ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czNeustálý pokles cen zlata podkopává jeho schopnost zajištění proti inflaci

  Neustálý pokles cen zlata podkopává jeho schopnost zajištění proti inflaci21. 9. 2022Zlato bylo vždy považováno za nástroj proti inflaci. Jeho pokračující pokles od začátku roku při vysokých spotřebitelských cenách však naznačoval opak. Kotace jsou zjevně citlivé na dynamiku reálných výnosů amerických státních dluhopisů, stejně jako na&he

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czJe to směšné ! - Neustálý pokles cen zlata podkopává jeho schopnost zajištění proti inflaci

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  faei.czZlato a ropa po Putinově mobilizaci zdražují. NATO se podle něj snaží Rusko zničit

  21. 9. 2022 • Ruský prezident Vladimir Putin ve středu ráno pronesl mimořádný televizní projev k národu. Vyhlásil v něm částečnou mobilizaci, spočívající v okamžitém povolání rezervistů do vojenské služby.

  1 minuta čtení na faei.cz

  kurzy.czZlato pod tlakem Powella

  Zlato pod tlakem Powella21. 9. 2022 • Futures na zlato se v úterý během asijské seance po silném propadu předchozího dne pokusily stabilizovat, ale pod náporem zdrženlivého obchodování stále klesají na hodnotě. Na COMEX, divizi New York Mercantile Exchange, futures na drahé kovy s dodáním v&h

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czTěžaři předpovídají návrat zlata na 1 800 dolarů do konce roku. O jeho vývoji rozhodne Fed

  Těžaři předpovídají návrat zlata na 1 800 dolarů do konce roku. O jeho vývoji rozhodne Fed20. 9. 2022 • Ani nejjestřábější Fed za několik desetiletí nemůže ochladit zápal nadšenců na zlatě. Podle průměrného odhadu v průzkumu mezi 10 účastníky Denver Gold Forum, každoročního setkání těžařských manažerů, investorů, bankéřů a analytiků, dosáhnou ceny zlat...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato v Šanghaji bylo dražší než v Londýně a poptávka neklesla

  Zlato v Šanghaji bylo dražší než v Londýně a poptávka neklesla20. 9. 2022 • Cena zlata na šanghajské burze v čínské měně v srpnu o 0,5 % stoupla přičemž na trhu v Londýně v amerických dolarech zaznamenala pokles o 2,6 %. Zatímco jestřábí postoj americké centrální banky při zpřísňování měnové politiky tlačil světovou cenu zlata dolů, Čína zaznamenala její zvýšení. To bylo způsobeno především 2% znehodnocením čínské měny vůči dolaru. Rovněž růst zájmu o zlato v Číně mohl přispět k vyšší ceně zlata ve srovnání se zbytkem světa.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czMedvědí nálada na trhu se zlatem

  Medvědí nálada na trhu se zlatem19. 9. 2022 • Na trhu se zlatem je hodně špatné nálady, protože ceny skončily předchozí týden na nejnižší úrovni od dubna 2020. Pro mnoho analytiků by prolomení pod 1 675 USD znamenalo konec tříletého vzestupného trendu zlata.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czAmerická mincovna má zlato o 50 % dražší než je spotová cena

  Americká mincovna má zlato o 50 % dražší než je spotová cena19. 9. 2022 • Spotové ceny, tedy ceny, za které je nějaká komodita jako například ropa, pšenice nebo zlato aktuálně k mání, určují především burzy. Nemají nic společného se skutečnou výrobní cenou a přiměřeným ziskem. Spotovou cenu určují spekulanti na komoditních burzách na základě nabídky a poptávky. A tak se stává, že výrobní cena může být mnohem vyšší než cena spotová a naopak.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czKomodity: Zlato testuje neckline formace dvojitý vrchol

  19. 9. 2022 • Cena zlata (XAU/USD) na týdenním grafu nyní testuje neckline formace dvojitý vrchol, která koresponduje s klouzavým průměrem SMA 200. Aby však tato formace byla platná, je zapotřebí jasného prolomení linie neckline směrem dolů. Dočkáme se prolomení neckline formace dvojitý vrchol a následného poklesu, nebo na současných úrovních najdou znovu sílu býci a trh půjde otestovat předchozí swingová maxima? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlato: Indie a Česko, srovnání nesrovnatelného

