ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czCena zlata klesla na letošní minimum, unce je za 1273 dolarů

  nadpis16. 4. 2019 • Cena zlata během dnešního obchodování sestoupila až na letošní minimum. Poptávku podkopaly příznivé ekonomické údaje, které přesunuly zájem investorů k rizikovějším aktivům, jako jsou například akcie.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czCena zlata klesla na letošní minimum, unce je za 1273 dolarů

  1 minuta čtení na zlato.cz

  e15.czCena zlata spadla na letošní minimum

  1 minuta čtení na e15.cz

  fxstreet.czKomodity: Cena zlata klesla na letošní minimum

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czICBC Standard Bank u zlata nečeká žádné překvapení

  nadpis16. 4. 2019 • Kitco News přineslo několik sekvencí ze zprávy bankovního domu ICBC Standard Bank věnované zlatu. Vyplývá z nich, že výhled na budoucnost zlata zůstává pro největší světovou banku neutrální. Cena zlata bude dál ovlivňována holubičí politikou Federálního rezervního systému USA (Fed), která jeho cenu zvyšuje, a chutí investorů k riskování na akciovém trhu, což zájem o zlato oslabuje.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  lidovky.czVenezuela prodala devět tun zlata za 400 milionů dolarů

  nadpis16. 4. 2019 • Venezuela prodala zlato za zhruba 400 milionů dolarů (přes devět miliard Kč) navzdory zvyšujícímu se mezinárodnímu tlaku na zmrazení aktiv země. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací to uvedla agentura Bloomberg. Tato suma představuje cenu téměř devíti tun zlata.

  1 minuta čtení na lidovky.cz

  zlato.czBloomberg: Venezuela prodala zlato za 400 milionů dolarů

  1 minuta čtení na zlato.cz

  tyden.czVenezuela prodala zlato za stamiliony dolarů

  1 minuta čtení na tyden.cz

  fxstreet.czBloomberg: Venezuela prodala zlato za 400 milionů dolarů

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czPokles dolaru nezdražil zlato

  nadpis16. 4. 2019Zlato vždy zlevní, když spekulanti stahují zisky, konstatoval George Gero, výkonný ředitel kanadské RBC Wealth Management. Uvedl také, že menší obavy z poklesu globální ekonomiky odstranily i bezprostřední strach z vysoké inflace.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czV únoru banky nakoupily 51 tun zlata

  nadpis15. 4. 2019 • Centrální banky přidaly v únoru do svých rezerv 51 tun zlata, nejvíce od loňského října. Prodaly jen 200 kilogramů. Do navyšování rezerv se zatím okrajově zapojila také Indie. Podle údajů Mezinárodního měnového fondu nakoupila 1,7 tuny zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZtratilo zlato svůj lesk?

  nadpis15. 4. 2019 • Poptávka po fyzickém zlatě zejména ve šperkařství byla v posledních měsících v nejlepším případě nejasná, uvedla ve Financial Times Caroline Bainová, hlavní ekonomka pro oblast komodit v Capital Economics. Upřednostňují investoři alternativní formy, nebo vůbec žádnou expozici zlata pro zajištění svých portfolií?

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czMají drahé kovy světlou budoucnost?

  nadpis12. 4. 2019 • Drahé kovy jsou levné, investoři o ně stále nemají přílišný zájem. V porovnání s finančními aktivy je nyní například zlato levné tak jako naposledy v letech 1970 a 1999.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czVenezuela letos zchudla o 30 tun zlata

  nadpis12. 4. 2019 • Venezuela minulý týden z trezorů centrální banky odebrala osm tun zlata. Očekává se, že socialistický stát ho kvůli nedostatku hotovosti bude prodávat v zahraničí. Vzhledem k tomu, že sankce uvalené Washingtonem udusily příjmy z vývozu státní ropné společnosti PDVSA, stále víc izolovaná administrativa prezidenta Nicolase Madura místo ropy prodává zlato z rezerv centrální banky.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZájem o zlato opět stoupá. Ve velkém nakupují i centrální banky.

  12. 4. 2019 • V posledních letech nebyl o zlato moc velký zájem. To se ale v poslední době značně mění. Centrální banky nakupují zla...

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  sputniknews.comVenezuela údajně chce prodat zásoby zlata, aby posílila sankcemi poškozenou ekonomiku

  nadpis11. 4. 2019 • Podle vládních zdrojů Venezuela vyvezla osm tun zlata z centrální banky, informuje agentura Reuters. Uvádí se, že je to krok, který má posílit měnu a ekonomiku, jež trpí následky amerických sankcí.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  zlato.czSociété Générale také predikuje zlato za 1400 dolarů

  nadpis11. 4. 2019 • Už ani francouzská banka Société Générale, která se k tématu zlata příliš často nevyjadřuje, nepochybuje o tom, že cena zlata stoupne na 1400 dolarů za troyskou unci. Od ostatních prognóz se ta její liší v tom, že to bude až na začátku příštího roku.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  e15.czZlato získává na lesku, centrální banky masivně přikupují

  nadpis10. 4. 2019 • Do zlata ale investují centrální banky na celém světě. „Není to jen případ Číny, ale jde to napříč rozvíjejícími se trhy,“ uvádí hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář. Nákupy centrálních bank v těchto zemích byly loni nejvyšší za dlouhou dobu kvůli diverzifikaci státních rezerv, řekl pro Bloomberg TV Ed Morse, šéf komoditních analýz Citigroup.

  2 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czČínský nákup zdražil zlato, tvrdí Bloomberg

  10. 4. 2019 • Čína se ocitla ve středu zájmu, když její centrální banka oznámila již čtvrté po sobě jdoucí navýšení zlatých rezerv. To podle agentury Bloomberg přispělo k optimismu investorů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czPoptávka po zlatu zvýšila jeho cenu

  nadpis10. 4. 2019Zlato se vzpamatovává z přebytku nabídky způsobené navrácením zájmu o americký dolar po dobrých zprávách z tamní ekonomiky. Ale více starostí investorům zřejmě dělají informace o americké a globální politice, brexitu a ekonomice všeobecně, domnívá se výkonný ředitel kanadské společnosti RBC Wealth Management George Gero.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČína opět navýšila zlaté rezervy

  nadpis9. 4. 2019 • Čína v březnu již čtvrtý měsíc po sobě zvýšila své zlaté rezervy. Ázerbajdžánská tisková agentura Trend uvedla, že to podle státní zpravodajské agentury Sin-chua (Nová Čína) dokládají data čínské centrální banky.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).