ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  e15.czVolte zlato jako svou hlavní investici. Teď je ten správný čas!

  nadpis14. 9. 2021 • Přemýšlíte nad volbou investiční komodity, ale nevíte si rady? Co takhle vsadit na klasiku v podobě zlata. Není totiž žádná náhoda, že je právě zlato mezi investory tolik oblíbené. Jaké výhody přináší investiční zlato a v jaké podobě ho můžete zakoupit? Základní informace najdete přímo v tomto článku, kde nechybí ani doporučení na místa, kde právě zlato či stříbro snadno nakoupíte.

  3 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czIndická poptávka po zlatě opět roste

  nadpis14. 9. 2021 • Dvěma nejvýznamnějšími zeměmi na světě, pokud jde o spotřebu zlata, jsou Čína a Indie. Ta byla po mnoho let největším světovým spotřebitelem, než ji před několika lety předstihla Čína, ale stále zůstává jedním ze dvou největších světových spotřebitelů z historických důvodů a kvůli nesmírně významnému místu, které má zlato v psychice indického obyvatelstva.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  ahaonline.czProti inflaci volte zlato

  nadpis13. 9. 2021 • Jestliže se na vašem bankovním účtu neustále „válí“ peníze, kterým říkáte úspory, je nutné s nimi něco dělat. Inflace je totiž neúprosná.. Nemusíte investovat do vzdušných zámků, které nabízí akcie a další finanční produkty, pod jejichž názvy si laik jen stěží představí něco reálného. Kupte si zlato. Zlaté cihly nejsou jen majetkem pro milionáře.

  1 minuta čtení na ahaonline.cz

  fxstreet.czZlato po krátké korekci znovu klesá

  13. 9. 2021 • Další důležitou proměnnou, která hraje v neprospěch žlutého kovu, jsou závěry z posledního zasedání americké centrální banky (Fed), které se uskutečnilo 19. 3. Na něm tvůrci měnové politiky podpořili rychlejší ukončení programu QE a růst úrokových sazeb v dohledné době, na což reagoval americký dolar posílením. Zlato obecně na zprávy, které podporují dolar či vyšší úrokové sazby, reaguje negativně. Vzhledem k tomu, jakou moc má Fed ve finančním světě, doléhá tento krok na zlato zvlášť silně.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czMedvědi usilují o prolomení hranice 1 770 dolarů za unci

  nadpis13. 9. 2021 • Cena zlata bude v nadcházejícím týdnu škádlit k proražení pod hranici 1800 dolarů za troyskou unci, napsal v neděli server Fxstreet.com. Medvědi však podle něj převzali zpět kontrolu poté, co se býkům nepodařilo překonat kritickou hladinu odporu na úrovni 1 834 USD.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  sputniknews.comOdbornice vysvětlila, proč je zlato tak drahé

  nadpis12. 9. 2021 • Cenový rozdíl mezi zlatem a stříbrem je zcela zákonitý, řekla v rozhovoru pro agenturu Prime vedoucí oddělení světových financí Finanční univerzity při vládě RF Jelena Zvonovová.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  msn.comLoď se zlatem měla být spásou. Poklad skončil na dně moře a svět ovládla panika

  nadpis12. 9. 2021 • Aukční síň Goldberg Coins & Collectibles dražila letos v červnu zvláštní věc. Šlo o 76 zlatých mincí pocházejících celkem z devíti zemí. To ale na nich nebylo to nejzajímavější. Všechny byly totiž před více než 160 lety součástí obrovského zlatého pokladu, převáženého parníkem Central Amerika přes Atlantik do New Yorku. Dne 12. září 1857 se parník potopil - a vyvolal tím první skutečně globální finanční krizi v dějinách.

  7 minut čtení na msn.com

  denik.czLoď se zlatem měla být spásou. Poklad skončil na dně moře a svět ovládla panika

  7 minut čtení na denik.cz

  gamebro.czKdy je ideální čas na investování do zlata? Právě teď!

  nadpis11. 9. 2021 • Hledáte způsob, jak zhodnotit své finance? Štve vás, že každý rok klesá hodnota vašich naspořených peněz kvůli inflaci? Vyzkoušeli jste už řadu spořicích účtů a investičních fondů, ale nic nepřineslo kýžené ovoce? Nezoufejte, máme pro

  2 minuty čtení na gamebro.cz

  finance.czDeset zemí s největšími zlatými rezervami

  11. 9. 2021 • Ačkoli se najdou i výjimky (Kanada svůj zlatý fond zlikvidovala, Venezuela se prodeji drahého kovu snaží snížit své dluhy), většina centrálních bank se k nákupům vrací, případně se ubírá směrem držení nebo akumulace tohoto žlutého kovu.

  5 minut čtení na finance.cz

  parlamentnilisty.czRusko hromadí zlato. Analytička Spencerová varuje, že se zřejmě něco chystá

  nadpis11. 9. 2021 • Analytička Tereza Spencerová se na serveru Literarky.cz zamyslela nad tím, že centrální banky celého světa už delší čas skupují zlato. Dospěla k tomu, že možná nejen Rusko se chce odpoutat od amerického dolaru a přejít na tzv. zlatý standard.

  6 minut čtení na parlamentnilisty.cz

  zlato.czVýznamná česká ložiska zlata (3): Vacíkov

  nadpis11. 9. 2021 • V českém podzemí se nacházejí významná ložiska zlata. Podle posledního Zhodnocení prognóz zlata v Českém masivu, která je součástí Surovinové politiky ČR, jde o zhruba 392 tun tohoto cenného kovu. Jeho hodnota dosahuje stovky miliard korun. V minulých týdnech jsme se podívali na zlatá ložiska v Kašperských Horách a Mokrsku, dnes si představíme středočeský Vacíkov.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czMladí lidé přestávají věřit bitcoinu, objevují kouzlo stabilnějších investic typu zlata

  nadpis10. 9. 2021 • Bitcoin už mladé lidi tolik netáhne. Vadí jim značná nestabilita jeho cenového vývoje, jakou lze pozorovat i právě v těchto hodinách, v souvislosti se zaváděním bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finance.czZlato je jistota k zajištění majetku i v 21. století

  10. 9. 2021 • Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořicí programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého,“ říká Pavel Trtík, zakladatel e-shopu Zlate-mince.cz a specialista na investování do zlata. Byl to právě tento e-shop, který i během protipandemických koronavirových omezení, kdy enormně stoupal zájem o zlato, dokázal Čechům zprostředkovat nákup investičního zlata. Bezpečně, online, s doručením pojištěnou zásilkou až na adresu investora.

  3 minuty čtení na finance.cz

  profimoda.czZlato poráží inflaci. Je čas si koupit první zlatou cihlu

  10. 9. 2021 • Ceny rostou a inflace se rozjíždí na plné obrátky. Hledáte první pomoc pro své úspory? Volte zlato! Nakoupíte jej o 21 % levněji než jiné drahé kovy.

  1 minuta čtení na profimoda.cz

  ctidoma.czDarujte investiční zlato

  nadpis9. 9. 2021Zlato bylo vždy symbolem bohatství. Pro ty, kteří se vyznají v investicích, je však i velmi atraktivní komoditou, která se neustále zhodnocuje. Pokud chcete tedy někoho obdarovat něčím opravdu výjimečným, vyberte si produkt ze zlata.

  1 minuta čtení na ctidoma.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).