ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  e15.czNěmci ve strachu z inflace propadli zlaté horečce

  nadpis2. 9. 2021 • Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v srpnu zrychlil na 3,4 procenta, což znamená nejvyšší inflaci za posledních třináct let. Němci, tradičně významní kupci zlatých cihel a mincí, svůj strach ze znehodnocení úspor rozpouštějí v tomto cenném kovu ještě více než jindy. Za první pololetí nakoupili 90,5 tuny zlata, nejvíce od finanční krize v roce 2009.

  1 minuta čtení na e15.cz

  zlato.czZájem centrálních bank o zlato pokračoval i v červenci

  nadpis2. 9. 2021 • Světová rada pro zlato (WGC, World Gold Council) včera zveřejnila a nejnovější statistiku centrálních bank, která zahrnuje údaje za červenec. Centrální banky během měsíce přidaly do světových oficiálních zlatých rezerv čistých 30,1 tuny, což prakticky odpovídá čistým nákupům v červnu.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czZlato se zastavilo před silnou rezistencí (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata a stříbra v USD)

  nadpis1. 9. 2021Zlato se po měsíci dokázalo vrátit zpět nad 200denní klouzavý průměr. Předchozí dvě „jednodenní návštěvy“ nebyly pro zlato úspěšné, neboť cena vzápětí propadla zpět pod tento průměr. Technické faktory se přiklánějí k dočasné mírné korekci ceny, ale cykly

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  idnes.czKryptoměny jsou bezcenná bublina, říká miliardář Paulson. Vyzdvihuje zlato

  nadpis1. 9. 2021 • Miliardář John Paulson varuje před investicemi do kryptoměn. Pětašedesátiletý americký manažer, který v roce 2007 úspěšně spekuloval proti americkému trhu s hypotékami, považuje virtuální měny za bezcennou bublinu. Virtuální měny podle něj nemají svou vnitřní hodnotu a budoucnost vidí ve zlatu.

  1 minuta čtení na idnes.cz

  enviweb.czFirmy láká těžba českého zlata

  nadpis31. 8. 2021 • Poklad pod zemí. Pět firem v šesti lokalitách ve středních Čechách a na Šumavě má zažádáno o průzkum ložisek zlata. Než se ale začne těžit, bude to trvat ještě dlouho V obci Roudný na Vlašimsku panuje ticho a klid. Smutné domy vykukují prázdnými opuštěnými okny. Uprostřed lesa se skrývá bývalý horní hotel, dnes ústav sociální péče, kousek za ním zbytky louhovny, kde se získávalo zlato. Hroutící se trosky jsou téměř všechno, co zůstalo z...

  6 minut čtení na enviweb.cz

  zlato.czNěmci se bojí inflace. Jejich zájem o zlato se letos ještě zvýšil

  nadpis31. 8. 2021 • Podle údajů Světové rady pro zlato (WGC, World Gold Council) byla v Německu, které je tradičně největším odběratelem mincí a slitků v Evropě, poptávka po fyzických slitcích v letošním prvním pololetí nejvyšší přinejmenším od roku 2009.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZastánce zlata Peter Schiff vyhrává debatu o tom, zda je zlato lepším uchovatelem hodnoty než BTC

  nadpis31. 8. 2021 • Během debaty Schiff řekl, že „ve skutečnosti nemají Bitcoin a zlato absolutně nic společného“, protože zlato má hodnotu díky svým vlastnostem kovu, zatímco Bitcoin je jen „obří pump and dump“.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  scienceworld.czZ historie zlatých horeček

  31. 8. 2021 • Byla opravdu největší zlatou horečkou lidských dějin ta z Klondiku/Yukonu? Jaké jsou nejbohatší zlatonosné náplavy a kdy se objevila kyanidová metoda těžby?

  1 minuta čtení na scienceworld.cz

  fxstreet.czIslámský stát chce platit zlatem místo dolarů

  31. 8. 2021 • Zelené bankovky s americkými prezidenty pochopitelně nepřijdou radikálům z Islámského státu jako dostatečně důstojné platidlo. Proto se vůdci podle agentury Bloomberg rozhodli používat v jejich samozvaném státě jako platidlo zlaté dináry, což dává ekonomický smysl, protože narabovaného zlata je nyní mezi islamisty dostatek. Dokonce i nelegální exporty ropy z Islámského státu se mají začít nově směňovat pouze za zlato. Můžou mít tyto změny vliv i na finanční trhy?

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  parlamentnilisty.czFinex.cz: Bitcoin, nebo zlato? Jak nejlépe uchovat hodnoty při vysoké inflaci

  nadpis30. 8. 2021 • V klasických učebnicích o teorii peněz se říká, že jednou z jejich primárních funkcí je uchování hodnoty. Avšak v současné době vidíme, že centrální banky, jako jsou Fed a ECB, tisknou stále nové a nové peníze, aby nakupovaly státní dluhopisy.

  1 minuta čtení na parlamentnilisty.cz

  scienceworld.czDrahé kovy ve starověku: Jak se čistilo, falšovalo – a odhalovalo

  29. 8. 2021 • Jak obohatit o zlato povrch prstenu? Jak postříbřit olověnou minci? Jak oddělit zlato od stříbra bez kyseliny dusičné a stříbro od olova? Jak zjistit složení zlaté mince vážením pod vodou a proč selhává Archimédova metoda? Co je to kvartace?

  1 minuta čtení na scienceworld.cz

  zlato.czCena zlata roste, šéf Fedu vyslal holubičí signál

  nadpis29. 8. 2021Zlato tento týden vzrostlo nejvíce za poslední dva týdny poté, co předseda Federálního rezervního systému (Fed, americká centrální banka) Jerome Powell uvedl, že k omezování podpory ekonomiky může dojít ještě letos, čímž zmírnil obavy, že dojde k brzkému zpřísnění americké měnové politiky. Napsala to v pátek agentura Bloomberg.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czCena zlata vzroste na 2 000 dolarů, ale musí se vrátit obavy z inflace, tvrdí Goldman Sachs

  nadpis25. 8. 2021 • Ceny zlata se v úterý držely stabilně nad úrovní 1 800 dolarů za troyskou unci, k čemuž přispěly spekulace, že nárůst počtu případů koronaviru může přimět americkou centrální banku (Fed) k odložení omezování měnových stimulů. Informovala o tom včera agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  msn.comInvestor Brůna: Zlato a stříbro jsou železná rezerva. Vybírejte ale pečlivě, u koho nakoupíte

  nadpis25. 8. 2021 • Není všechno zlato a stříbro, co se třpytí. Někteří obchodníci totiž k hrncům a dekám ještě přihodili drahé kovy a podle toho to pak vypadá. Ovšem mít schovanou železnou rezervu ve zlatě či stříbře není vůbec marné. Je „vakcínou“ proti inflaci. Kilo zlata dáte snadno do kapsy. Není registrováno, nemá žádný „katastr“ vlastníků. Zlato je osvobozeno

  2 minuty čtení na msn.com

  zlaterezervy.czStříbro je vůči zlatu nejlevnější za posledních 9 měsíců (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata a stříbra v USD)

  nadpis24. 8. 2021 • Cena zlata a stříbra se z velké části pohybuje v tandemu. V posledních 2 týdnech se však vývoj ceny zlata a stříbra oddělil. Zatímco zlatu se podařilo po prudkém cenovém pádu vrátit zpět, stříbro naopak testovalo téměř minimum z 9. srpna

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).