ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  tyden.czJak investovat do zlata? Ptejte se odborníka České mincovny Petra Kejzara. Host odpovídá v pátek 31. srpna od 14.00

  30. 8. 2018 • Globální ekonomika šlape na plné obrátky a opět se zdá, že poroste do nekonečna. To se nepochybně nestane a nutně dojde dříve nebo později k propadu. Může být v době pádu průmyslu, cen nemovitostí atd. zlato účinnou ochranou? A jak do něj investovat ještě v době, kdy se ekonomice ještě daří?

  1 minuta čtení na tyden.cz

  tyden.czJak investovat do zlata? Odpovídal Petr Kejzar

  4 minuty čtení na tyden.cz

  zlato.czZlatá léta záhy skončí

  nadpis30. 8. 2018 • Zpráva analytické a ratingové společností S&P předpovídá obrovský pokles produkce zlata v klíčových zemích, jako jsou Austrálie nebo Peru. Těžba ve střednědobém horizontu pravděpodobně klesne ke generačním minimům. Naopak Západní Afrika se zřejmě stane druhým největším producentem zlata po Číně.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czRusko se proti sankcím jistí zlatem

  nadpis29. 8. 2018 • Ruská centrální banka letos nahrazuje donedávna důvěryhodné americké dluhopisy fyzickým zlatem. V obavách před dalším kolem amerických sankcí tak prudce snížila rezervy v amerických dluhopisech na pouhá tři procenta, zatímco rezervy ve zlatě naopak stouply na 17 procent.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czJim Rogers: Držte zlato a diverzifikujte

  nadpis29. 8. 2018 • Známý investor Jim Rogers před pár dny odpověděl na pár dotazů zástupců společnosti GoldCore v rámci jejich internetového Goldnomic podcastu. Kromě toho, že jako investice doporučuje zlato a stříbro, vnímá také potenciál blockchainu. A co dál?

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  e15.czZápisník Jaroslava Bukovského: Zlatý nestandard

  nadpis29. 8. 2018 • Pět lidí ze sta totiž považuje virtuální měny za stabilní alternativní investici, pětina respondentů naopak na otázku po kryptoměnách s podezíravým výrazem ve tváři odpovídá: Krypto – cooo? Dlužno dodat, že geniální ani neotřelou investiční prozíravostí není podle průzkumu nadána ani hlavní masa populace, polovina lidí v průzkumu označila za ideální investici zlato. Na něj ale svět v posledních pěti letech prakticky zapomněl.

  1 minuta čtení na e15.cz

  denik.czPrezident Maduro představil smělý plán. Kupujte zlato, vzkázal Venezuelanům

  nadpis28. 8. 2018 • Venezuela plánuje v příštích měsících začít prodávat certifikáty podložené 1,5 a 2,5 gramy zlata. Měly by sloužit jako nástroje pro důchodce a další, kteří si spoří peníze a používají kreditní linky pro nákup automobilů a dalšího zboží. V televizním vystoupení to oznámil venezuelský prezident Nicolás Maduro.

  4 minuty čtení na denik.cz

  idnes.czVenezuela se vrací ke kořenům a prodává lidem zlatý poklad. Ale jen na papíře

  1 minuta čtení na idnes.cz

  sputniknews.comPutinovo zlato leká Američany. Názor

  nadpis28. 8. 2018 • Existuje velmi staré a omšelé univerzální klišé, které popisuje evoluci vztahu zavedeného systému k tomu, co ho nakonec zničí: „Nejdříve tě ignorují, pak se ti vysmívají, potom s tebou bojují a potom ty vítězíš.“

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  zlato.czPředkrizový zlatý vzorec

  nadpis28. 8. 2018 • Současný vývoj ceny zlata opakuje vzorec chování, k němuž došlo během předchozí recese. Dolar a zlato se přetahují o pozici bezpečného přístavu. Nejprve sice vyhrává dolar, ale žlutý kov nakonec pozici bezpečného přístavu obhájí. Někteří účastníci trhu už nyní věří, že to nebude dlouho trvat.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czSpekulace se zlatem

  nadpis28. 8. 2018Zlaté fondy obchodované na burze zažívaly třináct po sobě jdoucích týdnů výprodeje. To nepamatujeme už pět let. Leč makléři vytrvale sázeli na pokles ceny zlata, protože dobře odhadli, že dolar bude posilovat, což je pro cenu zlata vždy špatná zpráva.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato se dokázalo odrazit ze dna, ale důvěra investorů je narušená

  nadpis28. 8. 2018 • Přestože cena zlata začala v druhé polovině srpna růst, nesmazala ztráty a pokles důvěry investorů z posledních měsíců. Cena kovu po téměř kontinuálním snižování totiž pokračovala v korekci během celého července až do poloviny srpna.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czxPartners: Zlato se dokázalo odrazit ze dna, ale důvěra investorů je narušená

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato se dokázalo odrazit ze dna, ale důvěra investorů je narušená

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato a akcie čekají velké věci

  nadpis28. 8. 2018 • Prázdniny se chýlí ke konci a návrat investorů z dovolených může (spolu)vyvolat zajímavé, třeba i turbulentnější pohyby cen zlata a akcií. To ale neznamená, že budou všichni investoři z vývoje nadšeni.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato: Obchod se strachem

  27. 8. 2018 • Má to být klasický obchod se strachem. Základní otázka zní: Co koupit, když se vše rozpadá? Tak komentuje americká televizní stanice CNN současné obchodování se zlatem. Zlato není vždy dobrý tip, když se investoři bojí. A nejde jen o žlutý kov. Měď a další ekonomicky citlivé komodity se také propadly. To by mohlo znamenat, že investoři se obávají o hospodářské zdraví zbytku světa, zejména rozvíjejících se zemí, a to i v době, kdy ekonomika USA šlape.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČNB vydá k výročí koruny půlmetrovou minci za 100 milionů Kč

  nadpis27. 8. 2018 • Česká národní banka plánuje vydat k 100. výročí československé koruny zlatou minci v hodnotě 100 milionů korun. Její hmotnost bude 130 kilogramů, průměr má mít víc než půl metru a silná bude 45 milimetrů. Půjde pouze o výstavní exponát. Vyplývá to z vyhlášky, kterou ČNB poslala do připomínkového řízení.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  novinky.czPůlmetrová mince za 100 miliónů k výročí koruny bude vážit 130 kilo

  1 minuta čtení na novinky.cz

  e15.czČNB vydá půlmetrovou zlatou minci k výročí československé koruny, bude největší v Evropě

  1 minuta čtení na e15.cz

  eurozpravy.czČNB vydá k výročí koruny minci za 100 milionů, bude druhá největší na světě

  1 minuta čtení na eurozpravy.cz

  kurzy.czNový zlatý ETF debutoval!

  nadpis27. 8. 2018 • Autor: Zuzana Janková Během uplynulého měsíce poklesl největší světový fond obchodovaný na burze (ETF) zaměřený na zlato s názvem SPDR Gold Shares (GLD) téměř o 4 %. Ovšem není tomu tak u všech zlatých ETF.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czZlatý poklad: na dně rybníka ve Frýdlantu ležely zlaté mince staré 400 let

  nadpis24. 8. 2018 • Unikátní výstava začne o víkendu na hradě ve Frýdlantu na Liberecku. U příležitosti 400. výročí začátku a 370. výročí konce třicetileté války ukáže Národní památkový ústav mince, které se našli v minulém roce při rekonstrukci zámeckého rybníka. Někdo s...

  1 minuta čtení na kurzy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).