ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  patria.czCena zlata v dolarech klesla od začátku roku o sedm procent

  nadpis6. 8. 2018 • Cena zlata v dolarech klesla od začátku roku o sedm procent na pátečních 1206 dolarů. Stříbro zlevnilo o devět procent a platina o deset procent. Cenového maxima zlato letos dosáhlo koncem ledna, kdy jeho cena prudce vzrostla z 1250 dolarů až na téměř 1380 dolarů za unci, řekl ČTK analytik společnosti Golden Gate Pavel Ryba.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czCena zlata v dolarech klesla od začátku roku o sedm procent

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czCena zlata v dolarech klesla od začátku roku o sedm procent

  3 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czJeden z hledačů vlaku se zlatem v Polsku pátrání vzdal, druhý ne

  nadpis3. 8. 2018 • Jeden z německo-polské dvojice amatérských historiků, kteří u jihopolského města Walbrzych několik let hledali legendární vlak plný zlata a cenností zabavených nacisty za druhé světové války, se rozhodl své pátrání ukončit. Němec Andreas Richter nepřestal v existenci pokladu věřit, nelíbil se mu prý ale způsob, jakým jeho kolega k hledání přistupuje, informovala dnes agentura DPA. Polák Piotr Koper hodlá v pátrání po „zlatém vlaku“ pokračovat v zimě.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  info.czPátrání po nacistickém vlaku se zlatem: Jeden z hledačů už misi vzdal, druhý pořád doufá - Info.cz

  8 minut čtení na info.cz

  eurozpravy.czHledači nacistického vlaku plného zlata se rozhádali, jeden s pátráním končí

  1 minuta čtení na eurozpravy.cz

  aktualne.czLidé si nedělají starosti o budoucnost. Zlatá jistota je neláká, raději riskují

  nadpis3. 8. 2018 • Poptávka po zlatě je nejnižší za posledních devět let. Stojí za tím hlavně silná ekonomika USA. V době blahobytu totiž lidé investují spíše do rizikovějších komodit.

  2 minuty čtení na aktualne.cz

  zlato.czČtrnáct států navýšilo zlaté rezervy

  nadpis3. 8. 2018 • Marketingová organizace nejdůležitějších těžařů zlata World Gold Council (WGC) zveřejnila čerstvá data o zlatých rezervách jednotlivých států. Vychází z podkladů Mezinárodního měnového fondu (MMF) a statistik londýnské LBMA, což je elitní společnost globálních bank určující denní cenu zlata na světovém trhu.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  euro.czPoptávka po zlatu je nejnižší za devět let. Investoři nakupují rizikovější aktiva

  nadpis3. 8. 2018 • Světová poptávka po zlatě se v prvním pololetí snížila o šest procent na 1959,9 tuny, dostala se tak na nejnižší úroveň od roku 2009. Zlepšení ekonomiky USA totiž motivovalo investory k nákupům rizikovějších aktiv a méně šperků nakupovali spotřebitelé, vyplývá ze zprávy Světové rady pro zlato (WGC).

  2 minuty čtení na euro.cz

  kurzy.czRandgold: Kvůli stávce vytěží důl méně zlata

  nadpis2. 8. 2018 • Šéf těžaře zlata Randgold Mark Bristow včera uvedl, že důl Tongon v Pobřeží slonoviny letos vytěží méně kvůli stávce zaměstnanců. Z původního výhledu 290 tis. uncí byl výhled snížen na 250 – 255 tis. uncí.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fio.czPoptávka po zlatu byla v 1H roku 2018 nejslabší od roku 2009

  nadpis2. 8. 2018 • Zatímco poptávka z průmyslu a odvětví šperkovnictví je stabilní, ETF krytá zlatem zažívají výrazný odliv prostředků. V první polovině roku bylo ze strany ETF nakoupeno 60,9 milionů tun, což je o 100 milionů tun méně, než v předchozím roce. Investoři v USA v návaznosti na zvedání úrokových sazeb ze strany Fedu přesouvají své prostředky do úročených aktiv.

  1 minuta čtení na fio.cz

  irozhlas.czZloději ve Švédsku ukradli královské klenoty. Policie hledá dvě zlaté koruny, jablko a kříž

  nadpis1. 8. 2018 • Švédská policie pátrá po zlodějích, kteří ukradli dvě královské koruny a další klenoty z katedrály ve městě Strängnäs na jihovýchodě země. Zločinci z místa následně uprchli na malém motorovém člunu.

  1 minuta čtení na irozhlas.cz

  zlato.czWilliam Rhind: Zlato reaguje s odstupem, ale o to razantněji

  nadpis1. 8. 2018 • Cena zlata v poslední době klesla na roční minima bez ohledu na vysokou volatilitu akciových trhů. Je to tím, že jeho cena reaguje s odstupem až ve chvíli, kdy si investoři uvědomí, že se trh změnil a začnou přehodnocovat svá portfolia.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czNeuvěřitelný úlovek archeologů v Kazachstánu

  nadpis1. 8. 2018 • V Kazachstánu archeologové našli neuvěřitelný poklad. Tři tisíce zlatých šperků a dalších drahocenných předmětů starých zhruba 2800 let leželo v pohřebišti objeveném v horském pásmu Tarbagataj na východě země. Poklad nedozírné hodnoty byl do země uložen při pohřbívání členů královských nebo šlechtických rodů Saků, což je podskupina íránských kočovných Skýtů. Ve střední Asii žili asi osm set let před Kristem.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlatá rošáda: Z dvojky na jedničku

  nadpis31. 7. 2018 • Z pozice dvojky v největším světovém těžaři zlata Barrick Gold se na konci srpna přesune Kelvin Dushniski na pozici ředitele do třetího největšího těžaře společnosti AngloGold.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlaté rezervy Saudské Arábie budou brzy překonány kazašskými

  nadpis30. 7. 2018 • Saudská Arábie, jakožto přední hráč na blízkovýchodním poli zaujímá mezi zeměmi světa se svými zlatými rezervami 14. místo na světě s 322,9 tunami (cca 10 381 635 Oz) zlata. Brzy tomu může ...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  sputniknews.comRuské zlaté rezervy se přiblížily k rekordům Stalinovy doby a snížily závislost na dolaru

  nadpis30. 7. 2018 • S rezervou ve výši 2 tisíc tun zlata se Rusko přiblížilo sovětskému rekordu z roku 1941. Moskva usiluje o finanční samostatnost a snížení závislosti na americkém dolaru, informuje RT.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  zlato.czTěžba zlata v Jižní Africe skomírá

  nadpis27. 7. 2018 • Těžba zlata v Jižní Africe klesla v květnu o 16 procent a klesá již osm měsíců v řadě. Těžební organizace odmítají změnu legislativy, podle níž by měly až 10 procent vyplácených dividend odevzdat místním komunitám a zaměstnancům. Největší místní těžař AngloGold proto zvažuje odchod jinam.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  tyden.czVypukne ve Skotsku zlatá horečka? Muž našel obří nuget

  nadpis26. 7. 2018 • Ve Velké Británii našli největší zlatý nuget za posledních 500 let. Už před dvěma lety ho našel muž, který si nepřeje být jmenován, v jedné řece ve Skotsku....

  1 minuta čtení na tyden.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).