ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czZlato klesá o 2 % a testuje kľúčovú podporu

  15. 3. 2022Zlato kleslo pod kľúčovú úroveň krátkodobej podpory v oblasti 1 932 USD po zverejnení správy o PPI v USA za február. Ú...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czJ.P. Morgan: Zlato půjde letos vzhůru ke 2 200 dolarům za unci

  J.P. Morgan: Zlato půjde letos vzhůru ke 2 200 dolarům za unci15. 3. 2022 • Americká banka J.P. Morgan v pondělí zveřejnila analýzu své výzkumné společnosti k rusko-ukrajinské krizi. Klíčovou otázkou podle ní je: Co to znamená pro trhy? Společnost J.P. Morgan Research tvrdí, že ruská invaze na Ukrajinu zpomalí globální růst a zvýší inflaci a že ruská ekonomika směřuje k hluboké recesi a zavedení kapitálových kontrol.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  fxstreet.czKomodity: Throwback a další růst na zlatu?

  15. 3. 2022 • Cena zlata (XAU/USD) na 4hodinovém grafu aktuálně testuje již dříve prolomenou oblast rezistence (throwback - nyní support) kolem hladiny 1950,00, která koresponduje s úrovní 61,8 % Fibonacciho retracementu. Ve zmíněné oblasti se dále nachází rostoucí trendová linie a také klouzavý průměr SMA 100. Indikátor Stochastic současně již vysílá přeprodané podmínky, což značí možnou vyčerpanost medvědů. Najdou tak kolem současných úrovní znovu sílu býci a posílíme zpět směrem k předchozím swingovým maximům?

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czTlak zlata, inflace a sazeb

  Tlak zlata, inflace a sazeb14. 3. 2022 • Ceny zlata zůstávají pod tlakem ze strany prodávajících a jen těžko reagují na slabý spotřebitelský sentiment a rostoucí inflační očekávání. Fed na svém zasedání, které se bude konat tento týden ve středu, plánuje zvýšit úrokovou sazbu na USD o čtvrt&hell

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czObchodníci přesouvají pozornost ke zlatu, jehož cena před zasedáním Fedu klesá

  Obchodníci přesouvají pozornost ke zlatu, jehož cena před zasedáním Fedu klesá14. 3. 2022 • Z lato zahájilo nový týden prudkým poklesem. Analytici se domnívají, že je mimořádně výhodné právě teď, kdy jeho cena klesá, zlato nakupovat. V krátkodobém horizontu je velmi pravděpodobné, že zlato obnoví svou rally.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czVálka vyvolává strach z inflace. A touhu po zlatě

  Válka vyvolává strach z inflace. A touhu po zlatě14. 3. 2022 • Ruská invaze na Ukrajinu způsobila prudký nárůst cen všeho – od energií, ropy a plynu přes pšenici až po vzácné kovy, což vyvolalo obavy z inflace a ohrozilo globální růst. Válka žene drobné investory všude po světě do bezpečí zlata, které hraje svou odvěkou roli bezpečného útočiště a jehož cena se v uplynulých dnech vyšplhala k rekordu dosaženému během covidové pandemie.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czExtrémní volatilita na trhu se zlatem pokračuje a bezprecedentní "Short Squeeze" na trhu s niklem (týdenní zpráva)

  Extrémní volatilita na trhu se zlatem pokračuje a bezprecedentní "Short Squeeze" na trhu s niklem (týdenní zpráva)13. 3. 2022 • V minulém týdnu cena zlata otestovala dosavadní historický rekord v amerických dolarech. Konkrétně bylo v úterý 8.3.2022 dosaženo spotové ceny 2.070 USD. Naposledy byla tato úroveň k vidění 7.8.2020, kdy zlato tehdy završilo razantní 5měsíční růst z ceny

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czRusové si „díky“ invazi na Ukrajinu mohou kupovat zlato bez DPH

