ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  ahaonline.czUnikátní výstava v píseckém muzeu: Zlatý poklad za komínem!

  nadpis22. 10. 2019 • Desítky let je ukrytý v bankovním sejfu. Nyní je Vltavotýnský poklad, jak se nálezu z dob třicetileté války přezdívá, je na pár dní výjimečně k vidění v Prácheňském muzeu v Písku.

  2 minuty čtení na ahaonline.cz

  zlato.czPodle bank bude stát zlato 2000 dolarů

  nadpis22. 10. 2019 • Další tlak na růst ceny zlata bude přicházet od drobných investorů, míní Standard Chartered Bank s odůvodněním, že globální rizika zůstávají. Podle analytičky Standard Chartered Suki Cooperové, budou vzácné kovy dál těžit z toků peněz do bezpečných útočišť.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czRusko stále akumuluje zlaté rezervy

  nadpis21. 10. 2019 • Ruská chuť po zlatu tedy neutichá, i když se zvyšuje jeho cena. Celkové zásoby zlata se tak zvýšily na 2.243 tun (72,1 milionů uncí) a Rusku už chybí "jen" necelých 200 tun k tomu, aby předstihlo Francii

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czKanaďané věří zlatu

  nadpis21. 10. 2019 • Odolnost zlata směřujícího do relativně pozitivního sezónního období by měla do konce roku klást kritický odpor vůči většímu poklesu ceny, a hned v příštích dvou letech by podle Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) měla jeho cena najít podporu kolem 1600 dolarů za troyskou unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlatý optimismus

  nadpis18. 10. 2019 • Optimismus v odvětví drahých kovů zůstává silný. Svědčí o tom vyznění ankety mezi delegáty letošní konference Londýnské asociace obchodníků s drahými kovy LBMA. Podle nich uvidíme vyšší ceny ještě do konce roku.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finance.czZajištění na horší časy: Kdy a jak nakoupit zlato?

  nadpis17. 10. 2019 • Podle některých ekonomů i politiků nás čeká recese. Kdo má peníze navíc, zvažuje, kam je uložit. Zlato je jednou z možností. Pořídit si ho můžete jako mince, slitky nebo cihličky. Rychlý výdělek ale nečekejte.

  2 minuty čtení na finance.cz

  zlato.czCena zlata by příští rok mohla stoupnout na 2 000 dolarů, říká stratég

  nadpis17. 10. 2019 • Cena jedné troyské unce zlata (31,3 gramu) by v příštím roce mohla prudce vzrůst o třicet procent až na dva tisíce dolarů. Tvrdí to David Roche, prezident a globální stratég společnosti Independent Strategy, absolvent Trinity College v Cambridgi a někdejší šéf výzkumu v investiční bance Morgan Stanley. Současná cena jedné unce zlata se pohybuje kolem 1500 amerických dolarů za unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czNizozemská centrální banka přesouvá část národních zlatých rezerv

  nadpis16. 10. 2019 • Nizozemská centrální banka De Nederlandsche Bank (DNB) přesune část národní zlaté rezervy do dočasného depozitu v Haarlemu, než bude zajištěno trvalé přestěhování zlatých prutů do nového sídla DNB na vojenské základně Camp New Amsterdam v Zeistu v centrální části země. Uvedl to server DutchNews.nl s odvoláním na informace centrální banky.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  radio.czArcheologové představí v sobotu nedávno objevený zlatý poklad

  nadpis16. 10. 2019 • Archeologové v sobotu 19. října představí v náchodském muzeu zlatý poklad z mladší doby bronzové. Devět spirálek ze zlatého drátu o celkové hmotnosti 257 gramů donesl na jaře muž, který je našel v lese u Náchoda. ČTK to řekl archeolog muzea Jan Košťál. Archeologové nechtějí bližší informace k místu nálezu zveřejnit. Nálezce požádal Královéhradecký kraj o vyplacení nálezného. Podle Košťála jde o jeden z největších zlatých pokladů z doby bronzové objevených v Čechách. "Je to zlatý depot devíti takzvaných nekonečných spirál vyrobených z dvojitého drátu na obou koncích s očky," řekl ČTK Košťál.

  2 minuty čtení na radio.cz

  fxstreet.czInvestice do vzácných kovů není jenom o zlatě

  15. 10. 2019Zlato v posledních měsících velmi posilovalo, za třetí kvartál zhruba o 8 %, meziročně dokonce o celých 26 %. Jeho hlavní výhodou však stále zůstává uchování hodnoty bez dramatických výkyvů v dlouhodobém horizontu. Neocenitelné je zejména v časech recese a hospodářských krizí, proto si stále drží prestižní nálepku bezpečného přístavu. Zlato však není jediný drahý kov, který je v hledáčku investorů na komoditních trzích. Mezi investiční hvězdy vzácných kovů patří bezesporu palladium (letošní číslo jedna v komoditách), platina a nesmíme opomíjet ani stříbro.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czRuská sázka na zlato se vyplatila

  nadpis15. 10. 2019 • Ruská dlouhodobá sázka na zlato vypadá každý měsíc lépe. Země v posledním desetiletí ztrojnásobila své zlaté rezervy ve snaze diverzifikovat „americká aktiva“, včetně dolaru. A vyplatilo se. Poptávka po zlatu poslala jeho ceny na šestileté maximum a ruské zlaté rezervy cenově vyskočily o 42 % na aktuálních téměř 110 miliard dolarů. „Žlutý kov“ nyní tvoří největší podíl na celkových ruských rezervách od roku 2000.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlaté ETF“ dosahují rekordního nárůstu přílivu peněz od finanční krize

  nadpis14. 10. 2019Zlato známe jako bezpečný přístav, v nejistých dobách, anebo v čase ekonomické recese se postupně stává středobodem zájmu. Investoři se v posledních měsících přichylují k tomuto drahému kovu čím dál víc.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czCentrální banky prostě zlato milují a bude to tak i nadále

  nadpis14. 10. 2019 • Podle Světové rady pro zlato přidaly centrální banky v prvních šesti měsících letošního roku do svých sejfů 374,1 tun zlata, což pomohlo posunout celkovou poptávku po drahých kovech na tříleté maximum. A tento trend má pokračovat: Nedávný průzkum mezi centrálními bankami ukázal, že 54 % respondentů očekává, že v příštích 12 měsících ještě poroste množství zlata vlastněného centrálními bankami.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  roklen24.czPeníze jsou zpolitizované. Alternativa je ve zlatu či kryptoměnách

  11. 10. 2019 • Obavy ze vzrůstající politizace centrálních bank jsou velmi reálné. Současné centrální bankovnictví a některé jeho nástroje jsou relativně mladé experimenty, které můžou mít nedozírné následky. Na sedmém ročníku Vyšehradského fóra se na tom shodli čeští ekonomové.

  2 minuty čtení na roklen24.cz

  zlato.czJak s cenou zlata zacvičí ozbrojený konflikt?

  nadpis11. 10. 2019 • I když se cenová rallye na chvilku zastavila a investoři vyčkávali, jak dopadnou námluvy USA a Číny, dostaly drahé kovy tento týden nový impuls. Vzletem prvních tureckých stíhaček na cíle v Sýrii ceny zlata i stříbra vzrostly, ve čtvrtek se ale zlato zase dostalo pod 1500 dolarů za unci. Co znamená vojenský konflikt pro zlato?

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).