  Zlato: Indie a Česko, srovnání nesrovnatelného17. 9. 2022 • Dovoz zlata do Indie se o prázdninách, podobně jako v Česku, oproti loňskému roku značně snížil. V Indii dokonce o polovinu, protože nestálé místní ceny a slabá rupie přiměly spotřebitele k odložení nákupů, řekl agentuře Reuters vládní zdroj.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czHlad centrálních bank po zlatě pokračoval i v červenci

  Hlad centrálních bank po zlatě pokračoval i v červenci16. 9. 2022 • Celosvětové zlaté rezervy centrálních bank vzrostly v červenci o 37 tun po červnovém zvýšení o 64 tun. Po prvním pololetí čistých nákupů s 270 tunami tak poptávka centrálních bank od začátku roku překročila hranici 300 tun.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  forbes.czCena zlata prudce klesá. Od začátku roku zlevnilo o deset procent

  Cena zlata prudce klesá. Od začátku roku zlevnilo o deset procent16. 9. 2022 • Podzim přichází, za ním se blíží zima a může se zdát, že najít nějakou dobrou zprávu je skoro nemožné. Zářijový Forbes se o to ale pokusil a přináší 22 rad, co v rozkývané době dělat a co nedělat, hlavně se svými penězi. O svou finanční moudrost se s námi podělili zkušení byznysmeni i odborníci, kteří spravují velké majetky. Přečtěte si rozhovory s investory Janem […]

  5 minut čtení na forbes.cz

  idnes.czKdepak sázka na jistotu, cena zlata se prudce propadla. Mohou za to USA

  Kdepak sázka na jistotu, cena zlata se prudce propadla. Mohou za to USA16. 9. 2022 • Cena zlata tento týden prudce klesla na téměř 2,5leté minimum. Od začátku roku zlato zlevnilo o deset procent na dnešních 1 658 dolarů za unci, řekl ředitel společnosti Gold.plus Martin Stránský s odkazem na data agentury Bloomberg.

  1 minuta čtení na idnes.cz

  zlato.czExpert: Cena zlata tento týden prudce klesla na téměř 2,5leté minimum

  Expert: Cena zlata tento týden prudce klesla na téměř 2,5leté minimum16. 9. 2022 • Od začátku roku zlato zlevnilo o deset procent na dnešních 1658 dolarů za unci, řekl ČTK ředitel společnosti Gold.plus Martin Stránský s odkazem na data agentury Bloomberg. Na podobných hodnotách se zlato obchodovalo naposledy koncem dubna 2020. Důvodem jsou nejnovější data z americké ekonomiky, především úterní čísla o srpnové inflaci, která překonala očekávání analytiků, doplnil analytik společnosti Zlaťáky.cz Jakub Petruška.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czExpert: Cena zlata tento týden prudce klesla na téměř 2,5leté minimum

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czRusko hledá únikové cesty pro své zlato

  Rusko hledá únikové cesty pro své zlato16. 9. 2022 • Dovoz zlata z Ruska do Číny v červenci dosáhl 108,8 milionu dolarů, což je 8,6krát víc, než v červnu (12,7 milionu dolarů) a 50krát víc než v červenci loňského roku (2,2 milionu dolarů). Vyplývá to z údajů čínské Generální celní správy lidu.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  ceskenoviny.czZlato, které vydělává. Na trh vstupuje Zápůjčka, nový investiční produkt nabízející zhodnocení 6 % za rok.

  Zlato, které vydělává. Na trh vstupuje Zápůjčka, nový investiční produkt nabízející zhodnocení 6 % za rok.15. 9. 2022 • Praha 15. září 2022 (PROTEXT) - S novou investiční nabídkou Zápůjčka vstupuje na trh česká společnost TrustWorthy Investment. Program určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

  1 minuta čtení na ceskenoviny.cz

  metro.czZlato, které vydělává. Na trh vstupuje Zápůjčka, nový investiční produkt nabízející zhodnocení 6 % za rok. - Metro.cz

  1 minuta čtení na metro.cz

  metro.czZlato, které vydělává. Na trh vstupuje Zápůjčka, nový investiční produkt nabízející zhodnocení 6 % za rok. - Metro.cz

  1 minuta čtení na metro.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).