ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czCena zlata opět vzrostla

  nadpis22. 3. 2019Zlato úzce navázané na americkou ekonomiku okamžitě zareagovalo na zasedání tamních centrálních bankéřů, kteří se shodli na nezvyšování úrokových sazeb. Objednávky na nákup zlata v dubnu se v New Yorku proto obchodovaly za 1318 dolarů za troyskou unci. V Londýně se zlato s okamžitým vypořádáním prodávalo ještě o něco dráž.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  rozhlas.czNejvětší novodobé nálezy ryzího zlata ozdobily expozici muzea v Písku

  nadpis20. 3. 2019 • Stálou expozici Zlato v Pootaví v Prácheňském muzeu v Písku obohatil výjimečný nález. Jedná se o dva velké zlaté nugety z Vodňanska, největší novodobé ukázky zlata z Čech, které se dostaly do sbírek českých muzeí.

  1 minuta čtení na rozhlas.cz

  zlato.czŠvýcarsko zpracovalo polovinu světového zlata

  nadpis20. 3. 2019 • Která malá evropská země je největším zpracovatelem zlata na světě? I čtenář slabší v zeměpise se dovtípí, že se jedná o Švýcarsko. V průběhu loňského roku se do alpského státu podle statistiky celního úřadu dovezlo přibližně 1500 tun zlata a vyvezlo 1473 tun – převážně do Asie, kde byla dominantním příjemcem pevninská Čína. Pokud k čínskému úhrnu přidáme i vývoz do Hongkongu, tok zlata do asijského ekonomického obra činil přibližně 729 tun.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czHrátky se zlatými čísly

  nadpis20. 3. 2019 • Přibližně 65 procent světové produkce zlata pochází z povrchových nalezišť, zbytek z podzemních zlatých dolů. Důlní produkce představuje největší část ročních dodávek zlata na trh – obvykle asi 75 procent. Zbývající zlato se získává z recyklace. Až 90 procent recyklovaného zlata pochází ze šperků, zbytek z technologických výrobků. Asi polovina zlata, jež se ročně vytěží, se používá právě ve šperkařství.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  lidovky.czNa zlatě se mi líbí, že ho můžete časem přetvořit a upcyklovat, říká šperkařka

  nadpis20. 3. 2019 • Práci se zlatem ovládá dokonale, její šperky jsou jemné, originální a lidé ji často vyhledávají, když si nechávají dělat snubní prsteny. „Nedělám šperky jen tak, aby se někde válely. Musím říct, že opravdu každý kousek má svůj příběh a je k určité události. Vyvolává vzpomínky a připomíná atmosféru. Je opravdu nabíjející vědět, že si lidé šperku váží a že jim přináší radost při každém pohledu na něj,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Lenka Šváchová.

  3 minuty čtení na lidovky.cz

  sputniknews.comSen o hledání pokladu: Kde je ukryto zlato Třetí říše (VIDEO)

  nadpis19. 3. 2019Zlato nacistů zůstává jedním z hlavních předmětů hledačů pokladů během posledních desetiletí. V současné době byly nalezeny pouze 2/3 z pokladů, které nacisté vyvezli z okupovaných evropských zemí.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  zlato.czTrh se zlatými šperky loni vzrostl a byl nejvyšší od roku 2010

  nadpis19. 3. 2019 • Pokračující růst ekonomiky loni pocítili i výrobci a prodejci šperků z drahých kovů. Počet zlatých, stříbrných a platinových šperků, které Puncovní úřad loni opatřil ochrannou značkou, meziročně vzrostl. V případě zlatých šperků byl růst téměř pětinový a počet zlatých šperků byl nejvyšší od roku 2010. Vyplývá to z výroční zprávy Puncovního úřadu za rok 2018.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  tyden.czTrh se zlatými šperky loni vzrostl a byl nejvyšší od roku 2010

  3 minuty čtení na tyden.cz

  zlato.czBritská úvaha o žlutém kovu a brexitu

  nadpis19. 3. 2019 • Když začnou být investoři nervózní, má cena zlata tendenci růst. Sice pozvolna, kolísavě, ale stále. Za deset uncí zlata si lze dnes koupit totéž, co před sto lety, například automobil. To se o žádné měně světa říci nedá.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czVzácné kovy září

  nadpis19. 3. 2019 • Ceny palladia, platiny a zlata měly dobrý začátek roku. Zůstáváme pozitivní u zlata s koncem roku na úrovni 1400 dolarů za troyskou unci. Aktuálně vidíme menší růst ceny stříbra. Platina zůstává levným a atraktivním drahým kovem a palladium je vysoce rizikové a drahé (dražší než zlato). Taková je nejnovější bilance vzácných kovů ve zprávě nizozemské banky ABN Amro.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czRůst cen podpoří zájem o zlato

  nadpis18. 3. 2019 • Historicky nejnižší úrokové sazby po celém světě způsobují, že investoři špatně odhadují inflační očekávání a tak by jakýkoli cenový šok v rámci globální ekonomiky mohl být katalyzátorem, který podle analýzy skotské Aberdeen Standard Investments pohání ceny zlata zpět nad 1350 amerických dolarů za troyskou unci.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  roklen24.czZlato jako zajištění proti inflaci? Ano, ale ne pro jednu generaci

  16. 3. 2019Zlato je často vnímáno jako bezpečný přístav pro investory v době turbulence na trzích. Stejně tak je vnímáno jako nástroj zajištění proti inflaci. Podle Marka Hulberta z Market Watch (MW) však neplatí teorie, že zlato reaguje na očekávanou inflaci spíše než na tu již vykázanou se zpožděním. Na vývoj žlutého kovu se musíme podívat z historické perspektivy.

  5 minut čtení na roklen24.cz

  kurzy.czPřichází čas na investici do zlata?

  nadpis15. 3. 2019 • Možný vrchol akciového býčího trendu, pozdní fáze ekonomického cyklu nebo růst volatility. To vše jsou podmínky, které vedou investory k úvahám nad tím, zda jsou jejich portfolia na takové podmínky připravena.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czDolar na pozadí brexitu oslabil zlato

  nadpis15. 3. 2019 • Mýdlová opera v britské sněmovně a americký dolar jsou dva hlavní faktory, které dnes ovlivňují cenu žlutého kovu. Dolar ve čtvrtek znovu získal půdu pod nohama a nejistota kolem brexitu se zmírnila, takže zlato zastavilo svůj růst a začalo oscilovat kolem psychologické hranice 1300 dolarů za troyskou unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato se opět třpytí

  nadpis14. 3. 2019 • Cena zlata se po dvou týdnech vrátila nad klíčovou úroveň 1300 dolarů za troyskou unci. Podle agentury Reuters je to následkem brexitového chaosu v britském parlanentu a poklesem hodnoty dolaru po měkčích ekonomických údajích USA.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČína se loni překvapivě stala největším dovozcem vzácných kovů

  nadpis14. 3. 2019 • Čína se loni překvapivě stala největším světovým dovozcem vzácných kovů. S dovoláním na údaje výzkumné firmy Adamas Intelligence to dnes uvedla agentura Reuters. Čína je největším světovým producentem kovů vzácných zemin, což je skupina 17 nerostů používaných při výrobě široké škály produktů od elektrických vozů až po spotřební elektroniku. Čína je přitom už léta i jejich největším vývozcem.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).