  Rusové si „díky“ invazi na Ukrajinu mohou kupovat zlato bez DPH11. 3. 2022 • To, co je v Česku a Evropské unii zcela běžné, tedy že investiční zlato se prodává bez daně z přidané hodnoty (DPH), nebylo samozřejmé například v Rusku, kde až do tohoto týdne museli Rusové při nákupu fyzického zlata zaplatit 20procentní daň. Navíc s tím, že když drahý kov později prodali v bance, zaplacená DPH se nevracela.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  e15.czMiláčku, zbavme se toho… Tradiční role zlata je iluzí, jako inflační pojistka se spíše nechová

  Miláčku, zbavme se toho… Tradiční role zlata je iluzí, jako inflační pojistka se spíše nechová11. 3. 2022Zlato loni nabídlo bizarní investiční story. Rok 2021 totiž uzavřelo na nule. Na tom by nebylo nutně nic pozoruhodného, nebýt ovšem toho, že loňský rok vrátil na titulní strany novin – a především na spotřebitelské stoly – téma inflace. A to nikoli zvolna a postupně, ale nárazem obdobným životnímu údělu figurín zkušebních crash testů.

  5 minut čtení na e15.cz

  fxstreet.czZlato nereagovalo na americkou inflaci

  11. 3. 2022 • Index spotřebitelských cen (CPI) v USA na úrovni 7,9 % se shodoval s očekáváním trhu, které předpovídalo zvýšení cenov...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  hn.czČeši vybírají hotovost a nakupují zlato. Vyplatí se jim to, pokud přijde strašák jménem stagflace

  Češi vybírají hotovost a nakupují zlato. Vyplatí se jim to, pokud přijde strašák jménem stagflace10. 3. 2022 • Češi se bojí o své úspory, a někteří tak vybírají hotovost nebo peníze převádí na spořicí účty a do zlata, vyplývá z průzkumu Generali Investments. Známý investor Warren Buffett by za to ale české střadatele pokáral. Držení hotovosti v inflačních dobách, jako je tato, je podle něj asi ten nejhorší...

  1 minuta čtení na hn.cz

  zlato.czZlato a palladium ustupují z maximálních hodnot

  10. 3. 2022Zlato a palladium ve středu zbrzdily prudkou rally, když se rizikovější aktiva pokusila o návrat. Analytici oslovení agenturou Reuters předpovídají další růst drahých kovů v případě další eskalace ukrajinské krize.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  forum24.czO zákazu dovozu ruského zlata rozhodne EU, prohlásil po jednání G7 německý kancléř Scholz

  O zákazu dovozu ruského zlata rozhodne EU, prohlásil po jednání G7 německý kancléř Scholz9. 3. 2022 • USA, Velká Británie, Japonsko a Kanada v neděli oznámily, že zakážou dovoz zlata z Ruska. Biden uvedl, že tuto sankci oznámí společně skupina G7, ke které patří ještě Německo, Itálie a Francie. Jednání G7 se tradičně účastní i Evropská unie. Předpokládalo se, že embargo bude ohlášeno v úterý na závěr summitu G7. Ten se od neděle 26. června koná v bavorském alpském zámku Elmau. Podle Scholze ale takové rozhodnutí v Elmau nepadne. „Jednáme o tom a musíme o tom jednat také v Evropské unii,“ řekl.

  3 minuty čtení na forum24.cz

  fxstreet.czDosáhne zlato hodnoty 3 000 USD?

  9. 3. 2022Zlato prudce vzrostlo – o 82 USD – čímž se futures na zlato dostaly na úroveň jen 10 USD pod historickým maximem 2 088 USD ze srpna 2020.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  penize.czČeská spořitelna prodává zlato i přes mobil

  Česká spořitelna prodává zlato i přes mobil9. 3. 2022 • Česká spořitelna nově prodává zlaté slitky i v mobilním bankovnictví George. Její klienti si mohou vybrat ze čtyř variant o váze 10, 31, 50 a 100 gramů.

  1 minuta čtení na penize.cz

  newstream.czSpořitelna začala prodávat zlaté cihličky přes mobil

  1 minuta čtení na newstream.cz

  mesec.czČeská spořitelna umožňuje nákup zlatých slitků přes mobilní aplikaci

  1 minuta čtení na mesec.cz

  eurozpravy.czSpořitelna jako první banka v ČR umožňuje v mobilním bankovnictví nákup zlatých slitků

  3 minuty čtení na eurozpravy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).