ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czCitigroup: Pokud bude Rusko zoufalé, mohlo by prodat zlato na domácím trhu a nakoupit rubly

  Citigroup: Pokud bude Rusko zoufalé, mohlo by prodat zlato na domácím trhu a nakoupit rubly18. 3. 2022 • Rusko léta vytvářelo obrovské zásoby zlata, které je aktivem, k němuž se centrální banky mohou obrátit v případě krize. Jakýkoli pokus o jeho prodej však nyní bude představovat výzvu právě v době, kdy je ho nejvíce zapotřebí. Pokud bude Rusko zoufalé, mohlo by prodat zlato na domácím trhu, aby nakoupilo rubly, uvedla americká bankovní a finanční skupina Citigroup.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato má potenciál zvýšit svou hodnotu

  Zlato má potenciál zvýšit svou hodnotu17. 3. 2022 • Podle aktualizovaného výhledu MKS PAMP má zlato poté, co od začátku roku vzrostlo o 200 USD, potenciál dosáhnout hodnoty 2 500 USD za unci a v roce 2022 průměrné hodnoty 2 000 USD za unci.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato má potenciál zvýšit svou hodnotu

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  denikn.czRusové mají tuny zlata, nemají ho ale jak prodat

  16. 3. 2022 • Ruská centrální banka roky shromažďovala zlato a nyní ho má tolik, že by jej mohla prodat za 140 miliard dolarů. Zlato mělo sloužit pro období krize. Ta sice nyní nastala, kvůli sankcím ho ale banka nemá jak prodat. (Bloomberg)

  1 minuta čtení na denikn.cz

  zlato.czDomácnosti mají přednost. Ruská centrální banka pozastavila nákupy zlata od tamních bank

  Domácnosti mají přednost. Ruská centrální banka pozastavila nákupy zlata od tamních bank16. 3. 2022 • Ruská centrální banka (Bank Rossii) v pondělí oznámila, že od úterý, tedy ode dneška, pozastaví nákup zlata od bank, aby uspokojila zvýšenou poptávku domácností po tomto drahém kovu. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters s tím, že jde o „poslední pokus, jak přečkat bouři na ruských trzích v důsledku západních sankcí“.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  seznamzpravy.czAmeričtí senátoři chtějí zablokovat zlato Ruské centrální banky

  Američtí senátoři chtějí zablokovat zlato Ruské centrální banky15. 3. 2022 • Skupina amerických senátorů navrhla zákon zaměřený na ruské zlaté rezervy v hodnotě 132 miliard dolarů. Legislativa by měla zakázat americkým obchodníkům provádět transakce se zlatem v držení ruské centrální banky.

  1 minuta čtení na seznamzpravy.cz

  fxstreet.czZlato klesá o 2 % a testuje kľúčovú podporu

  15. 3. 2022Zlato kleslo pod kľúčovú úroveň krátkodobej podpory v oblasti 1 932 USD po zverejnení správy o PPI v USA za február. Ú...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czJ.P. Morgan: Zlato půjde letos vzhůru ke 2 200 dolarům za unci

  J.P. Morgan: Zlato půjde letos vzhůru ke 2 200 dolarům za unci15. 3. 2022 • Americká banka J.P. Morgan v pondělí zveřejnila analýzu své výzkumné společnosti k rusko-ukrajinské krizi. Klíčovou otázkou podle ní je: Co to znamená pro trhy? Společnost J.P. Morgan Research tvrdí, že ruská invaze na Ukrajinu zpomalí globální růst a zvýší inflaci a že ruská ekonomika směřuje k hluboké recesi a zavedení kapitálových kontrol.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czKomodity: Throwback a další růst na zlatu?

  15. 3. 2022 • Cena zlata (XAU/USD) na 4hodinovém grafu aktuálně testuje již dříve prolomenou oblast rezistence (throwback - nyní support) kolem hladiny 1950,00, která koresponduje s úrovní 61,8 % Fibonacciho retracementu. Ve zmíněné oblasti se dále nachází rostoucí trendová linie a také klouzavý průměr SMA 100. Indikátor Stochastic současně již vysílá přeprodané podmínky, což značí možnou vyčerpanost medvědů. Najdou tak kolem současných úrovní znovu sílu býci a posílíme zpět směrem k předchozím swingovým maximům?

