ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  forbes.czZlato ztrácí lesk. Proč už není pojistkou proti inflaci?

  nadpis5. 8. 2022Zlato ztrácí kvůli globálním krizím stále více na svém lesku. Jeho cena obchodovaná na americké burze sice občas poskočí vzhůru, ale dlouhodobý propad je zřejmý. Žlutý kov přichází o svůj status bezpečnostní pojistky a ochrany proti inflaci a odborníci nedoporučují jeho podíl v portfoliu vyšší než několik procent celkových aktiv.

  5 minut čtení na forbes.cz

  zlato.czNěmci si oblíbili polské zlato

  nadpis5. 8. 2022 • Podle údajů marketingové organizace těžařů a zpracovatelů zlata World Gold Council o výkonnosti menších evropských trhů (kam patří i Česko a Polsko, pozn. aut.) byly za první čtvrtletí letošního roku prodány v této části světa 8,4 tuny zlata, což je nárůst o tři procenta ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku, ale zároveň nárůst o celých 44 procent ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím roku 2021.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZbavit se ruského zlata není tak snadné

  nadpis4. 8. 2022 • Zákaz obchodování s ruským zlatem se nevztahuje na stovky tun zlata, které ležely v trezorech před napadením Ukrajiny. Manažeři fondů, kteří chtějí kov rychle prodat a nahradit ho neruským zlatem, aby se vyhnuli ztrátě reputace, si podle některých bankéřů a investorů mohou jen způsobit problémy.

  4 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czTipy na obchodování zlata

  nadpis4. 8. 2022 • Kotace nicméně nedosáhly cílové úrovně a vlna "A", stejně jako minimum z asijské seance, byla během americké seance proražena.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czAnalýza zlata na 3. srpna 2022 – průraz rostoucího kanálu směrem dolů

  3. 8. 2022 • Vzhledem k průrazu rostoucího kanálu v pozadí a potenciálnímu swingu dolů sledujte při rally prodejní příležitosti. Cíle poklesu se nacházejí na cenách 1 755 a 1 737 USD.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czMacleod: Zlato je a vždy bylo jedinými skutečnými penězi

  nadpis3. 8. 2022 • Experti se shodují v jednom: O ceně zlata dnes rozhoduje americká centrální banka (Fed) tím, jak vysoké úrokové sazby nastaví na dolar. Ale co se týče budoucího vývoje ekonomiky, hodnoty měn či cen komodit jsou názory pestré. Jedni věří, že nejhorší máme za sebou, druzí zase, že to nejhorší teprve přijde.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato dosahuje nových maxim, ale je náchylné k pullbacku.

  2. 8. 2022 • Cena zlata dnes vystoupala nad 1 780 USD. Zůstává uvnitř vzestupného kanálu, protože dál vytváří vyšší maxima a vyšší minima. Tento vzestupný pohyb nicméně slábne. Očekává se pullback. Cena zlata vytváří vyšší maxima, RSI ale ne. Medvědí divergence je signálem případného brzkého pullbacku. Cena zlata je náchylná k pullbacku k modré oblasti supportu přibližně na ceně 1 730–40 USD.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  e15.czPoptávka po zlatě se v pololetí zvýšila o 12 procent

  nadpis2. 8. 2022 • Celosvětová poptávka po zlatě se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšila o 12 procent na 2189 tun. Přispělo k tomu hlavně první čtvrtletí, v tom druhém byla poptávka meziročně o osm procent nižší. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato (WGC).

  3 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czMaduro prohrál další soud o zlato

  nadpis2. 8. 2022 • Londýnský nejvyšší soud minulý pátek zamítl nejnovější snahy prezidenta Nicolase Madura získat kontrolu nad venezuelským zlatem v hodnotě přes miliardu dolarů uloženým v trezorech Bank of England.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czČNB má pod novým vedením smělý plán – chce nakoupit zhruba 100 tun zlata. Česko by tak opět začalo budovat svůj „zlatý poklad“ a mělo by nakonec suverénně nejvíce zlata ve své historii

  1. 8. 2022 • Česká národní banka by ráda rozšířila dvé zlaté rezervy přibližně desetinásobně, na více než 100 tun. Má se tak stát během několika let. V dnešním rozhovoru pro deník Právo to uvedl nový guvernér ČNB Aleš Michl.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  epenize.euProč nyní cena zlata neroste tak, jak se čekalo

  nadpis1. 8. 2022 • Je zde vysoká inflace, nestabilita na některých trzích a válka v Evropě. To vše jsou faktory, které bývají v učebnicích jasnými příklady situací, kdy cena zlata roste. Nyní se však tento růst nekoná. Jak je to možné?

  1 minuta čtení na epenize.eu

  kurzy.czCena zlata podle odborníků výrazně poroste

  nadpis1. 8. 2022 • Cena zlata v Česku úspěšně vzdoruje inflaci. Prodejci investičního zlata navíc v následujících měsících očekávají razantní růst jeho ceny. I přesto, že se v současnosti množí informace o tom, že cena zlata v korunách neobstojí proti inflaci, odborníci na&

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato stále posiluje

  nadpis1. 8. 2022 • Za pouhých 40 dní Fed (americká centrální banka, pozn. aut.) zvýšil sazby o 150 bazických bodů. Dolar po dosažení maximálních výšin nyní čelí poklesu možná způsobenému výběrem zisků těch, kdo do něj investovali. Zřejmě je vylekala skutečnost, že podle Fedu bude další pohyb úrokové sazby záviset na ekonomických datech, která je v dnešní rozevláté době extrémně těžké předpovědět.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  iprima.czKam investovat peníze během vysoké inflace? Zlato i sběratelské předměty, radí ekonomové

  nadpis31. 7. 2022 • Inflace v Česku pravděpodobně ještě nedosáhla svého vrcholu. Ceny v červnu meziročně stouply o 17,2 %. Nabízí se tak otázka, co dělat se svými úsporami, aby se neznehodnotily? Ekonomové a finanční analytici Čechům radí, ať své peníze hlavně nenechají ležet ladem a ať je investují. Jenže jak? Reportéři CNN Prima NEWS zjišťovali možná řešení.

  8 minut čtení na iprima.cz

  zlato.czDalší hledač zlata se chlubí, že našel poklad „zlého krále“ (2)

  nadpis30. 7. 2022 • Třiašedesátiletý Raymond Kosschuk učinil úchvatný objev, když v Sutton Bridge v hrabství Lincolnshire narazil na vzácné středověké artefakty. Věří, že pochodí lépe než hledač, který před šesti lety používal pseudonym Edward Morris a kterého na údajnou stopu přivedla vykladačka tarotových karet. Se synem jim prý pípaní detektoru o boční hráze naznačovalo, že na to kápli. Nakonec však z toho nic nebylo.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).