ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czČína má zřejmě násobně více zlata, než Spojené státy

  nadpis4. 3. 2022 • Britové znají Dominica Frisbyho především jako muže s charismatickým hlasem, který namlouvá filmové upoutávky a reklamy. A také jako komika. Frisby se ale rovněž angažuje v ekonomice a politice – napsal tři knihy, je zastáncem brexitu a pravidelně přispívá na odborný web MoneyWeek a do deníku The Guardian. Jeho poslední článek si rozhodně zaslouží pozornost: Frisby totiž tvrdí, že Čína má více zlata, než kolik ho mají Spojené státy.

  4 minuty čtení na zlato.cz

  denik.czVIDEO: Jisté investice jsou zlato a nemovitosti, říká známá ekonomka

  nadpis2. 3. 2022 • Jen dvě aktiva v historii dokázaly navzdory různým turbulencím relativně držet svoji hodnotu. Byly to zlato a nemovitosti. V novém díle pořadu Byznys kafe v VLM to říká známá česká ekonomka a ředitelka poradenské společnosti Next Finance Markéta Šichtařová. Podle ní je ale nutné v případě nemovitostí i cenných kovů rozlišovat jejich jednotlivé kategorie.

  2 minuty čtení na denik.cz

  fxstreet.czChystá se zlato na rekord?

  2. 3. 2022 • Únor byl pro zlato nejlepší měsíc od roku 2016. Drahému kovu se na pozadí války na Ukrajině podařilo zastínit ostatní ...

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czVálka na Ukrajině zvýšila vyhlídky na zlato za 2 000 USD

  2. 3. 2022 • Ruská invaze na Ukrajinu se již šestý den setkává s tvrdým odporem. To přimělo mnoho zemí, aby společně odsoudily jedn...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czAnalýza zlata na 1. března 2022 – průraz stoupajícího kanálu

  nadpis1. 3. 2022 • Obchodní doporučení: Z časového rámce 1H jsem zjistil, že na začátku evropské seance došlo k neúspěšnému pokusu o pin bar v pozadí, což je známka toho, že prodejci jsou stále tady.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  hn.czNa zlaté cihly zapomeňte, svět hledá nové bezpečí. Jako první znovuobjevil bitcoin

  nadpis1. 3. 2022 • Stačilo pár dní války na Ukrajině, aby se z bytů, chalup i komerčních nemovitostí stalo nežádoucí zboží. Česká republika je sice od konfliktu vzdálená geograficky i politicky, nicméně chuť nakupovat, teď, když je vývoj situace krajně nejistý a nikdo netuší, co přinese zítřejší ráno, klesla pod bod...

  1 minuta čtení na hn.cz

  fxstreet.czAnalytici: Zlato a stříbro zdražily o pět procent, ropa a plyn o desítky pct.

  nadpis1. 3. 2022 • Cena drahých kovů a komodit, jako jsou ropa, zemní plyn či pšenice a kukuřice, letos výrazně roste. V únoru k tomu podle analytiků oslovených ČTK výrazně přispěla eskalace konfliktu na Ukrajině, kam vtrhla ruská vojska. Zlato a stříbro zdražily o zhruba pět procent, ropa a zemní plyn o desítky procent.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czČínský spotový trh se zlatem kvůli ruské invazi na Ukrajinu zažívá boom

  nadpis1. 3. 2022 • Čínská média jsou daleka toho, aby pro ruskou invazi na Ukrajinu používala k označení to, jak to vnímá západní svět, a drží se oficiálního termínu „rusko-ukrajinský konflikt“. Ale povšimla si toho, jak tento konflikt ovlivnil cenu zlata – a hlavně chování samotných Číňanů ve vztahu k nejcennějšímu kovu.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kupi.czJak poznat, že je váš šperk skutečně ze zlata? Tyto metody vám pomohou ověřit jeho pravost

  nadpis1. 3. 2022 • Dostali jste od protějšku krásný šperk, ale něco vám říká, že nebude zlatý? Odjakživa mají lidé tendenci zlato šidit a narazit na padělek není nic těžkého. Ať už vybíráte šperk v obchodě nebo máte doma nějaké zlato, je vhodné znát způsoby, jak ověřit jeho pravost. Představíme si možnosti, jak si ověřit, jestli jde o skutečné zlato, nebo o jeho napodobeninu.

  1 minuta čtení na kupi.cz

  idnes.czDrahé kovy v reakci na sankce zdražují. Investoři se bojí přerušení dodávek

  nadpis28. 2. 2022 • V reakci na nové sankce, které západní státy uvalily na Rusko jako odvetu za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu, dochází k nárůstu cen drahých kovů. Zdražuje palladium, platina i stříbro. Cena zlata je nejvyšší za posledních osmnáct měsíců. Investoři se obávají přerušení dodávek těchto kovů, které jsou nezbytné v mnoha průmyslových odvětvích.

  1 minuta čtení na idnes.cz

  respekt.czRubl padá, co teď? Vozit zlato vlakem do Číny?

  nadpis28. 2. 2022 • Rusko přišlo o možnost, jak nakládat s finančními zásobami v západních měnách. Tím slábne možnost, jak držet kurz rublu při životě. Čím větší pochyby tohoto druhu, tím menší zájem kohokoli – včetně ruských občanů – rubly držet. Víra ve vlastní měnu není v Rusku kvůli zkušenostem z minulých finančních krizí nijak silná. Navíc když se lidé a firmy rublů zbavují, tím víc kurz měny slábne, což roztáčí spirálu, jejíž zastavení nebude snadné.

  3 minuty čtení na respekt.cz

  fxstreet.czPalladium, zlato a další drahé kovy zdražují v reakci na protiruské sankce

  nadpis28. 2. 2022 • Ceny drahých kovů se dnes na světových trzích zvyšují, čímž reagují na nové sankce, které Západ uvalil na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu. Investoři se obávají přerušení dodávek těchto kovů, které jsou nezbytné v mnoha průmyslových odvětvích. Palladium přidávalo až sedm procent, zatímco zlato se dostalo nad 1900 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu) a mohlo by vykázat nejlepší měsíc od loňského května.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czJe načase udělat si zásoby zlata? Ceny by mohly v nadcházejících dnech vyskočit nad 2 000 USD

  nadpis28. 2. 2022 • Bezprecedentní izolace Ruska způsobená západními sankcemi by mohla vést k rally komodit. Kromě zřejmého růstu cen ropy odborníci očekávají prudký růst na trhu se zlatem. Hodnota drahého kovu v pondělí během asijského obchodování prudce vyskočila.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czProtiruské sankce a ruské zlaté rezervy

  nadpis28. 2. 2022 • V návaznosti na nevyprovokovaný útok Ruska na Ukrajinu se zdá, že ruský postup neproběhl tak hladce, jak si prezident Putin možná představoval, ačkoli příval tvrzení z obou stran ztěžuje vypracování podrobné a přesné analýzy, napsal v neděli na webu Sharpspixley komentátor Lawrie Williams.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czBouře na trhu se zlatem: zlato v eurech vystřelilo na historický vrchol, jeho cena v dolarech atakovala 2.000 USD za unci

  nadpis27. 2. 2022Zlato ve čtvrtek 24.2. vystřelilo značně výše, a krátkodobě si sáhlo na cenu 1.975 USD. Zde se ale objevili agresivní prodávající, kteří zajisté přivítali, že zlato na burze Comex otevřelo odpoledne 60bodovým Gapem, čímž vznikla obří mezera v trhu.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).