ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  reflex.czDobrodružství poznání: Za zlato vděčíme asteroidům

  nadpis9. 9. 2021 • Za zlato lze získat skoro cokoliv, protože je vzácné. Vinna je jeho vysoká měrná hmotnost, takže v časech, kdy byla Země ještě žhavou koulí, kleslo k zemskému jádru. Stejný osud postihl i další těžké kovy, například platinu a wolfram. V hlubinách jich je tolik, že by pokryly povrch naší planety čtyřmetrovou vrstvou – což nám ovšem není nic platné, protože se k nim neumíme dostat.

  1 minuta čtení na reflex.cz

  zlaterezervy.czCena zlata na 3měsíčním maximu (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v USD)

  nadpis8. 9. 2021Zlato dokázalo minulý pátek vyrůst nepatrně přes první silnou rezistenci (1.830 – 1.835 USD), avšak cena nakonec uzavřela těsně pod ní. Přesto se ale jednalo o nejvyšší týdenní uzavírací cenu posledních 3 měsíců.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  mesec.czInvestice s jasnou hodnotou a budoucností. Volte zlato jako komoditu bez DPH

  nadpis8. 9. 2021 • Věděli jste, že investiční zlato je osvobozeno od DPH? Jde o jedinou komoditu, u které to takto funguje. A to je další důvod, proč si zlato přikoupit…

  1 minuta čtení na mesec.cz

  kurzy.czCovid-19 odstartoval novou éru zlaté horečky. Nákupy zlata se zvýšily o stovky procent

  nadpis8. 9. 2021 • Během první vlny koronavirové krize v loňském roce cena zlata strmě rostla a padala historická maxima. V reakci na rostoucí cenu zlata roste i zájem Čechů o nákup žlutého kovu. Jak se bude cena zlata dál podle odborníků vyvíjet a proč teď rozhodně...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czMladí lidé přestávají věřit bitcoinu, objevují kouzlo stabilnějších investic typu zlata. Salvador jim zatím důvěru nevrací

  nadpis8. 9. 2021 • Bitcoin už mladé lidi tolik netáhne. Vadí jim značná nestabilita jeho cenového vývoje, jakou lze pozorovat i právě v těchto hodinách, v souvislosti se zaváděním bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  ceskenoviny.czAť dopadnou letošní volby jakkoliv, vy volte zlato

  nadpis7. 9. 2021 • Rozhodování nás letos ještě čeká v mnoha důležitých oblastech. A nejde jen o říjnové volby. Ať dopadnou jakkoliv, inflaci, která se ve velkém rozběhla, nezastaví žádný výsledek voleb. Takže se musíme rovněž rozhodnout, jak správně investovat. A právě zlato je dnes považováno za nejefektivnější prostředek boje s inflací. Navíc má ve srovnání s jinými investicemi jednu obrovskou výhodu – okamžitou úsporu 21 %. Proč je investice do zlata výhodnější?

  1 minuta čtení na ceskenoviny.cz

  ctidoma.czZlato nebo stříbro? Pokud uvažujete o investování, tak zlato dnes hraje prim

  nadpis7. 9. 2021 • Investice do drahých kovů jsou velice oblíbenými. Mezi investory už dávno nejsou jen ti majetnější. Jak však do drahých kovů investovat bez přešlapů?

  1 minuta čtení na ctidoma.cz

  scienceworld.czZlaté mince ve středověku – mezi obchodem a prestiží

  7. 9. 2021 • Rozdílné kurzy zlata a stříbra vedly ke spekulacím, inflaci peněz, snahám stanovovat oficiální státní kurzy a zabránit oběhu mincí cizích.

  4 minuty čtení na scienceworld.cz

  fxstreet.czZlato vs. Bitcoin

  6. 9. 2021 • Investor Ronald Peter Stoeferle je přesvědčen, že hodnota Bitcoinu v příštích 10 letech stoupne prudce nahoru. Domnívá se, že tato kryptoměna nikdy nepřeroste zlato, které osobně považuje za bezpečnější.

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czInvestice do zlata v Evropě dosáhly nového maxima. Podpořil je postoj Evropské centrální banky

  nadpis6. 9. 2021 • Světová rada pro zlato (WGC) zveřejnila minulý týden aktualizovanou zprávu o investicích do zlata v evropském regionu. Podle ní postoj Evropské centrální banky (ECB) od vypuknutí pandemie covid-19 podpořil v regionu investice do zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.cz12 úžasných faktů o zlatě, které jste pravděpodobně nevěděli

  nadpis5. 9. 2021 • Po celou dobu lidské civilizace se používalo k ražbě mincí, šperků a dalších uměleckých předmětů. Žlutý kov byl v určitém období základem našeho moderního peněžního systému.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czVýznamná česká ložiska zlata (2): Mokrsko

  nadpis4. 9. 2021 • V českém podzemí se nacházejí významná ložiska zlata. Podle posledního Zhodnocení prognóz zlata v Českém masivu, která je součástí Surovinové politiky ČR, jde o zhruba 392 tun tohoto cenného kovu. Jeho hodnota dosahuje stovek miliard korun. Minulý týden jsme se podívali na zlaté ložisko v Kašperských Horách, dnes si představíme středočeské Mokrsko.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czCena zlata směřuje k 5 500 dolarů

  3. 9. 2021 • Federální rezervní systém zamýšlí eliminovat své měsíční nákupy dluhopisů do konce letošního roku na trhu se zlatem. Ceny zlata se udržují na hranici kolem 1 750 dolarů za unci.

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  e15.czCena zlata a kdy nejlépe investovat. Stručný přehled

  nadpis3. 9. 2021 • Investiční zlato láká velké i drobné investory. Ačkoli se řadí k poměrně spolehlivým komoditám a je obecně pokládáno za málo rizikové, jeho cena zaznamenává i propady. Kdy je nejvhodnější investovat? Jaké faktory ovlivňují cenu zlata? Kde se pohybuje aktuální cena?

  2 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czRuské zlaté a devizové rezervy dosáhly rekordní výše

  nadpis3. 9. 2021 • Ruské mezinárodní zlaté a devizové rezervy vzrostly na rekordních 615,6 miliardy dolarů poté, co Rusko obdrželo tranši od Mezinárodního měnového fondu (MMF), uvedla ve čtvrtek Centrální banka Ruské federace.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).