ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  cc.czAutomaty, které vydávají bitcoin i zlato. Miliardová skupina Martina Stránského se neustále rozšiřuje

  2. 6. 2023 • S prodejem bitcoinů začal Martin Stránský před dlouhými lety. Postupně k nim přidal i zlato a obrat skupiny Bit.plus se počítá v miliardách.

  1 minuta čtení na cc.cz

  finex.czZlato pořád bojuje v blízkosti historického maxima. Býčí trend je stále možný

  2. 6. 2023Zlato se pořád nachází v relativní blízkosti od historického maxima, které se rozprostírá zhruba kolem 2 080 USD za unci. Na této úrovni došlo již třikrát k neúspěšnému pokusu o průlom. Což je z technického hlediska velmi špatně. Nicméně, dokud se kurz zlata drží blízko, je pořád šance na pokračování v býčím trendu. Jak poměrně dlouhou dobu mnozí avizují. Jak je to tedy s poptávkou? A jak vypadá cenový graf?

  1 minuta čtení na finex.cz

  parlamentnilisty.czKoupit zlato? Pozor na dolary. Ekonom nabádá k rozmyslu

  Koupit zlato? Pozor na dolary. Ekonom nabádá k rozmyslu2. 6. 2023 • Šestapadesát tun zlata prodala přesně před čtvrtstoletím Česká národní banka v čele s guvernérem Josefem Tošovským. V letošním prvním čtvrtletí si nákupem 1,5 tuny připsala pátý největší nárůst ze všech centrálních bank. Jde o nedůvěru k dolaru či k euru? Na to pro ParlamentníListy.cz odpověděl hlavní ekonom banky CREDITAS Petr Dufek. Ale je zde také otázka, zda má cenu si pořizovat drahé kovy nyní, když o tom všichni mluví. Analytik společnosti AKCENTA varuje před tím, jaký vliv má kurz dolaru.

  7 minut čtení na parlamentnilisty.cz

  fxstreet.czZlato nabírá druhý dech s cílem dobývat nové vrcholy

  1. 6. 2023 • V poslední době prošel žlutý kov řadou vzestupů a pádů a nyní usiluje o stabilizaci. Zlato se v určitých okamžicích zastavilo na křižovatce, kdy trh váhal nad svou další trajektorií. V současné době si zlato vybralo trnitou cestu vzhůru, na které je mnoho pastí.

  8 minut čtení na fxstreet.cz

  e15.czCena zlata by se mohla opět vrátit nad dva tisíce dolarů. Pomáhá zájem centrálních bank

  Cena zlata by se mohla opět vrátit nad dva tisíce dolarů. Pomáhá zájem centrálních bank1. 6. 2023 • Vzácné kovy v čele se zlatem si aktuálně procházejí korekcí zejména kvůli posílení dolaru. Zlato je ovšem letos jednou z mála komodit, která je od začátku roku v plusových hodnotách. Nicméně od svých rekordních hodnot z počátku května ztratila cena žlutého kovu více než pět procent.

  2 minuty čtení na e15.cz

  fxstreet.czZlato ukončilo pullback

  1. 6. 2023Zlato úspěšně odolalo negativním zprávám o dohodě mezi republikány a demokraty o zvýšení dluhového stropu do roku 2025...

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czZlato znovu posiluje

  1. 6. 2023 • Minulý čtvrtek cena klesla o 20 dolarů a následně long pozice na silném supportu 1 938 USD včera fungovaly perfektně, když jsme se udrželi nad úrovní 1 930 USD. Snadný zisk pro býky až 15 bodů na dlouhých pozicích. Shorty zde však byly zastaveny nad úrovní 1 960. Všimněte si býků pohlcujících svíčky poté, co jsme se v silně předprodaných podmínkách odrazili od 100denního klouzavého průměru. Silná rezistence na úrovni 1966 USD byla ihned překonána a medvědi můžou cenu trhu zastavit na úrovni 1 981 USD. Proražení výše 1 966 USD působí jako silný support.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato znovu posiluje

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  patria.czAnalýza Invesco: Jak si vede zlato?

