sankcí je rovněž zákaz dovozu zlata z Ruska. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Nové sankce podle ministerstva zasáhnou schopnost Ruska vyvíjet a vyrábět "zbraně a technologie používané pro brutální válku Vladimira Putina proti Ukrajině".

  2 minuty čtení na zlato.cz

  parlamentnilisty.czUSA zavádějí nové sankce proti Rusku. Zlato už nedovezou

  2 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  zlato.czŠvýcarsko poprvé od přepadení Ukrajiny dovezlo ruské zlato

  nadpis28. 6. 2022 • Švýcarsko bez ohledu na různá embarga dovezlo v květnu z Ruska přes tři tuny zlata. Stalo se tak poprvé od února, kdy Kreml vyslal okupační vojska na Ukrajinu, jak ukázaly údaje švýcarských celních úřadů. Informovala o tom agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czEmbargo na ruské zlato: další komáří píchnutí, nebo se už mám začít bát?

  nadpis28. 6. 2022 • V neděli čtyři ze sedmi zemí G7 oznámily svůj záměr uvalit embargo na dovoz zlata z Ruska. Pojďme zjistit, co to znamená pro trh s drahými kovy, a jsou sankce tak hrozné, jak jsou prezentovány? V neděli začal v Německu třídenní summit G-7.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlaterezervy.czZlato nadále hledá směr - převládne býčí scénář, nebo trh neunese růst úrokových sazeb?

  nadpis27. 6. 2022 • Je žlutý kov skutečně v ohrožení při plánovaných sazbách okolo 3 %, avšak zároveň při momentální výši inflace k 9 %? Aby trh se zlatem obdržel skutečně těžkou ránu, muselo by se zřejmě odehrát něco podobného jako začátkem 80. let min. století

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czScholz: O zákazu dovozu ruského zlata rozhodne EU, účast na G20 je otevřená

  nadpis27. 6. 2022 • O zákazu dovozu zlata z Ruska, který v neděli oznámil na okraj summitu velkých světových ekonomik G7 americký prezident Joe Biden, bude Evropská unie jednat. Dnes to v rozhovoru s televizí ZDF řekl německý kancléř Olaf Scholz. Řekl rovněž, že nadcházející summit největších světových ekonomik G20 je důležité fórum, které nelze kvůli ruské agresi bojkotovat, o své účasti na tomto vrcholném setkání chce proto rozhodnout až později. Varoval rovněž před pádem do pasti ruského prezidenta Vladimira Putina, že svět je rozdělen na Západ a všechny ostatní.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  hn.czTěžba se dostala na černou listinu, ale naše technologie to může změnit, věří šéf Draslovky

  nadpis27. 6. 2022 • Kolínská Draslovka je největším světovým výrobcem kyanidu sodného, který prodává těžařům zlata. Zadlužený podnik v roce 1996 získal otec nynějšího generálního ředitele Pavla Brůžka mladšího a postupně z něho vytvořil technologického lídra v oboru, který umí kyanid vyrábět mnohem levněji a...

  1 minuta čtení na hn.cz

  zlato.czUkrajina brání i naleziště zlata

  nadpis27. 6. 2022 • Potenciál ukrajinské zlaté rudy je asi 3 000 tun. V Karpatech zlaté rezervy dosahují 55 tun, celkové předpokládané zdroje Donbasu činí 400 tun. Za hlavní zlatonosné území je ale považován Ukrajinský štít – jeho celkové předpokládané zdroje jsou 2 400 tun zlata.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).