26. 1. 2020 • Čínská města jedenáctimilionový Wu-chan, sedmimilonový Chuang-kang, milionové E-čou a Sian-tchao a dalších devět aglomerací v karanténě kvůli koronaviru vyvolala velkou vlnu averze k riziku, což podpořila přitažlivost bezpečných aktiv
25. 1. 2020 • Janet Muiová, ekonomka Cazenove Capital, si myslí, že investování do zlata je nejlepším způsobem, jak poradci a správci fondů mohou ve svých portfoliích zajistit rizika. Zlato podle ní inklinuje k dobrému výkonu, když je geopolitická nejistota vysoká, protože funguje jako zásoba hodnoty.
25. 1. 2020 • Na trhy se v pátek odpoledne středoevropského času vrátila nervozita kvůli šíření nákazy novým typem čínského koronaviru. Ve Spojených státech byl – zatím neoficiálně – oznámen třetí případ nakažení touto infekcí. Zpráva poslala hlavní ukazatel amerického akciového trhu, index Standard & Poor's 500, na jeho denní minimum.
24. 1. 2020 • Zlato získává na síle a výhled pro rok 2020 zůstává pro žlutý kov podle investiční společnosti VanEck velmi příznivý. Společnost se sídlem v New Yorku zaznamenala strukturální posun v pozicích zlata, protože se víc investorů začalo držením dlouhé zlaté pozice cítit „pohodlně“.
23. 1. 2020 • Svět investic do zlata má nový trend. Dal by se nazvat touhou po zeleném zlatě. Nejde tu přitom o chmel, nýbrž o snahu obchodovat s kovem, který má za sebou nulovou uhlíkovou stopu. Hovoří o tom aktuální zpráva organizace World Gold Council (WGC).
23. 1. 2020 • Mince váží 0,063 gramu, což odpovídá jedné pětisetině troyské unce, a má nominální hodnotu čtvrt švýcarského franku (5,85 Kč).
22. 1. 2020 • Kromě zlata se za bezpečný přístav považuje i švýcarský frank. Podle americké banky Goldman Sachs může švýcarský frank zlato v této roli nahradit. „Kam zlato šlo, tam ho švýcarský frank následoval,“ uvedl bankovní expert na globální měny Zach Pandl ve své zprávě.
22. 1. 2020 • Cena zlata za sebou má v posledních několik měsících velmi slušnou rally, která jej začátkem letošního roku vynesla až nad hranici 1 500 dolarů za unci. Jeho růst se přitom může zdát poněkud zarážející, když šel od konce loňského roku ruku v ruce s růstem akcií a ostatních rizikových aktiv. Jejich korelace by přitom měla být spíše negativní.
21. 1. 2020 • Podíl zlata v ruských rezervách vyrostl na 22,9 % v průběhu roku do 30. června roku 2020. Tato data s půlročním zpožděním zveřejnila ruská centrální banka.
21. 1. 2020 • Účtování drahých kovů, kamenů, uměleckých děl a sbírek má určitá specifika, kterými se dnes budeme zabývat. Které účty se pro jejich evidenci používají? A jaká je daňová uznatelnost nákladů vynaložených na jejich pořízení podle zákona o daních z příjmů?
21. 1. 2020 • Zlato je považováno za bezpečnou investici v době politické a ekonomické nejistoty. V sobotu se to potvrdilo. Raketový útok na mešitu ve vojenském táboře při večerních modlitbách s desítkami obětí v Jemenu rozdmýchal geopolitické obavy a posílil zájem o bezpečná útočiště.
20. 1. 2020 • Zlato se na konci minulého týdne připojilo k pozitivní náladě na globálních trzích způsobené známkami oživení čínské ekonomiky a solidními čísly z USA.
20. 1. 2020 • Kolem nás bublá tolik konfliktů, že by lidé měli být připraveni na mnohem širší škálu potenciálně volatilnějších okolností, než na které jsme zvyklí. To je podle Grega Jensena důvod, proč by zlato mohlo zdražit až o třetinu na víc než 2000 dolarů za unci.
19. 1. 2020 • Na konci minulého roku zažilo Německo pozoruhodný jev – dlouhé řady zákazníků ve frontách před obchody se zlatem. Od ledna totiž začala platit nová legislativa snižující nákup drahých kovů.
17. 1. 2020 • Česká národní banka v červnu zvýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata ze 7,8 na devět tun. Vyplývá to ze zjištění redakce portálu Zlato.cz. ČNB, která podle portálu v květnu držela 0,252 milionu troyských uncí zlata, ale na konci června už 0,291 milionu, konkrétní parametry operací ohledně devizových rezerv nekomentuje.
Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).