ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  penize.czDůchod ze zlata. Stát zvažuje nové možnosti pro penzijní fondy

  nadpis13. 11. 2019 • Za možnost investovat třeba do drahých kovů, fondů soukromého kapitálu nebo infrastruktury by nové fondy mohly vybírat vyšší poplatky než dosavadní účastnické fondy. U nich ministerstvo se změnou poplatků momentálně nepočítá.

  2 minuty čtení na penize.cz

  penize.czDůchod ze zlata. Stát zvažuje nové možnosti pro penzijní fondy

  nadpis12. 11. 2019 • Za možnost investovat třeba do drahých kovů, fondů soukromého kapitálu nebo infrastruktury by nové fondy mohly vybírat vyšší poplatky než dosavadní účastnické fondy. U nich ministerstvo se změnou poplatků momentálně nepočítá.

  2 minuty čtení na penize.cz

  zlato.czDo zlata nejvíc investují domácnosti v Indii

  nadpis12. 11. 2019 • Většina lidí, kteří sledují trh se zlatem ví, že Čína je největším spotřebitelem zlata na světě. Jiným, a dozajista málo uváděným způsobem, jak posoudit relativní sílu poptávky po zlatě v jednotlivých zemích, je vyjádřit ji jako procento hrubého domácího produktu (HDP).

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ctidoma.czInvestování v době, kdy recese klepe na dveře: Je lepší nákup zlata, diamantů nebo dluhopisů?

  nadpis11. 11. 2019 • Od velké krize v roce 2008 uběhlo více než deset let, máme tedy za sebou už poměrně dlouhý ekonomický růst. Zatím okolo toho chodí ekonomičtí analytikové jako kolem horké kaše, nicméně ekonomika začíná zpomalovat a recese na sebe pravděpodobně nenechá dlouho čekat. A co s investicemi v recesi? Jakým způsobem ochránit své finance, aby z toho měl člověk největší zisk?

  2 minuty čtení na ctidoma.cz

  zlato.czOptimismus trhů zlevnil zlato

  nadpis11. 11. 2019 • Strategičtí pracovníci dvou obřích bankách na Wall Streetu uzavřeli své sázky na růst ceny zlata jako tradičního útočiště investorů v neklidných časech a rozhodli se přejít do rizikového režimu. Indikace, že Washington a Peking míří k prozatímní dohodě o zastavení obchodní války, a některé známky stabilizace zpomalení světové ekonomiky podle nich vedly k posunům na trhu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finex.czInvestiční zlato: Jak nejvýhodněji investovat do zlata? Vyplatí se?

  nadpis9. 11. 2019 • Jak investovat do zlata? ✅ Přehled možností a jejich porovnání ✅ Je dobré koupit investiční zlato jako slitek, nebo radši spekulovat u brokera? Více zde!

  3 minuty čtení na finex.cz

  kurzy.czCena zlata zažívají nejhorší týden za poslední dva roky

  nadpis8. 11. 2019 • Ceny zlata míří k největší týdenní ztrátě za více než dva roky poté, co pokrok v obchodních jednáních USA a Číny snížil poptávku po bezpečných aktivech a poslal akcie těžařů dolů.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  patria.czCena zlata zažívá nejhorší týden za poslední dva roky

  1 minuta čtení na patria.cz

  patria.czCena zlata zažívají nejhorší týden za poslední dva roky

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czZlato již několik týdnů osciluje u klíčové hranice 1 500 USD/Oz

  nadpis8. 11. 2019 • Před námi jsou poslední dva měsíce roku 2019. Pravděpodobnost, že letošek završí žlutý kov na velmi pěkných číslech, den ode dne roste. Letošní rok se nese ve znamení...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czTurci větří horší časy

  nadpis8. 11. 2019 • Od ledna do září letošního roku dosáhlo celkové množství zlata uloženého v tureckých bankách 64,6 miliardy lir (11,3 miliardy dolarů), což je meziroční nárůst o 67,3 procenta. S geopolitickými riziky a velkou nejistotou trhů v zádech se investoři zbavili averze vůči zlatu a s jeho nákupy pak prudce vzrostla jeho cena.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ihned.czCentrální banky tisknou peníze, samy ale věří zlatu

  nadpis7. 11. 2019 • Všechno má své riziko − a je jedno, jestli jde o akcie, nebo dluhopisy. Když jde vývoj nepříznivým směrem, ceny klesají. Jediné, co si udržuje svoji hodnotu bez ohledu na všechny krize, je zlato. Zlato je dokonalé, je kotvou důvěry ve finanční systém. Pokud se celý systém zhroutí, zásoba...

  1 minuta čtení na ihned.cz

  kurzy.czZlato a striebro kleslo, zatiaľ čo výnosy na dlhopisoch vzrástli

  nadpis7. 11. 2019 • Aj keď obchodný optimizmus tlačil americké indexy na historicky najvyššie hodnoty, vzácne kovy sú jednoznačne porazenými v tejto situácii. Trhový optimizmus zvyšuje výnosy dlhopisov na úkor striebra (dnes -2,5%), platiny (-2%) a zlata (-1,5%). Cena zla...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  patria.czZlato za čtvrtletí zdražilo, poptávku zvedla hlavně ETF

  nadpis6. 11. 2019 • Bující spekulace vedly ve třetím čtvrtletí ke zvýšení poptávky po zlatě. Větší zájem o žlutý kov nastal především u veřejně obchodovaných fondů (ETF), kde se holding nakonec vyšplhal na nejvyšší hodnoty vůbec.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czZlato za čtvrtletí zdražilo, poptávku zvedla hlavně ETF

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czDalší stopa k pohřbenému zlatu Islámského státu?

  nadpis6. 11. 2019 • Britský deník The Sun opět oživil zvěst o zlatém a stříbrném pokladu Islámského státu ukrytém kdesi v poušti. Podle příbuzného vůdce teroristů Bagdádiho Mohammeda Aliho Sajeta, který údajně přispěl Američanům klíčovými informacemi, jež vedly k Bagdádího likvidaci, odvezli džihádisté před pádem svého chalifátu zlato, stříbro i hotovost v hodnotě asi 20 milionů liber šterlinků (zhruba půl miliardy korun) do irácké pouště.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czTřetina Američanů ještě věří, že dolar je krytý zlatem

  nadpis5. 11. 2019 • Nedávná studie společnosti Genesis Mining odhalila několik zajímavých zjištění o tom, jak průměrný Američan vnímá peníze a bankovnictví. Studie měla určit, jak dobře průměrný americký spotřebitel chápe koncept bankovnictví, peněz a centrální banky. Zůčastnilo se jí 1000 respondentů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czSazby dolů, zlato nahoru

  nadpis4. 11. 2019 • Cena zlata se minulý čtvrtek okamžitě zvýšila poté, co Federální rezervní systém USA (Fed) snížil úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Trhy to sice očekávaly, protože americká centrální banka to ve svých prohlášeních signalizovala, takže dolar to oslabilo jen o 0,2 procenta.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).