ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czJak hodně ovlivnila BIS jarní ceny zlata?

  nadpis28. 5. 2019 • Banka pro mezinárodní vyrovnání (BIS) považovaná za centrální banku všech centrálních bank za poslední dva měsíce snížila své zásoby zlata o 134 tun v hodnotě 6,86 miliardy dolarů. Německý web Goldreporter.de se ptá, jestli tím ovlivnila cenu zlata na trhu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  parlamentnilisty.czStomilionová zlatá mince vystavena v ČNB

  nadpis28. 5. 2019 • Vysokohmotnostní zlatá mince s nominální hodnotou 100 000 000 Kč, kterou Česká národní banka nechala vyrobit k letošnímu 100. výročí zavedení česko-slovenské koruny, je od 28. května 2019 vystavena ve stálé expozici ČNB Lidé a peníze v Praze.

  1 minuta čtení na parlamentnilisty.cz

  enviweb.czČesko ukrývá obrovské ložisko zlata. Jenže se nedá vytěžit jinak, než kyanidovým loužením

  nadpis27. 5. 2019 • ]] Mokrsko je malá vesnice na západním úbočí Veselého Vrchu a je součástí obce Chotilsko, nedaleko Příbrami. Z druhé strany Veselého Vrchu protéká řeka Vltava, na které se v tomto místě nachází Slapská přehradní nádrž. To je jeden z důvodů, proč je zdejší...

  1 minuta čtení na enviweb.cz

  ekolist.czČesko ukrývá obrovské ložisko zlata. Jenže se nedá vytěžit jinak, než kyanidovým loužením

  3 minuty čtení na ekolist.cz

  zlato.czDo nákupů zlata se pustilo i Srbsko

  nadpis24. 5. 2019 • Srbské zásoby zlata v současné době činí 20,8 tuny, což je od roku 2012 nárůst o zhruba sedm tun, uvedla guvernérka centrální banky Jorgovanka Tabakovičová. Podle přehledu Mezinárodního měnového fondu (MMF) je Srbsko jedinou zemí v jihovýchodní Evropě, která v poslední době začala rozšiřovat své zlaté rezervy.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato jako ověřená jistota

  nadpis24. 5. 2019 • Pro českého klienta nemá valný smysl zabývat se aktuálními výkyvy ceny zlata, které mají na mušce zejména rychloobrátkoví spekulanti, či chcete-li – investoři. Ochrana majetku uloženého do zlata v dlouhodobém až generačním horizontu například padesáti let je podle ředitele společnosti Zlato a. s. Davida Maráška ověřená. Zlato od roku 1971 podle jeho slov posilovalo v průměru o 9,2 procenta ročně.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  patria.czDnešek patří dluhopisům a zlatu. Akcie sráží dolů strašák technologické války

  nadpis23. 5. 2019 • Čína, která se zatím snažila spor s USA tlumit a hrát na konstruktivní strunu, trochu přitvrdila rétoriku. Aby mohla pokračovat obchodní jednání, USA podle ní musí korigovat své chybné činy.

  1 minuta čtení na patria.cz

  mesec.czNakupujete zlato? Pozor na falešné cihličky, objevily se na trhu

  23. 5. 2019 • Na českém trhu se objevily padělky zlatých cihliček. Odhalila je společnost STEP Finance, která se věnuje prodeji a výkupu investičních drahých kovů. Cihlička měla na svou hmotnost neobvykle silnou tloušťku a ani barva nebyla typická pro zlato. Po zkontrolování cihličky Puncovním úřadem vyšlo najevo, že se jedná o pozlacenou mosaz s plátem niklu. Cihlička měla váhu jedné unce zlata, která stojí na trhu přes 30 000 Kč.

  1 minuta čtení na mesec.cz

  kurzy.czCo nejvíce ovlivňuje cenu zlata?

  nadpis22. 5. 2019 • Lákají Vás investice do zlata? Chcete před samotným nákupem tohoto kovu lépe pochopit vývoj jeho cen? Právě pro Vás jsem připravil výčet faktorů, jež mají významný vliv na pokles či růst ceny zlata.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlaterezervy.czPoměr ceny zlata a stříbra dosáhl nejvyšší úrovně od roku 1993

  nadpis21. 5. 2019 • Minulý pátek se za jednu unci zlata muselo na burze zaplatit 89 uncí stříbra. Poměr cen těchto dvou kovů dosáhl 25letého maxima. Výše poměru cen zlata a stříbra představuje relativní podhodnocení nebo nadhodnocení jednoho kovu vůči druhému.

  2 minuty čtení na zlaterezervy.cz

  seznamzpravy.czAustralan nalezl kilogram a půl těžký kus zlata, jeho hodnota se pohybuje v řádu milionů korun

  nadpis21. 5. 2019 • Australan objevil pomocí detektoru kovu 1,4 kilogramu těžký kus zlata. Jeho hodnota odpovídá v přepočtu částce zhruba 1,6 milionu korun. Rozměrově nalezený nuget zlata odpovídal zhruba krabičce cigaret.

  1 minuta čtení na seznamzpravy.cz

  zlato.czNašel valoun zlata za půldruhého milionu

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ahaonline.czKlikař s detektorem kovů: Našel zlatý nuget za 2,3 milionu!

  1 minuta čtení na ahaonline.cz

  idnes.czAustralan našel detektorem hroudu zlata, měla hodnotu přes sto tisíc dolarů

  1 minuta čtení na idnes.cz

  nova.czPotuloval se s detektorem kovů. Našel zlato za 1,5 milionu!

  1 minuta čtení na nova.cz

  e15.czZlato ztrácí na přitažlivosti, obchodní válka z něj zatím bezpečný přístav nedělá

  nadpis21. 5. 2019 • Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou kurzu zlata příliš nepomáhá. V posledních týdnech jako by ztrácelo postavení bezpečného přístavu v rozbouřených časech, míní podle agentury Reuters část analytiků.

  1 minuta čtení na e15.cz

  denik.czStrážníci dopadli zloděje, který prchal se zlatem za čtvrt milionu

  nadpis20. 5. 2019 • Zloděje, který ve zlatnictví v Moravské Ostravě ukradl v závěru minulého týdne zlato za čtvrt milionu korun, zadrželi nedlouho po činu ostravští strážníci. Muže dostihli po krátké honičce.

  1 minuta čtení na denik.cz

  kurzy.czTrhy klesají, ale zlato stále na svou šanci čeká

  nadpis20. 5. 2019 • Navzdory ujištěním z Bílého domu, že jednání s Pekingem o nové obchodní dohodě budou i po zvýšení cel na vybrané zboží z 10 na 25 procent pokračovat, v pátek zasáhla trhy zpráva CNBC o tom, že jednání přece jen budou pozastaveny.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czVenezuelu drží nad vodou už jen zlato

  nadpis20. 5. 2019 • Venezuela během posledních dvou týdnů prodala z rezerv centrální banky zlato za zhruba 570 milionů dolarů. Kdo je kupcem patří ke státnímu tajemství, protože by ho jinak postihly sankce ministerstva financí USA určené k zmrazení majetku administrativy prezidenta Nicolase Madura.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato a americké akcie: Co čekat od (poměru) dvou těžkých tržních vah?

  nadpis17. 5. 2019 • Poměr cen zlata a amerických akcií vyjádřených indexem S&P 500 je pro investory celkem užitečný. Za posledních padesát let byla dlouhá období, kdy bylo výnosnější držet akcie, a naopak dlouhé periody, kdy se více vyplatilo držení zlata.

  1 minuta čtení na kurzy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).