ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czA pak, že se s cenou zlata nemanipuluje...

  nadpis7. 9. 2018 • Padlo rozhodnutí. Deutsche Bank (DB) a dcerka DB Securities mají zaplatit pokutu 30 milionů dolarů za manipulaci, pokusy o manipulaci a spoofing na trhu s drahými kovy. Největší německá banka se nejméně od února 2008 přinejmenším do září 2014 prostřednictvím některých obchodníků s drahými kovy zapojila na komoditní burze v New Yorku do systému manipulace s cenami kontraktů na nákupy a prodeje drahých kovů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  sputniknews.comIndie se zbavuje amerických dluhopisů a kupuje zlato

  nadpis7. 9. 2018 • Na konci června Indie měla 566,23 metrických tun zlata, zatímco v předešlém fiskálním roce to bylo 557,77 metrických tun. Celkem devizové a zlaté rezervy Indie za minulý rok vzrostly o 6,3 %.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  kurzy.czZlato a vzácné kovy – tětiva luku je natažena k prasknutí.

  nadpis6. 9. 2018 • Už Jen 18% býků, tedy investorů přesvědčených o pozitivním cenovém vývoji, zbývá na trhu se zlatem, jak vyplývá z posledního měření Optix. To představuje absolutní negativní rekord.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czCo všechno ovlivňuje cenu zlata

  nadpis6. 9. 2018Zlato stouplo v ceně, když se investoři alespoň mírně snažili zajistit proti rizikům plynoucím z probíhajícího obchodního sporu mezi USA a Čínou. Jakousi zadní zarážkou byla cena pod 1200 dolary za troyskou unci, ale i tak zlato zaznamenalo nejdelší cyklus měsíčních ztrát od roku 2013.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czCommerzbank o zlatu nepochybuje

  nadpis5. 9. 2018 • Německá Commerzbank ve své výhledové zprávě uvedla, že do konce roku bude troyská unce zlata stát 1300 dolarů. Aktuálně je cena zlata v řádově o sto dolarů nižší. Letošní maximální cena činila v dubnu 1364 dolarů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finance.czVyplatí se dnes ještě investovat do zlata?

  4. 9. 2018 • Zajímá vás, proč uložit část svého portfolia zrovna do zlata? Protože tento ušlechtilý kov uchovává hodnotu. Jen za posledních 10 let se jeho cena zhruba zečtyřnásobila. Chraňte se tedy před inflací, jež je odvislá od řady vnějších faktorů, a diverzifikujte své prostředky mimo jiné právě i do zlata. Nejlépe se tak vyvarujete budoucích rizik a výkyvů trhu.

  4 minuty čtení na finance.cz

  novinky.czHodně špatný vtip. Kupujte zlato, vyzývá Maduro hladové Venezuelce

  nadpis4. 9. 2018 • Ve Venezuele začali prodávat spořící certifikáty na zlato. Jako první si je v centrální bance nakoupil prezident Nicolás Maduro a manželkou. Obyvatelé tak mají podpořit ekonomiku zasaženou hyperinflací. Chudí Venezuelci si ale většinou nemohou něco takového dovolit.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  parlamentnilisty.czNPÚ: Ve frýdlantském zámeckém rybníku byl nalezen poklad

  nadpis4. 9. 2018 • Součástí celkové revitalizace zámeckého rybníka, která probíhala v letech 2016–2018, byl archeologický výzkum, který odhalil nečekaný nález tzv. Frýdlantského pokladu. Frýdlantský hrad a zámek jej nyní vystavuje ve speciálně vzniklé expozici, která kromě nálezů z rybníka, rovněž prezentuje nálezy z archeologického výzkumu hradeb. Expozice je pro návštěvníky otevřena od 26. srpna 2018 jako stálá samostatná prohlídková trasa s jednotným vstupným 60 Kč.

