ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czDegussa prognózuje 1700 dolarů za unci zlata ještě letos

  nadpis27. 1. 2020 • Ekonom je odborník, který bude zítra vědět, proč se věci, které včera předpovídal, nestaly dnes, napsal americký humorista Evan Esar. Podle tržního reportu největšího německého obchodníka se vzácným kovy Degussa dost trefná charakteristika.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  euro.czOslepující lesk zlata. Vývoj ceny žlutého kovu závisí na geopolitickém dění - Euro.cz

  nadpis26. 1. 2020 • Jak už to u zlata bývá, jeho cenu ženou vzhůru obavy investorů z nejrůznějších hrozeb. K cennému kovu utíkají v dobách nejistoty a zvýšeného geopolitického napětí. Za posledním růstem je především krize na Blízkém východě, která zvýšila obavy z rozpoutání většího konfliktu.

  6 minut čtení na euro.cz

  zlato.czKoronavirus vyvolal zájem o zlato

  nadpis26. 1. 2020 • Čínská města jedenáctimilionový Wu-chan, sedmimilonový Chuang-kang, milionové E-čou a Sian-tchao a dalších devět aglomerací v karanténě kvůli koronaviru vyvolala velkou vlnu averze k riziku, což podpořila přitažlivost bezpečných aktiv

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czDluhopisy USA versus zlato

  nadpis25. 1. 2020 • Janet Muiová, ekonomka Cazenove Capital, si myslí, že investování do zlata je nejlepším způsobem, jak poradci a správci fondů mohou ve svých portfoliích zajistit rizika. Zlato podle ní inklinuje k dobrému výkonu, když je geopolitická nejistota vysoká, protože funguje jako zásoba hodnoty.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato zdražuje. Trhy jsou nervózní z šíření koronaviru

  nadpis25. 1. 2020 • Na trhy se v pátek odpoledne středoevropského času vrátila nervozita kvůli šíření nákazy novým typem čínského koronaviru. Ve Spojených státech byl – zatím neoficiálně – oznámen třetí případ nakažení touto infekcí. Zpráva poslala hlavní ukazatel amerického akciového trhu, index Standard & Poor's 500, na jeho denní minimum.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlatý výhled ještě zlatější

  24. 1. 2020Zlato získává na síle a výhled pro rok 2020 zůstává pro žlutý kov podle investiční společnosti VanEck velmi příznivý. Společnost se sídlem v New Yorku zaznamenala strukturální posun v pozicích zlata, protože se víc investorů začalo držením dlouhé zlaté pozice cítit „pohodlně“.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  euro.czTěžaři zlata zelenají. Investoři chtějí obchodovat s kovem s nulovou uhlíkovou stopou - Euro.cz

  nadpis23. 1. 2020 • Svět investic do zlata má nový trend. Dal by se nazvat touhou po zeleném zlatě. Nejde tu přitom o chmel, nýbrž o snahu obchodovat s kovem, který má za sebou nulovou uhlíkovou stopu. Hovoří o tom aktuální zpráva organizace World Gold Council (WGC).

  2 minuty čtení na euro.cz

  ceskenoviny.czVe Švýcarsku vyrazili nejmenší zlatou minci na světě

  nadpis23. 1. 2020 • Mince váží 0,063 gramu, což odpovídá jedné pětisetině troyské unce, a má nominální hodnotu čtvrt švýcarského franku (5,85 Kč).

  1 minuta čtení na ceskenoviny.cz

  novinky.czVe Švýcarsku vyrazili nejmenší zlatou minci světa. Einstein na ní vyplazuje jazyk - Novinky.cz

  1 minuta čtení na novinky.cz

  zlato.czVe Švýcarsku vyrazili nejmenší zlatou minci na světě

  1 minuta čtení na zlato.cz

  denik.czNejmenší na světě. Ve Švýcarsku vyrazili novou zlatou minci, je na ní Einstein

  1 minuta čtení na denik.cz

  zlato.czPoskytuje větší jistotu zlato, nebo švýcarský frank?

  nadpis22. 1. 2020 • Kromě zlata se za bezpečný přístav považuje i švýcarský frank. Podle americké banky Goldman Sachs může švýcarský frank zlato v této roli nahradit. „Kam zlato šlo, tam ho švýcarský frank následoval,“ uvedl bankovní expert na globální měny Zach Pandl ve své zprávě.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czCo pomáhá zlatu růst?

  nadpis22. 1. 2020 • Cena zlata za sebou má v posledních několik měsících velmi slušnou rally, která jej začátkem letošního roku vynesla až nad hranici 1 500 dolarů za unci. Jeho růst se přitom může zdát poněkud zarážející, když šel od konce loňského roku ruku v ruce s růstem akcií a ostatních rizikových aktiv. Jejich korelace by přitom měla být spíše negativní.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  sputniknews.comPodíl zlata v ruských rezervách poprvé překonal sumu amerických dolarů

  nadpis21. 1. 2020 • Podíl zlata v ruských rezervách vyrostl na 22,9 % v průběhu roku do 30. června roku 2020. Tato data s půlročním zpožděním zveřejnila ruská centrální banka.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  pohoda.czÚčtování drahých kovů a uměleckých děl

  nadpis21. 1. 2020 • Účtování drahých kovů, kamenů, uměleckých děl a sbírek má určitá specifika, kterými se dnes budeme zabývat. Které účty se pro jejich evidenci používají? A jaká je daňová uznatelnost nákladů vynaložených na jejich pořízení podle zákona o daních z příjmů?

  1 minuta čtení na pohoda.cz

  zlato.czBonusy Číňanů a rakety v Jemenu zdražily zlato

  nadpis21. 1. 2020Zlato je považováno za bezpečnou investici v době politické a ekonomické nejistoty. V sobotu se to potvrdilo. Raketový útok na mešitu ve vojenském táboře při večerních modlitbách s desítkami obětí v Jemenu rozdmýchal geopolitické obavy a posílil zájem o bezpečná útočiště.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finex.czCeny zlata rostou, palladium dosáhlo nového rekordu

  nadpis20. 1. 2020Zlato se na konci minulého týdne připojilo k pozitivní náladě na globálních trzích způsobené známkami oživení čínské ekonomiky a solidními čísly z USA.

  1 minuta čtení na finex.cz

  zlato.czZlato bude za 2000 dolarů, říká šéf největšího fondu světa

  nadpis20. 1. 2020 • Kolem nás bublá tolik konfliktů, že by lidé měli být připraveni na mnohem širší škálu potenciálně volatilnějších okolností, než na které jsme zvyklí. To je podle Grega Jensena důvod, proč by zlato mohlo zdražit až o třetinu na víc než 2000 dolarů za unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).