ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  ceskenoviny.czGolden Gate: Cena zlata se v září odrazila ode dna

  16. 9. 2018 • Praha - Cena zlata se v září odrazila ode dna. Po propadu k 1160 dolarům (25.276 Kč) za unci v polovině srpna začala cena drahého kovu postupně růst a v polovině září je kolem 1210 dolarů (26.366 Kč). Je to ale stále 12 procent pod letošním maximem z konce ledna. ČTK to řekl analytik společnosti Golden Gate Pavel Ryba. Světová poptávka po zlatě se v prvním pololetí podle zprávy Světové rady pro zlato snížila o šest procent na 1960 tun, dostala se tak na nejnižší úroveň od roku 2009.

  2 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  zlato.czGolden Gate: Cena zlata se v září odrazila ode dna

  2 minuty čtení na zlato.cz

  e15.czGolden Gate: Cena zlata se v září odrazila ode dna

  2 minuty čtení na e15.cz

  warengo.comTěžba zlata vyžaduje ročně téměř 20x více energie než těžba Bitcoinu

  nadpis15. 9. 2018 • Podle společnosti LongHash se každoročně spotřebuje na těžení vzácného kovu více než 87,3 miliardy dolarů. V případě nejrozšířenější kryptoměny hovoříme pouze o 4,3 miliardy. Dobývání zlata sice ve své podstatě vyžaduje téměř 20x více energie v porovnání s náklady na těžbu Bitcoinu, od počátku roku

  1 minuta čtení na warengo.com

  mesec.czRSTS spustila soutěž o zlaté cihly. Vyhraje ji 25 nových klientů

  14. 9. 2018 • Raiffeisen stavební spořitelna spustila akci o zlaté cihly. Pokud si u ní sjednáte stavební spoření nebo úvěr, můžete se zúčastnit soutěže o jednu…

  1 minuta čtení na mesec.cz

  zlato.czNakoupili Rusové zlato z Číny?

  nadpis14. 9. 2018 • Ruská média se podivují nad informací z čínských zdrojů, že Rusko nakoupilo zlato z Číny. Rusko mělo peníze získané z prodeje amerických státních dluhopisů ve výši 80 miliard dolarů údajně vynaložit právě na nákup zlata. Tak to alespoň oznámily čínské zpravodajské agentury.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  idnes.czPoklad! Zlato a stříbro z vraku musel Alex Storm osm měsíců tajit

  nadpis13. 9. 2018 • Tisíce zlatých a stříbrných mincí vynášeli z oceánského dna dvacet dní. Byl to poklad jako z pohádky. Následujících osm měsíců o něm mlčeli. A roky se o něj soudili. Udržet poklad bylo snad těžší než ho najít, říkal hledač pokladů v oceánech Alex Storm. Zemřel v srpnu 2018 ve věku 80 let.

  6 minut čtení na idnes.cz

  zlaterezervy.czCommercials na zlatě jsou po 17 letech „net LONG“ (report z trhu zlata a stříbra - 37. a 38. týden 2018)

  nadpis13. 9. 2018 • Jednou za několik let se chování typických obchodních subjektů na daném trhu změní, prorazí hranice dosavadního teritoria a začne prozkoumávat nové působiště. To může znamenat dvě věci: buď došlo k zásadní fundamentální změně na trhu, čímž se vytvořil „nový stav“, na který se budou muset účastníci trhu adaptovat. Nebo tento extrémní stav znamená dočasnou odchylku, která bude korigována stejně extrémním pohybem zpět do původní oblasti.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  idnes.czPoklad! Zlato a stříbro z vraku musel Alex Storm osm měsíců tajit

  nadpis13. 9. 2018 • Tisíce zlatých a stříbrných mincí vynášeli z oceánského dna dvacet dní. Byl to poklad jako z pohádky. Následujících osm měsíců o něm mlčeli. A roky se o něj soudili. Udržet poklad bylo snad těžší než ho najít, říkal hledač pokladů v oceánech Alex Storm. Zemřel v srpnu 2018 ve věku 80 let.

