ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czTipy pro obchodování zlata

  6. 4. 2022 • U zlata se včera v průběhu americké seance objevila silná short iniciativa.Obchodníci na ní mohou vydělat díky otevírá...

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czČisté prodeje zlata světových centrálních bank pokračovaly i v únoru

  nadpis6. 4. 2022 • Globální zlaté rezervy centrálních bank se v únoru snížily o šest tun. Informovala o tom Světová rada pro zlato (World Gold Council) s tím, že jde o druhý měsíc čistých prodejů v řadě, což se nestalo od roku 2020. Navzdory kumulativnímu meziročnímu poklesu o 18 tun však globální zlaté rezervy zůstávají nad 35 600 tunami, což je jejich nejvyšší úroveň od roku 1990.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czCena zlata je stabilní. Proti problémům na Ukrajině působí výnosy a silnější dolar

  6. 4. 2022 • Ceny zlata byly v pondělí stabilní, jelikož po zprávě a pracovních místech v USA dolar a výnosy státních dluhopisů posílily. Zpráva také navýšila agresivní zvyšování úrokových sazeb, mezitím co stále se zhoršující krize na Ukrajině podpořila nabídky zlata.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czPříměří na Ukrajině snížilo poptávku po zlatě

  nadpis5. 4. 2022 • Případný pokrok v rusko-ukrajinských rozhovorech o příměří by v tomto týdnu mohl snížit poptávku po zlatě coby bezpečném aktivu. Poslední výsledky týdenního přehledu zaměřeného na zlato ukázaly, že analytici z Wall Street mají ve vztahu k cenám drahého&he

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czAktuální ukrajinské zlaté a devizové rezervy činí 29 miliard dolarů

  nadpis5. 4. 2022 • Ukrajinské zlaté a devizové rezervy jsou díky vnější finanční podpoře na úrovni 29 miliard dolarů, tedy na stejné úrovni, jako před ruskou invazí, uvedl minulou sobotu ve státní ukrajinské televizi prezidentův ekonomický poradce Oleh Ustenko.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato zahájilo duben pesimisticky

  nadpis4. 4. 2022Zlato zahájilo duben po hvězdném prvním čtvrtletí pesimisticky a jeho cena vzhledem k rostoucím výnosů dluhopisů klesla o 30 USD. Analytici ale bedlivě sledují výnosy dvouletých a desetiletých státních dluhopisů a případný význam inverze pro zlato.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czKomodity: Zlato testuje úroveň 50 % Fibonacciho retracementu

  4. 4. 2022 • Cena zlata (Gold) se na denním grafu obchoduje v rostoucím trendu a nyní dochází k otestování úrovně 50 % Fibonacciho retracementu. Aktuálně došlo pod cenou k překřížení klouzavých průměrů SMA 100 a 200, to může naznačovat pokračování rostoucího trendu. Dočkáme se zde odrazu vzhůru, kde trh půjde otestovat předchozí swingová maxima, nebo naopak dojde k průrazu a poklesu na nižší úrovně?

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  ceskenoviny.czAnalytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

  3. 4. 2022 • Ceny drahých kovů žene od února vzhůru nejistota ohledně války Ruska na Ukrajině i rostoucí inflace," řekl ČTK analytik Golden Gate CZ Marek Brávník. Po signálech o pokroku jednání Ruska a Ukrajiny o příměří začaly ceny ve druhé polovině března klesat, stále jsou ale výrazně výše než na začátku roku.

  3 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  fxstreet.czAnalytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  msn.comZlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

  3 minuty čtení na msn.com

  moneymag.czZlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

  3 minuty čtení na moneymag.cz

  zlato.czLawrie Williams: Zlato je teď mnohem lepší sázkou

  nadpis1. 4. 2022 • Ruská invaze na Ukrajinu probíhá již něco přes měsíc, přičemž prohlášení o tom, zda bylo dosaženo ruských cílů, jsou velmi rozporuplná. Ruská média hovoří o úspěchu při plnění bojového plánu, zatímco západní média naznačují, že ruský postup se navzdory početní převaze vojsk a výzbroje zcela zastavil.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato zaznamenává zisky v seanci, za měsíc i kvartál

  nadpis1. 4. 2022 • Poslední březnový den byl pro trh zlata ve znamení pozitivních zpráv. Drahý kov uzavřel seanci v kladném teritoriu a v...

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  newstream.czPozor na zlato. Za draho kopíte, prodáte jen se slevou

  nadpis1. 4. 2022 • Češi ve snaze ochránit své úspory před inflací zběsile nakupují zlaté slitky. Ekonomové varují před rozčarováním, které se může dostavit při pokusech investiční zlato prodat. Někteří obchodníci zpětný výkup vůbec neumožňují, jiní nastavují nákupní cenu o desítky procent níž než tu prodejní. „Rozdíl spreadu by se měl pohybovat do pěti procent. Jinak je to snaha obrat prodávajícího,“ říká hlavní analytik BHS Štěpán Křeček.

  4 minuty čtení na newstream.cz

  kurzy.czJaponsko zakazuje vývoz zlata do Ruska, zpřísňuje režim sankcí

  nadpis31. 3. 2022 • Japonsko zakáže vývoz drahých kovů do Ruska, uvedlo ministerstvo financí, v rámci zpřísnění sakncí vůči Moskvě. Nová omezení, která vstoupí v platnost 5. dubna, zakazují vývoz zlata a dalšího luxusního zboží, jako jsou šperky, luxusní auta, likéry a&helli

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czZlato je dál vystaveno silnému prodejnímu tlaku

  nadpis31. 3. 2022 • Trh se zlatem je nadále vystaven silnému prodejnímu tlaku, ceny se pohybují okolo úrovně 1 900 USD. Zdá se, že rostoucí spotřebitelský sentiment v USA má na drahý kov jen malý vliv.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato je dál vystaveno silnému prodejnímu tlaku

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czTrest smrti pro zlato byl odložen

  30. 3. 2022 • Dobré zprávy z Ukrajiny umožnily býkům zlata držet se pevně úrovně 1 900 USD za unci a přejít do protiútoku. Na první pohled to působí překvapivě, protože právě díky ozbrojenému konfliktu ve východní Evropě se drahý kov dokázal podruhé za necelé dva roky vyšplhat nad úroveň 2 000 USD, byť se tam neudržel. Jestliže ale na začátku března byl trh ve vleku emocí, teď se vrací k základům.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czJaponsko zakáže vývoz zlata do Ruska

  nadpis30. 3. 2022 • Japonsko zakáže dodávky drahých kovů, zejména zlata, do Ruska v reakci na jeho invazi na Ukrajinu, uvedlo v úterý ministerstvo financí. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že zákaz dovozu drahých kovů do Ruska odráží odhodlání premiéra Fumia Kišidy uvalit na tuto zemi další sankce, k němuž se zavázal minulý týden na setkání lídrů skupiny sedmi vyspělých zemí (G7).

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).