ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czZlato se blíží k hranici 1 700 dolarů za troyskou unci

  14. 2. 2020 • Investoři se obávají, že se epidemie koronaviru rozšíří z Číny do dalších zemí, což způsobí výrazné ztráty na trzích. Stahují se proto z rizikových aktiv a přesouvají se do bezpečnějšího zlata. V důsledku tohoto vývoje pokořila cena zlata sedmileté maximum,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czCena zlata v eurech dosáhla nového rekordu

  Cena zlata v eurech dosáhla nového rekordu14. 2. 2020Zlato je v silném býčím trendu ve všech významných světových měnách. Cena zlata v librách, kanadských dolarech, australských dolarech, japonských jenech dosáhla nedávno také nových historických maxim. I v českých korunách se zlato pohybuje v blízkosti max

  2 minuty čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czRekordní cena zlata v eurech

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czNový důvod pro budoucí růst ceny zlata

  Nový důvod pro budoucí růst ceny zlata14. 2. 2020 • Když lidé přemýšlejí o důchodové krizi, obvykle zároveň nemyslí na cenu zlata. Krize světových důchodových systémů by však mohla vést zlato k býčímu (růstovému) trhu, tvrdí Robert Kiyosaki ve své nové knize – Kdo ukradl můj důchod? Jak zastavit rabování – kde napsal, že důchodová krize bude ceně zlata zcela jistě svědčit.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czBude stříbro následovat zlato v šílené rally?

  Bude stříbro následovat zlato v šílené rally?13. 2. 2020Zlato zažívá tučné časy, jak je na tom aktuálně investiční kov číslo dva, stříbro? Před koncem roku 2019 se nadechlo k růstu a chvíli to vypadalo, že bude ...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czBREAKING: Cena zlata roste díky zvýšení počtu nakažených v Číně

  BREAKING: Cena zlata roste díky zvýšení počtu nakažených v Číně13. 2. 2020 • Čínské úřady rozhodly o změně metodiky pro monitorování počtu obětí koronaviru a počtu nakažených. Počty obětí tak náhle vzrostly o téměř 250 a počty nakažených se přes noc zvýšily o 15 tis. až nad 60 tis. osob. Trhy jsou nervózní a nervozita pomáhá hl...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czBREAKING: Cena zlata roste díky zvýšení počtu nakažených v Číně

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czEgypt zvýšil rezervy zlata, ČNB dál podřimuje

  Egypt zvýšil rezervy zlata, ČNB dál podřimuje13. 2. 2020Zlaté zásoby Egypta v lednu rostly už druhý měsíc v řadě kvůli obavám z koronaviru, který vyvolal poptávku po bezpečných rájích. Česká národní banka investice do zlata považuje za překonané.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czPodle Scotiabank je teď příležitost k nákupu zlata

  Podle Scotiabank je teď příležitost k nákupu zlata12. 2. 2020Zlato se prodává pod cenou, míní kanadská Scotiabank, tradiční tvůrce trhu se zlatem. Mohou za to snižující se obavy z poklesu hospodářského růstu a z následků koronaviru i mlhavé předpoklady, že americká centrální banka by mohla snížit úrokovou sazbu dřív než se dosud očekávalo.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato ignoruje solidní údaje NFP - Dosáhnou býci 1 600 USD?

  12. 2. 2020 • Výhled na zlato se v pátek velmi pozitivně změnil v reakci na solidní údaje Non-Farm Payrolls (Změna zaměstnanosti v nezemědělských sektorech).

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czTěžba zlata loni nestoupla

  Těžba zlata loni nestoupla11. 2. 2020 • Nejnovější data americké geologické služby USGS potvrdila, že těžba zlata stagnuje. Stejně jako loni bylo na naší planetě vytěženo 3300 tun zlata a stejně jako loni nejvíc v Číně. Nepotvrdilo se však, že asijská velmoc vzhledem k přísnějším ekologickým pravidlům produkci zlata sníží. Loni Čína vykutala 410 tun zlata, o 19 tun víc než o rok dřív.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czTechnická analýza: Zlato

  10. 2. 2020 • Cena zlata bojuje v blízkosti zóny rezistence definované proraženou trendovou čárou a úrovní 61,8 % Fibo retracementu poklesu s počátkem na začátku února. Pokud se cena bude nadále pohybovat pod úrovní 1575 dolarů, tak základním scénářem zůstane pokračování poklesu. Průraz nad tuto úroveň negoval současné technické nastavení a naopak by se otevřel prostor k růstu instrumentu.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czProdeje na trhu se vzácnými mincemi v ČR loni stouply na 502 mil. Kč

  Prodeje na trhu se vzácnými mincemi v ČR loni stouply na 502 mil. Kč10. 2. 2020 • Hodnota prodaných historických mincí, medailí, bankovek a dalších cenných numismatických předmětů dosáhla loni v Česku rekordních 502,4 milionu korun. Oproti roku 2018 stoupla o 38 milionů. Nejvzácnější mince se vydražily shodně za 7,5 milionu korun a největší aukční výnos činil 150 milionů.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato na houpačce

  Zlato na houpačce8. 2. 2020 • Finanční trhy stále nejsou schopny vyhodnotit dopad epidemie koronaviru na světový byznys. A tak akciové i komoditní trhy zůstávají velmi vrtkavé. Chuť jít do rizikovějšího, a tudíž výnosnějšího spekulování, se na počátku týdne zvýšila, což snížilo poptávku po zlatu, a jeho cena propadla až na 1550 dolarů za unci, nejmíň od vypuknutí epidemie.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  patria.czDluhopisy a zlato se závěrem týdne těší zvýšené poptávce. Data trhy nenadchla

  Dluhopisy a zlato se závěrem týdne těší zvýšené poptávce. Data trhy nenadchla7. 2. 2020 • Jak jsme psali v komentáři k americkému trhu práce, čísla za leden byla dobrá, ale vzhledem k mimořádným faktorům jsou brána s rezervou. Navíc zpětná revize neudělala úplně dobrý dojem, a tak se zpráva s pozitivní odezvou nesetkala.

  1 minuta čtení na patria.cz

  zlato.czZával ve zlatém dole v Zimbabwe zabil dva lidi a 20 uvěznil

  Zával ve zlatém dole v Zimbabwe zabil dva lidi a 20 uvěznil7. 2. 2020 • Nejméně dva lidé přišli ve středu večer v Zimbabwe o život při závalu ve zlatém dole. Dvě desítky dalších ilegálních horníků zůstaly uvězněné pod zemí a přinejmenším jeden byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice. Informovaly o tom včera zimbabwský deník The Herald a zpravodajský portál New Zimbabwe.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czLacenová se nebojí ceny 2000 dolarů za unci ještě letos

  Lacenová se nebojí ceny 2000 dolarů za unci ještě letos6. 2. 2020 • Trhy se chovají divně. Epidemie koronaviru se dál šíří, víc než dvě třetiny čínských továren je zavřených a počet letů na čínských letištích se proti minulému roku snížil o víc než polovinu. Analytici se shodují, že v prvním čtvrtletí dojde k prudkému poklesu nejen v Číně, ale i v globální hospodářské činnosti.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).