  6 minut čtení na idnes.cz

  zlato.czVe hře o cenu zlata jsou všechny možnosti

  nadpis13. 9. 2018 • Mezinárodní zlaté trhy se pokoušejí vyhnat cenu zlata výš, avšak jakmile se otevře trh v USA, tak hodnota zpočátku propadne pod 1200 dolarů za troyskou unci, ale po několika hodinách se opět zvedne. V současné době se zdá, že ani jedna ze stran nedokáže přetlačit tu druhou.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czV Londýně leží přes sedm tisíc tun zlata

  nadpis12. 9. 2018 • London Bullion Market Association (LBMA) je sdružení mezinárodních bank, velkoobchodů se zlatem a stříbrem i licencovaných rafinerií těchto kovů. Ve snaze zprůhlednit mezinárodní obchod se vzácnými kovy vydává LBMA sice s tříměsíčním zpožděním, ale přece, pravidelný měsíční přehled zobchodovaného zlata a stříbra i kolik tun drahých kovů je aktuálně uskladněno v londýnských trezorech.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  denik.czZlatý poklad ze severu Itálie. Archeologové objevili stovky římských mincí

  nadpis11. 9. 2018 • Italským archeologům se podařil vzácný objev. V podzemí bývalého divadla Cressoni v severoitalském městě Como nalezli nádobu z mastku, ve které bylo ukryto více než 300 zlatých mincí z dob Římské říše.

  2 minuty čtení na denik.cz

  echo24.czV Itálii nalezli džbán plný zlatých mincí z Římské říše. Cena může jít do milionů dolarů

  2 minuty čtení na echo24.cz

  zlato.czZáří prý je nejlepší měsíc pro zlato a nejhorší pro akcie

  nadpis11. 9. 2018 • Září může být nejhorším měsícem pro akcie a nejlepším pro zlato. Od počátku devadesátých let, kdy se zlato začalo v USA volně obchodovat, získávalo v září průměrný zisk 2,1 procenta. Porovnatelný měsíční průměr za všechny ostatní měsíce činí 0,6 procenta. Pokud bude tradice pokračovat, může září nakonec majitelům zlata přinést dobré zprávy.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  denik.czSenzační nález. Zlatokopové objevili stokilové kameny za desítky milionů

  nadpis10. 9. 2018 • Australští těžaři objevili dva velké kameny se zlatou žílou. Jejich cenu odhadují na miliony dolarů. Větší nález o váze 95 kilogramů obsahuje dokonce přes 2400 uncí drahého kovu a jeho cena je čtyři miliony australských dolarů (přes 60 milionů korun). Podle místních zlatokopů je nález extrémně vzácný.

  3 minuty čtení na denik.cz

  novinky.czHorníci v Austrálii vytěžili kameny obalené zlatem v ceně miliónů dolarů

  1 minuta čtení na novinky.cz

  epochaplus.czAktuálně: Britský hledač pokladů nalezl záviděníhodný úlovek!

  10. 9. 2018 • Objev, o kterém sní každý amatérský historik a hledač pokladů. Přesně tak lze popsat zlatý prsten, který objevil jeden právě takový britský nadšenec do historie. Prsten je totiž vyroben z dvaceti čtyř karátového zlata a je starý přibližně 1800 let. Jeho vznik se tak datuje ještě do doby starověkého Říma. Na zlatém prstenu můžeme vidět […]

  3 minuty čtení na epochaplus.cz

  kurzy.czIndie prodává americké dluhopisy a nakupuje zlato, Kazachstán, Turecko a Rusko pokračuje ve stejném trendu a zlaté rezervy stále stoupají, Čína má zřejmě velké tajemství

  nadpis10. 9. 2018 • Je zcela zřejmé, že v dnešním světě dochází k postupné a stále se rozšiřující dedolarizaci, která má jediný cíl, svrhnout dolar z trůnu globální rezervní měny. Dolar už není to co býval, ztrácí na své hodnotě a postupně ...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czJaponsko se potýká s pašeráctvím zlata

  nadpis10. 9. 2018 • Vzhledem k tomu, že se Japonsko připravuje na zvýšení spotřební daně u zlata z osmi na deset procent, je ministerstvu financí jasné, že pašování zlata se ještě rozšíří. Když se daň v roce 2014 zvýšila z pěti na osm procent, pašování drahého kovu prudce vzrostlo, protože zločinecké organizace si dovedly spočítat, jak vysoký je vzhledem k riziku dopadení jejich zisk.paše

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).