ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  ihned.czTěžaři zlata se spojují, aby mohli využít rekorního růstu cen. Nic jiného jim ani nezbývá, tvrdí odborníci

  nadpis18. 7. 2019Zlato je už několik tisíc let symbolem bohatství a moci. Stačí si jen vzpomenout na vášně kolem rozhodnutí České národní banky, která koncem 90. let rozpustila do akcií a dluhopisů ”zlatý poklad” republiky, u jehož vzniku stál v roce 1919 první československý ministr financí Alois Rašín. Mezi...

  1 minuta čtení na ihned.cz

  ihned.czV Česku se zatím zlato těžit nebude. I když jeho cena roste, projekty narážejí na odpor obyvatel a ekologů

  nadpis18. 7. 2019 • Na území Česka se zlato těžilo do konce roku 1993, kdy skončilo dotěžování žíly v okolí města Zlaté Hory v Jeseníkách. Tady se získala více než jedna tuna zlata. Po celá 90. léta v zemi existovaly pokusy o průzkum a otevření dalších ložisek v Kašperských Horách na Šumavě nebo ve středních Čechách,...

  1 minuta čtení na ihned.cz

  patria.czDluhopisům a zlatu se dnes daří na úkor akcií. Zásadní zprávy chybějí

  nadpis17. 7. 2019 • Negativní sentiment na klíčových světových trzích postupně během dneška převládl a nedá se říci, že by za tím stála nějaká konkrétní nová zpráva. Můžeme zopakovat, že podle Donalda Trumpa bude dohoda s Čínou ještě trvat, nebo že Fed svými komentáři znejisťuje trh o velikosti budoucí měnové podpory.

  1 minuta čtení na patria.cz

  zlato.czŽádné černé mraky nad zlatem

  nadpis17. 7. 2019 • Cena zlata v novém týdnu konsolidovala v okolí 1415 dolarů za unci navzdory tomu, že klíčová data čínské ekonomiky zahnala největší obavy z globálního zpomalení, což podpořilo chuť investorů na rizikovější aktiva.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czRekordní investice do zlatých fondů v Evropě

  nadpis16. 7. 2019 • Investice do burzovních fondů s deriváty zlata v červnu prudce vzrostly o 5,5 miliardy dolarů, což odpovídá 127 tunám zlata. Ve fondech tak vězí investice v hodnotě 2548 tun zlata. Podle organizace těžařů zlata WGC je důvodem geopolitická nejistota a očekávaný posun centrálních bank k měkčí měnové politice.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czIndie zvýší clo na dovoz zlata

  nadpis15. 7. 2019 • Indická vláda navrhla zvýšit dovozní clo na zlato a drahé kovy na 12,5 procenta ze současných deseti procent. Pro druhého největšího spotřebitele zlata na světě nejde z pohledu státní kasy o zanedbatelnou položku. Podle marketingové organizace nejvýznamnějších těžařů zlata (bez vyloučeného Ruska) World Gold Council se však již dnes do Indie pašuje asi 100 tun zlata ročně. V Česku díky mnohem příznivější legislativě nic takového neznáme.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czMinulý týden bylo zlato v zisku

  nadpis15. 7. 2019 • Cena zlata se v pátek zhoupla nahoru, a tak se investoři zaradovali z týdenního zisku. Ustálila se nad 1400 dolary za unci, čemuž podle agentury Reuters napomohlo obnovené napětí v čínsko-americkém obchodním sporu. Americký prezident Donald Trump totiž obvinil Čínu, že nenavýšila nákup klíčových zemědělských produktů z USA, jak slíbila.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czPodle Rocheho bude letos unce zlata za 2000 dolarů

  nadpis12. 7. 2019 • Cena zlata bude dál stoupat, i přestože minulý týden dosáhla několikaletého maxima, tvrdí investiční poradce z londýnské firmy Independent Strategy David Roche. Ani současné výkyvy ceny zlata reagující na náladu trhu, slovní prohlášení, ekonomická data nebo politický vývoj na jeho názoru nic nemění.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  iluxus.czZlato by do konce roku mohlo stát až dva tisíce dolarů