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czTlak zlata, inflace a sazeb

  Tlak zlata, inflace a sazeb14. 3. 2022 • Ceny zlata zůstávají pod tlakem ze strany prodávajících a jen těžko reagují na slabý spotřebitelský sentiment a rostoucí inflační očekávání. Fed na svém zasedání, které se bude konat tento týden ve středu, plánuje zvýšit úrokovou sazbu na USD o čtvrt&hell

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czObchodníci přesouvají pozornost ke zlatu, jehož cena před zasedáním Fedu klesá

  Obchodníci přesouvají pozornost ke zlatu, jehož cena před zasedáním Fedu klesá14. 3. 2022 • Z lato zahájilo nový týden prudkým poklesem. Analytici se domnívají, že je mimořádně výhodné právě teď, kdy jeho cena klesá, zlato nakupovat. V krátkodobém horizontu je velmi pravděpodobné, že zlato obnoví svou rally.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czVálka vyvolává strach z inflace. A touhu po zlatě

  Válka vyvolává strach z inflace. A touhu po zlatě14. 3. 2022 • Ruská invaze na Ukrajinu způsobila prudký nárůst cen všeho – od energií, ropy a plynu přes pšenici až po vzácné kovy, což vyvolalo obavy z inflace a ohrozilo globální růst. Válka žene drobné investory všude po světě do bezpečí zlata, které hraje svou odvěkou roli bezpečného útočiště a jehož cena se v uplynulých dnech vyšplhala k rekordu dosaženému během covidové pandemie.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czExtrémní volatilita na trhu se zlatem pokračuje a bezprecedentní "Short Squeeze" na trhu s niklem (týdenní zpráva)

  Extrémní volatilita na trhu se zlatem pokračuje a bezprecedentní "Short Squeeze" na trhu s niklem (týdenní zpráva)13. 3. 2022 • V minulém týdnu cena zlata otestovala dosavadní historický rekord v amerických dolarech. Konkrétně bylo v úterý 8.3.2022 dosaženo spotové ceny 2.070 USD. Naposledy byla tato úroveň k vidění 7.8.2020, kdy zlato tehdy završilo razantní 5měsíční růst z ceny

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czRusové si „díky“ invazi na Ukrajinu mohou kupovat zlato bez DPH

  Rusové si „díky“ invazi na Ukrajinu mohou kupovat zlato bez DPH11. 3. 2022 • To, co je v Česku a Evropské unii zcela běžné, tedy že investiční zlato se prodává bez daně z přidané hodnoty (DPH), nebylo samozřejmé například v Rusku, kde až do tohoto týdne museli Rusové při nákupu fyzického zlata zaplatit 20procentní daň. Navíc s tím, že když drahý kov později prodali v bance, zaplacená DPH se nevracela.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  e15.czMiláčku, zbavme se toho… Tradiční role zlata je iluzí, jako inflační pojistka se spíše nechová

  Miláčku, zbavme se toho… Tradiční role zlata je iluzí, jako inflační pojistka se spíše nechová11. 3. 2022Zlato loni nabídlo bizarní investiční story. Rok 2021 totiž uzavřelo na nule. Na tom by nebylo nutně nic pozoruhodného, nebýt ovšem toho, že loňský rok vrátil na titulní strany novin – a především na spotřebitelské stoly – téma inflace. A to nikoli zvolna a postupně, ale nárazem obdobným životnímu údělu figurín zkušebních crash testů.

  5 minut čtení na e15.cz

  fxstreet.czZlato nereagovalo na americkou inflaci

  11. 3. 2022 • Index spotřebitelských cen (CPI) v USA na úrovni 7,9 % se shodoval s očekáváním trhu, které předpovídalo zvýšení cenov...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).