  Analýza Invesco: Jak si vede zlato?1. 6. 2023 • První čtvrtletí roku 2023 navázalo na slušnou výkonnost z posledních tří měsíců roku 2022, avšak trhy toto období opět uzavřely s názorem, že očekávání Fedu jsou příliš agresivní a Fed bude muset ze svého odhadu ke konci roku slevit, píše ve své analýze trhu se zlatem společnost Invesco.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czJak si vede zlato? - Analýza Invesco

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato čeká na oslabení dolaru

  Zlato čeká na oslabení dolaru31. 5. 2023 • Stále rostoucí zadlužování USA zatím zlatu nenahrává. Pokud by se Spojené státy potýkaly s problémy při plnění platebních závazků, mohlo by to vést k nejistotě a nestabilitě na finančních trzích, což by zlato podpořilo, ale nestalo se tak. Po týdnech vyjednávání došlo k dohodě mezi republikány a demokraty o navýšení dluhového stropu, a místo zlata posílil dolar.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlin.czČeská národní banka vydala zlatou minci s motivy nejvýznamnějších památek Kroměříže

  Česká národní banka vydala zlatou minci s motivy nejvýznamnějších památek Kroměříže31. 5. 2023 • „Pro naše město je to prestižní počin a významná událost, která bude zároveň připomínkou letošních 760 let města Kroměříže,“ poznamenal starosta Tomáš Opatrný. Historické jádro Kroměříže a Arcibiskupský zámek se zahradami se staly předlohou pro v pořadí již pátou zlatou minci ČNB z cyklu Městské památkové rezervace. „Kroměříž je město s bohatou obchodní, kulturní, diplomatickou... Celý článek

  1 minuta čtení na zlin.cz

  zlaterezervy.czZlato na 100denním průměru, avšak zatím žádné známky konce poklesu

  Zlato na 100denním průměru, avšak zatím žádné známky konce poklesu30. 5. 2023 • Minulý týden byla u zlata prolomena hodnota 50denního průměru, která se okamžitě změnila v rezistenci, což ukazuje, že prodejní tlak je poměrně silný. Trh se zlatem tak zažívá krátkodobě medvědí momentum.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czIrák využil poklesu ceny zlata

  Irák využil poklesu ceny zlata30. 5. 2023 • Irácká centrální banka (CBI) v rámci plánu na zvýšení zásob zlata, které považuje za tradiční útočiště v dobách ekonomických krizí, minulý týden ve čtvrtek navýšila své zlaté rezervy o zhruba dvě procenta. CBI na pokles ceny zlata zřejmě čekala.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  investicniweb.czKurz zlata na 100denním průměru: Signály cenového dna (zatím) v nedohlednu, nové rekordy čekám až na podzim

  Kurz zlata na 100denním průměru: Signály cenového dna (zatím) v nedohlednu, nové rekordy čekám až na podzim30. 5. 2023 • Minulý týden cena zlata spadla pod 50denní klouzavý průměr, který se obratem změnil v rezistenci. To ukazuje na to, že prodejní tlak na trhu se žlutým kovem je poměrně silný. Krátkodobé medvědí momentum pokračuje.

  1 minuta čtení na investicniweb.cz

  fxstreet.czZlato reaguje na dluh USA

  30. 5. 2023Zlato minulý týden propadlo na nejnižší úroveň za dva měsíce. Dnes tato úroveň byla pokořena v brzkých hodinách a cena se nachází na ceně 1 935 USD. V pondělí však cena zlata vykazovala známky oživení. Pokud bude brzy učiněno oficiální oznámení týkající se dohody o zvýšení limitu veřejného dluhu USA, může hodnota zlata rychle vzrůst kvůli očekávanému poklesu USD. Navzdory současnému tržnímu stresu a averzi k riziku se zlatu nepodařilo fungovat jako ochranné aktivum, protože pozornost zůstává na USA, jejich rozpočtu a měně.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato reaguje na dluh USA

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  ceskenoviny.czSvětová rada pro zlato: ČR zvýšila své zlaté rezervy

  29. 5. 2023 • Praha - Česko prostřednictvím České národní banky zvýšilo v prvním čtvrtletí zlaté rezervy o 1,54 tuny na 13,5 tuny. Je tak pátou zemí s největším nárůstem zlaté zásoby v tomto období, ještě větší nárůst zaznamenaly Singapur, Čína, Turecko a Indie. Celkově se ČR v objemu zlatých rezerv nachází na 66. místě na světě, uvedla organizace Světová rada pro zlato (World Gold Council) na svém webu. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.

  3 minuty čtení na ceskenoviny.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).