ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czVýznamná česká ložiska zlata (3): Vacíkov

  Významná česká ložiska zlata (3): Vacíkov11. 9. 2021 • V českém podzemí se nacházejí významná ložiska zlata. Podle posledního Zhodnocení prognóz zlata v Českém masivu, která je součástí Surovinové politiky ČR, jde o zhruba 392 tun tohoto cenného kovu. Jeho hodnota dosahuje stovky miliard korun. V minulých týdnech jsme se podívali na zlatá ložiska v Kašperských Horách a Mokrsku, dnes si představíme středočeský Vacíkov.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czMladí lidé přestávají věřit bitcoinu, objevují kouzlo stabilnějších investic typu zlata

  Mladí lidé přestávají věřit bitcoinu, objevují kouzlo stabilnějších investic typu zlata10. 9. 2021 • Bitcoin už mladé lidi tolik netáhne. Vadí jim značná nestabilita jeho cenového vývoje, jakou lze pozorovat i právě v těchto hodinách, v souvislosti se zaváděním bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finance.czZlato je jistota k zajištění majetku i v 21. století

  10. 9. 2021 • Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořicí programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého,“ říká Pavel Trtík, zakladatel e-shopu Zlate-mince.cz a specialista na investování do zlata. Byl to právě tento e-shop, který i během protipandemických koronavirových omezení, kdy enormně stoupal zájem o zlato, dokázal Čechům zprostředkovat nákup investičního zlata. Bezpečně, online, s doručením pojištěnou zásilkou až na adresu investora.

  3 minuty čtení na finance.cz

  profimoda.czZlato poráží inflaci. Je čas si koupit první zlatou cihlu

  10. 9. 2021 • Ceny rostou a inflace se rozjíždí na plné obrátky. Hledáte první pomoc pro své úspory? Volte zlato! Nakoupíte jej o 21 % levněji než jiné drahé kovy.

  1 minuta čtení na profimoda.cz

  ctidoma.czDarujte investiční zlato

  Darujte investiční zlato9. 9. 2021Zlato bylo vždy symbolem bohatství. Pro ty, kteří se vyznají v investicích, je však i velmi atraktivní komoditou, která se neustále zhodnocuje. Pokud chcete tedy někoho obdarovat něčím opravdu výjimečným, vyberte si produkt ze zlata.

  1 minuta čtení na ctidoma.cz

  reflex.czDobrodružství poznání: Za zlato vděčíme asteroidům

  Dobrodružství poznání: Za zlato vděčíme asteroidům9. 9. 2021 • Za zlato lze získat skoro cokoliv, protože je vzácné. Vinna je jeho vysoká měrná hmotnost, takže v časech, kdy byla Země ještě žhavou koulí, kleslo k zemskému jádru. Stejný osud postihl i další těžké kovy, například platinu a wolfram. V hlubinách jich je tolik, že by pokryly povrch naší planety čtyřmetrovou vrstvou – což nám ovšem není nic platné, protože se k nim neumíme dostat.

  1 minuta čtení na reflex.cz

  zlaterezervy.czCena zlata na 3měsíčním maximu (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD)

  Cena zlata na 3měsíčním maximu (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD)8. 9. 2021Zlato dokázalo minulý pátek vyrůst nepatrně přes první silnou rezistenci (1.830 – 1.835 USD), avšak cena nakonec uzavřela těsně pod ní. Přesto se ale jednalo o nejvyšší týdenní uzavírací cenu posledních 3 měsíců.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  mesec.czInvestice s jasnou hodnotou a budoucností. Volte zlato jako komoditu bez DPH

  Investice s jasnou hodnotou a budoucností. Volte zlato jako komoditu bez DPH8. 9. 2021 • Věděli jste, že investiční zlato je osvobozeno od DPH? Jde o jedinou komoditu, u které to takto funguje. A to je další důvod, proč si zlato přikoupit…

  1 minuta čtení na mesec.cz

  kurzy.czCovid-19 odstartoval novou éru zlaté horečky. Nákupy zlata se zvýšily o stovky procent

  Covid-19 odstartoval novou éru zlaté horečky. Nákupy zlata se zvýšily o stovky procent8. 9. 2021 • Během první vlny koronavirové krize v loňském roce cena zlata strmě rostla a padala historická maxima. V reakci na rostoucí cenu zlata roste i zájem Čechů o nákup žlutého kovu. Jak se bude cena zlata dál podle odborníků vyvíjet a proč teď rozhodně...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czMladí lidé přestávají věřit bitcoinu, objevují kouzlo stabilnějších investic typu zlata. Salvador jim zatím důvěru nevrací

  Mladí lidé přestávají věřit bitcoinu, objevují kouzlo stabilnějších investic typu zlata. Salvador jim zatím důvěru nevrací8. 9. 2021 • Bitcoin už mladé lidi tolik netáhne. Vadí jim značná nestabilita jeho cenového vývoje, jakou lze pozorovat i právě v těchto hodinách, v souvislosti se zaváděním bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  ceskenoviny.czAť dopadnou letošní volby jakkoliv, vy volte zlato

  Ať dopadnou letošní volby jakkoliv, vy volte zlato7. 9. 2021 • Rozhodování nás letos ještě čeká v mnoha důležitých oblastech. A nejde jen o říjnové volby. Ať dopadnou jakkoliv, inflaci, která se ve velkém rozběhla, nezastaví žádný výsledek voleb. Takže se musíme rovněž rozhodnout, jak správně investovat. A právě zlato je dnes považováno za nejefektivnější prostředek boje s inflací. Navíc má ve srovnání s jinými investicemi jednu obrovskou výhodu – okamžitou úsporu 21 %. Proč je investice do zlata výhodnější?

  1 minuta čtení na ceskenoviny.cz

  ctidoma.czZlato nebo stříbro? Pokud uvažujete o investování, tak zlato dnes hraje prim

  Zlato nebo stříbro? Pokud uvažujete o investování, tak zlato dnes hraje prim7. 9. 2021 • Investice do drahých kovů jsou velice oblíbenými. Mezi investory už dávno nejsou jen ti majetnější. Jak však do drahých kovů investovat bez přešlapů?

  1 minuta čtení na ctidoma.cz

  scienceworld.czZlaté mince ve středověku – mezi obchodem a prestiží

  7. 9. 2021 • Rozdílné kurzy zlata a stříbra vedly ke spekulacím, inflaci peněz, snahám stanovovat oficiální státní kurzy a zabránit oběhu mincí cizích.

  4 minuty čtení na scienceworld.cz

  fxstreet.czZlato vs. Bitcoin

  6. 9. 2021 • Investor Ronald Peter Stoeferle je přesvědčen, že hodnota Bitcoinu v příštích 10 letech stoupne prudce nahoru. Domnívá se, že tato kryptoměna nikdy nepřeroste zlato, které osobně považuje za bezpečnější.

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czInvestice do zlata v Evropě dosáhly nového maxima. Podpořil je postoj Evropské centrální banky

  Investice do zlata v Evropě dosáhly nového maxima. Podpořil je postoj Evropské centrální banky6. 9. 2021 • Světová rada pro zlato (WGC) zveřejnila minulý týden aktualizovanou zprávu o investicích do zlata v evropském regionu. Podle ní postoj Evropské centrální banky (ECB) od vypuknutí pandemie covid-19 podpořil v regionu investice do zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).