ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czAmerická armáda údajně převzala 50 tun islamistického zlata

  nadpis5. 3. 2019 • Zbývající skupiny bojovníků Islámského státu na severovýchodě Sýrie čelí bezprostřední porážce. Stále častěji se tak objevuje otázka, zda právě tam není, nebo nebyl ukrytý zlatý poklad někdejšího chalifátu. Blogerský web Zero Hedge přišel s informací, že Spojené státy údajně daly islamistům nabídku, kterou nebylo možné odmítnout: zlato, nebo život.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  tyden.czKe stému výročí zavedení československé měny vydala ČNB zlatou minci

  nadpis5. 3. 2019 • Česká národní banka v úterý vydala k výročí 100 let zavedení československé měny pamětní zlatou minci v hodnotě 10 tisíc korun.

  1 minuta čtení na tyden.cz

  parlamentnilisty.czČNB slaví výročí 100 let od zavedení československé měny zlatou mincí v hodnotě 10 000 Kč

  4 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  novinky.czČNB vydala zlatou minci ke stému výročí československé měny

  1 minuta čtení na novinky.cz

  zlato.czČNB vydala zlatou minci k 100. výročí československé měny

  1 minuta čtení na zlato.cz

  roklen24.czČNB oslaví výročí 100 let měny zlatou mincí v hodnotě 10 000 Kč

  2 minuty čtení na roklen24.cz

  aktualne.czDalší mince k výročí koruny je na trhu. I když je pamětní, zájem je mimořádný

  6 minut čtení na aktualne.cz

  eurozpravy.czČNB vydala zlatou minci k 100. výročí československé měny

  2 minuty čtení na eurozpravy.cz

  zlato.czTěžař zlata Newmont odmítl nabídku na převzetí rivalem Barrick

  nadpis5. 3. 2019 • Vedení americké těžařské společnosti Newmont Mining včera odmítlo nabídku na převzetí podniku kanadským konkurentem Barrick Gold za téměř 18 miliard dolarů (zhruba 400 miliard Kč) v akciích. Spojení podniků by podle agentury Bloomberg vytvořilo největšího těžaře zlata na světě.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czSpekulanti vybírají zisky

  nadpis5. 3. 2019 • Aby zlato z týdne na týden oslabilo o padesát dolarů není náhoda. Podle analytiků za to může především kritika prezidenta USA kvůli příliš silnému dolaru. Jak informovala agentura Reuters americký prezident Donald Trump znovu kritizoval zvýšování úrokových sazeb americké centrální banky a tím i posilování dolaru. To sice americkou měnu oslabilo, ale s ním se netradičně svezlo i zlato.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czRumunsko chce stáhnout ze zahraničí téměř veškeré zlaté rezervy

  nadpis4. 3. 2019 • Předseda rumunské vládní Sociálnědemokratické strany (PSD) Liviu Dragnea podal návrh zákona, který předpokládá okamžité stažení 95 procent v zahraničí uložených zlatých rezerv a jejich uskladnění na území Rumunska. Informovala o tom agentura APA. Podle ekonomů může být pravým důvodem tohoto kroku prázdná státní pokladna.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  echo24.czRumunsko „na dně“? Stát chce stáhnout ze zahraničí téměř veškeré zlaté rezervy

  nadpis2. 3. 2019 • Předseda rumunské vládní Sociálnědemokratické strany (PSD) Liviu Dragnea podal návrh zákona, který předpokládá okamžité stažení 95 procent v zahraničí uložených zlatých rezerv a jejich uskladnění na území Rumunska. Informovala o tom agentura APA. Podle ekonomů může být pravým důvodem tohoto kroku prázdná státní pokladna.

  2 minuty čtení na echo24.cz

  lidovky.czRumunsko chce stáhnout ze zahraničí své zlaté rezervy. Důvodem může být prázdná státní pokladna

  nadpis2. 3. 2019 • Předseda rumunské vládní Sociálnědemokratické strany (PSD) Liviu Dragnea podal návrh zákona, který předpokládá okamžité stažení 95 procent v zahraničí uložených zlatých rezerv a jejich uskladnění na území Rumunska. Informovala o tom agentura APA. Podle ekonomů může být pravým důvodem tohoto kroku prázdná státní pokladna.