  2 minuty čtení na iluxus.cz

  zlato.czCena zlata v pololetí stoupla o desetinu, cena ropy o čtvrtinu

  nadpis11. 7. 2019 • Cena zlata v prvním pololetí stoupla o desetinu, téměř o čtvrtinu zdražila ropa. Podobně rostlo i palladium. Mírný růst zaznamenala platina. Naopak mírně oslabily stříbro, měď či lithium, vyplývá z aktuálních údajů agentury Bloomberg. Do vývoje cen drahých kovů se tak podle analytiků promítá nejistota celosvětového hospodářského růstu a riziko snižování úrokových sazeb.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czPolsko letos už koupilo sto tun zlata

  nadpis11. 7. 2019 • Polsko šokovalo trh se zlatem i Evropskou uniI oznámením, že během první poloviny roku 2019 nakoupilo 100 tun zlata. V Bank of England má nyní 228,6 tuny. Podle webu BullionStar plánuje téměř polovinu svých strategických zlatých rezerv, nejméně 100 tun, přesunout do polské centrální banky ve Varšavě.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  parlamentnilisty.czŠtěpán Křeček: Rusko masivně nakupuje zlato

  nadpis11. 7. 2019 • „Česká republika v letech 1997 a 1998 prodala 56 tun zlata. V té době šlo těžko předvídat, jak se cena zlata bude vyvíjet. Z dnešního pohledu lze říci, že se Česko svých zlatých rezerv nemělo zbavovat, protože tak učinilo za nevýhodných podmínek,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

  2 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  zlaterezervy.czNa burzách v Londýně a Chicagu byly v červnu zaznamenány rekordní objemy obchodů se zlatem

  nadpis10. 7. 2019 • Cena zlata si v červnu připsala nejlepší nárůst za poslední 3 roky a poprvé po 6 letech vystoupala nad 1.400 USD za unci. Obchodní data z burz potvrdila, že tento nárůst je výsledkem nebývale vysoké obchodní aktivity.

  2 minuty čtení na zlaterezervy.cz

  tyden.czCena zlata v pololetí stoupla o desetinu, stříbro mírně oslabilo

  nadpis10. 7. 2019 • Cena zlata v prvním pololetí stoupla o desetinu, téměř o čtvrtinu zdražila ropa. Podobně rostlo i palladium. Mírný růst zaznamenala platina. Naopak mírně...

  3 minuty čtení na tyden.cz

  ceskenoviny.czCena zlata v pololetí stoupla o desetinu, cena ropy o čtvrtinu

  nadpis10. 7. 2019 • Tento rok zahájily drahé kovy se silným očekáváním investorů. S ohledem na sílící ekonomická a geopolitická rizika se trh začíná ohlížet po bezpečných přístavech pro investiční kapitál. V těchto obdobích obvykle pozorujeme jako první růst ceny zlata a později se přidají i stříbro s platinou. Nejinak je tomu i nyní," řekl dnes ČTK analytik Golden Gate CZ Marek Brávník.

  3 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  lidovky.czPPF prodává část podílu v ruské těžařské firmě Polymetal, mohla by získat až 5,7 miliardy

  nadpis10. 7. 2019 • Česká skupina PPF Group snižuje svůj podíl v ruské společnosti těžící zlato a stříbro Polymetal na 6,5 procenta z dosavadních 11 procent. Snížení podílu ČTK potvrdila mluvčí PPF Jitka Tkadlecová. Server rbc.ru s odvoláním na informované zdroje napsal, že by PPF z prodeje 4,5 procenta akcií investorům mohla získat kolem 250 milionů USD (5,7 miliardy Kč).

  2 minuty čtení na lidovky.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).