ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czZlato letos zlevnilo o téměř desetinu, výrazně zdražily ropa, plyn a uhlí

  nadpis3. 10. 2021 • Cena zlata od začátku roku klesla o téměř desetinu na 1760 dolarů za unci. Také stříbro letos ztrácí. Pokles o 18 procent na 710 USD za kilogram jej vrací na hodnoty před pandemií. Drahé kovy jako platina a palladium, hojně využívané v automobilovém průmyslu, letos rovněž zažívají dvojciferný pokles. Naopak výrazně vzrostla cena ropy, plynu či uhlí. ČTK to řekl analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlato včera vyskočilo o dvě procenta. Kvartál ale zakončí poklesem

  nadpis1. 10. 2021 • „Silnější americký dolar a vyšší výnosy jsou pro zlato toxickou kombinací,“ napsali včera analytici německé Commerzbank ve své poznámce. V krátkodobém horizontu podle nich převažuje riziko dalšího poklesu ceny žlutého kovu, což znamená, že hranice 1 700 dolarů za troyskou unci by mohla být již brzy dosažena.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  mesec.czHodnotné dárky pro muže i ženy – to je investiční zlato a stříbro

  nadpis30. 9. 2021 • Když potřebujete hodnotný dárek, sáhněte po investičním zlatě. Nenechte se splést. Neznamená to, že musí jít o dárek extrémně drahý.

  1 minuta čtení na mesec.cz

  podnikatel.czVyberte pořádný dárek a darujte investiční zlato

  1 minuta čtení na podnikatel.cz

  zlato.czKlesající ceny zlata: Požehnání v přestrojení?

  nadpis30. 9. 2021 • Chcete velké výnosy a máte trochu času? Věnujte pozornost zlatu. „Žlutý kov“ není v těchto dnech označován za nejžhavější investici, ale přesto neztrácí na atraktivitě. Důvody pro budoucí vyšší ceny zlata jsou stále silnější. Už kvůli rostoucí inflaci. Trpěliví dlouhodobí investoři by tak mohli být velmi dobře odměněni.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  rexter.czVolte zlato a nemusíte se bát o své finance

  nadpis30. 9. 2021 • V dnešní době se začíná ukazovat, jak důležité je investovat naspořené peníze. Ti z vás, kteří je nechají ležet ladem na bankovním účtu s minimálními úroky, případně si peníze střádají doma do trezoru...

  2 minuty čtení na rexter.cz

  zlato.czZlato se kvůli posilujícímu dolaru dostalo na sedmitýdenní minimum

  nadpis29. 9. 2021 • Ceny zlata v úterý prudce klesly a dostaly se na sedmitýdenní minimum, protože dolar posílil a výnosy amerických státních dluhopisů vzrostly kvůli očekávání dřívějšího než očekávaného zvýšení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému (Fed – americká centrální banka, pozn. red.). Napsala to včera agentura Reuters s tím, že cena zlata se propadla o více než jedno procento.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czPolsko chce ještě zvýšit své zlaté rezervy

  nadpis28. 9. 2021 • Polská národní banka v letech 2018-2019 nakoupila celkem 125,7 tuny zlata a poté se rozhodla převést téměř polovinu zásob (100 tun) z Bank of England do trezorů Polské národní banky (NBP, Narodowy Bank Polski), připomněl včera v rozhovoru pro web týdeníku DoRzeczy.pl její guvernér Adam Glapiński.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czKomodity. Proč je zlato jiné?

  nadpis27. 9. 2021 • Proč se zlato chová tak odlišně od průmyslových kovů a vlastně od většiny komodit obecně? Navzdory zjevným kontrastům – jako je jeho lesk a použití ve šperkařství – není hned jasné, proč by tomu tak mělo být. Pro rozhodnutí o místě zlata v portfoliu pomůže zamyslet se nad tím, proč se tento drahý kov liší od ostatních komodit, napsal server Ipe.com.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato kleslo o procento kvůli růstu výnosů a Fedu

  nadpis24. 9. 2021Zlato ve čtvrtek kleslo o jedno procento pod tlakem růstu výnosů amerických státních dluhopisů a kvůli chuti investorů po rizikovějších aktivech, protože vyhlížejí dřívější než očekávané zvýšení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky (Fed).

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czProdej ruského zlata překonává příjmy z vývozu ropy a zemního plynu

  nadpis23. 9. 2021 • Až do loňského jara byla ruská centrální banka po několik let největším vytrvalým ročním nákupcem zlata a pravidelně a v nemalých objemech – kolem 200 tun ročně – rozšiřovala nákupy doma vytěženého „žlutého kovu“ své devizové rezervy ve zlatě. Aktuálních více než 2 295 tun zlata představuje přes pětinu (22,4 %) ruských devizových rezerv.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato je bezpečné jako Volvo, Bitcoin je jako Ducati Panigale, říká rakouský investor

  nadpis22. 9. 2021 • Rakouský investor Ronald-Peter Stoeferle vyslovil nedávno názor, že hodnota bitcoinu v amerických dolarech v příštím desetiletí vyletí nepředstavitelnými tempy. Investice do zlata je ale podle něj jako jízda v bezpečném SUV Volvo, zatímco alokace prostředků do bitcoinu je divoká jízda s motocyklem Ducati, uvedl populární zastánce zlata.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czPozornost zlata se obrací k aukcím amerických státních dluhopisů a taperingu

  nadpis20. 9. 2021 • Měsíc trvající oživení zlata po propadu na začátku srpna vykazuje známky vyčerpání poté, co se ceně opět nepodařilo proniknout oblastí odporu směrem k 1835 dolarům za troyskou unci. Drahé kovy nedávno vyskočily po překvapivě slabé zprávě o zaměstnanosti v USA, která zpočátku pomohla oslabit dolar, a zatímco stříbru se podařilo prorazit výše, pokus zlata opět nevyšel, stejně jako v šesti předchozích případech od poloviny července.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czVýznamná česká ložiska zlata (4): Zlaté Hory

  nadpis18. 9. 2021 • V českém podzemí se nacházejí významná ložiska zlata. Podle posledního Zhodnocení prognóz zlata v Českém masivu, která je součástí Surovinové politiky ČR, jde o zhruba 392 tun tohoto cenného kovu. Jeho hodnota dosahuje stovky miliard korun. V minulých týdnech jsme se podívali na zlatá ložiska v Kašperských Horách, Mokrsku a Vacíkově. Dnes si představíme Zlaté Hory.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlaté rezervy venezuelské centrální banky klesají, prezident Maduro potřebuje hotovost

  nadpis17. 9. 2021Zlaté rezervy Venezuely klesly v první polovině roku 2021 o tři tuny na nejnižší úroveň za posledních padesát let, jak ukázaly údaje centrální banky, protože vláda prezidenta Nicoláse Madura, která má nedostatek financí, pokračuje v prodeji zlata jako zdroje příjmů. Informovala o tom agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  reflex.czVladimír Pikora: Ze zlata se ve strachu z inflace stala populární investice

  nadpis17. 9. 2021 • Česká inflace dosáhla v srpnu 4,1 %. To je nejvíce od listopadu 2008. Vysoká inflace je ale i jinde ve světě. Prozíravější lidé proto hledají nějakou ochranu před znehodnocením peněz a peníze investují. Někdo investuje do zlata, někdo do nemovitostí, někdo do akcií.

  3 minuty čtení na reflex.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).