  2 minuty čtení na lidovky.cz

  fxstreet.czTechnická analýza: Zlato

  1. 3. 2019 • Cenový vývoj na zlatě byl v uplynulém týdnu zvláště zajímavý. Zlato dokázalo vzrůst až k horní limitě trojúhelníkové formace, kterou buduje už několik let. Tento drahý kov podpořil zápis z posledního zasedání Fedu a zároveň některá vyjádření členů FOMC o překážkách dalšího růstu sazeb. Výběr zisků však srazil ceny zlata na konci týdne až o 40 dolarů. Pokud se podíváme na uptrend, kterým zlato prochází už od listopadu, neměla by nás ani vyšší korekce překvapit. Zlato se aktuálně přiblížilo zpět úrovni supportu na 1 300 dolarech, kde se také nachází 23,6 % retracement posledního růstového impulsu.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czRozhovory nejisté, zlato vyčkává

  nadpis1. 3. 2019 • Cena zlata ve středu dočasně klesla, a to navzdory rostoucí nejistotě ohledně vyhlídky na obchodní dohodu mezi Čínou a USA. Opce na nákup papírových derivátů zlata v divizi Comex Newyorské obchodní burzy den předtím klesly o 0,1 % na 1319,75 dolarů za unci. Během následujícího dne se však zlato o 0,3 % pozvedlo a vrátilo se na svou v poslední době stabilní cenu v okolí 1325 dolarů za unci.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czOdvezli osm tun venezuelského zlata

  nadpis1. 3. 2019 • Nejméně osm tun zlata v minulém týdnu zmizelo z trezoru Venezuelské centrální banky. Agentuře Reuters to potvrdil jak jeden opoziční zákonodárce, tak i tři vládní zdroje. Podle všeho jde o důsledek zoufalého nedostatku deviz v souvislosti s utahováním sankcí na vládu prezidenta Nicolase Madura.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  ahaonline.czHledač pokladů s detektorem: Našel valouny ryzího zlata

  nadpis28. 2. 2019 • Neuvěřitelné štěstí měl amatérský hledač pokladů, který našel u Vodňan dva valouny zlata o váze 15,4 a 10,3 gramu. Vzácný nález skončil v Prácheňském muzeu a od dnešního dne je přístupný veřejnosti.

  1 minuta čtení na ahaonline.cz

  sputniknews.comMédia: Maduro vyvezl osm tun zlata z venezuelské centrální banky

  nadpis28. 2. 2019 • Venezuelský prezident Nicolás Maduro před dvěma týdny obvinil britskou centrální banku z toho, že zmrazila kolem 80 tun venezuelského zlata. Opozice přitom obviňuje Madura, že nelegálně prodal zlato z rezerv centrální banky země.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  kurzy.czPárty na zlatu zatím končí

  nadpis28. 2. 2019 • Na konci minulého roku byla podle investiční společnosti Pictet poptávka po zlatu silná, výrazně vzrostla zejména ze strany výrobců šperků a investorů.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  halonoviny.czZájem o zlato přiživují obavy z krize - Haló noviny

  nadpis28. 2. 2019 • Světová rada pro zlato. Za rostoucí poptávkou stojí podle expertů hlavně nákupy centrálních bank a vysoká poptávka drobných investorů. Ti loni nakoupili 1090 tun zlata ve formě mincí a cihel.

  1 minuta čtení na halonoviny.cz

  zlato.czZlatem proti inflaci

  nadpis28. 2. 2019 • Bankovní dům JPMorgan Chase upozornil investory, aby nepodceňovali dlouhodobá inflační rizika a nepřehlíželi zlato jako pojistku proti inflaci. Ve zprávě zveřejněné minulý týden uvedl analytik JPMorgan John Normand, že cenné papíry chráněné proti inflaci a zlato zůstávají v prostředí stoupající inflace nejodolnější zárukou.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).