  3 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  zlaterezervy.czSkončilo oslabování čínské měny, a tudíž i zlata? (report z trhu zlata a stříbra - 35. a 36. týden 2018)

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  e15.czAnalýza Pavla Ryby: Cenu zlata určuje jen několik velkých bank

  nadpis3. 9. 2018 • Ptáte se, kdo nejvíc ovlivňuje cenu zlata na světových trzích? Jednoduše řečeno, jsou to čtyři největší banky na světě a osm menších investičních bankovních domů. Ale je to i trochu složitější. Zejména samotný proces, jak zahýbat s finální cenou.

  3 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czPár slov a zlato je skoro o pětistovku dražší

  nadpis3. 9. 2018 • Nedávno cena zlata prorazila hranici 1200 dolarů za troyskou unci a o pár dní později se pohodlně držela nad 1210 dolary za unci. Podle serveru Investing.com za to může vystoupení šéfa americké centrální banky Jerome Powella na ekonomickém symposiu v Jackson Hole, kde zdůraznil, že plán centrální banky na postupné zvyšování úrokových sazeb naráží na podmínku pokračování růstu americké ekonomiky a trhu práce.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČeskoslovenské svatováclavské dukáty mají hodnotu milionů korun

  nadpis3. 9. 2018 • Hodnota vzácných ročníků československých investičních mincí se pohybuje v řádech milionů korun. Svatováclavské dukáty se razily v letech 1923 až 1939 a v roce 1951 a nesloužily běžnému oběhu. Hodnotné jsou i pětihaléře z roku 1924. Mezi sběrateli je zájem i o pokusné odražky nebo mince, které se nikdy nedostaly do oběhu. Na dotaz ČTK to uvedl kurátor fondu moderní numismatiky Národního muzea Lukáš Funk.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  info.czPadá měna? Nájemníku, plať zlatem! Írán se kvůli americkým sankcím propadá do ekonomické krize

  nadpis1. 9. 2018 • Íránci nevěří vlastní měně. Roste proto cena zlata, které se stává stále běžnějším platidlem kupříkladu na realitním trhu. Stále populárnější je ze stejného důvodu i americký dolar. Za propad íránského riálu a krizi obecně mohou podle všeho především americké sankce, které po letošním vypovězení tzv. jaderné dohody proti Teheránu od srpna znovu zavádí prezident USA Donald Trump.

  14 minut čtení na info.cz

  zlato.czV příbězích kolem nacistického zlata na sebe narážejí mýty a fakta

  nadpis31. 8. 2018 • Andreas Richter, německý amatérský hledač pokladů, už odpískal společné více než dvouleté pátrání v jihopolském Walbrzychu s Polákem Piotrem Koprem po legendárním vlaku, který měl být plný zlata a cenností, jež zabavili nacisti za druhé světové války. Jeho příběh strhl nejen ve Spolkové republice opět pozornost k bohatství, jež hitlerovské Německo naloupilo v okupované Evropě. Týdeník Focus se proto pokusil prosít fakta od mýtů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  idnes.czPoštovní štola nabízí výlet do dob dávných horníků, kovy dobývali i ohněm

  nadpis31. 8. 2018 • Díky množství drahých a barevných kovů se hora Příčná nad Zlatými Horami na Jesenicku stala jedním z center středověké zlaté horečky. Dodnes je protkaná desítkami kilometrů chodem a dobývek vykutaných horníky, z nichž část včetně proslulé Poštovní štoly město v posledních třech letech zpřístupnilo turistům.

  2 minuty čtení na idnes.cz

  denik.czJe na Zemi vzácnější zlato, nebo diamanty? Odpověď překvapí

  nadpis30. 8. 2018 • O diamantech se říká, že jsou věčné a jsou nejlepším přítelem každé ženy. Zlato je pak považováno za jeden z nejdrahocennějších kovů. Ceny šperků ze zlata a diamantů mohou dosahovat závratných výšek. Pokud pomineme finanční hodnotu, co je však vzácnější? Odpověď není tak jasná, jak by se mohlo na první pohled zdát.

  3 minuty čtení na denik.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).