ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czProč je zlato nejlepší investicí na světě

  nadpis10. 11. 2020Zlato je dnes nejlepší investicí na světě a v nadcházejících letech se chystá jít mnohem výš. Chceme, abyste i vy byli na palubě zlatého vlaku, který teprve vyjíždí ze stanice, tvrdí Mary Anne Adenová a Pamela Adenová, editorky měsíčníku The Aden Forecast v časopise Forbes.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czMegaskandál s falešným zlatem a tajemný svědek

  nadpis9. 11. 2020 • Jeden z největších čínských výrobců zlatých šperků, společnost Kingold Jewelry, použil 83 tun zlatých cihel na krytí půjček v hodnotě 20 miliard juanů (3 miliardy USD) od 14 čínských finančních institucí. Toto množství zlata by odpovídalo přibližně 22 % roční produkce zlata v Číně. Zlaté cihly se ale ukázaly jako falešné. Šlo pouze o pozlacenou slitinu mědi, ač firma a její vedoucí pracovníci jakékoli pochybení popírají.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czNovodobá zlatá horečka: Dá se očekávat druhý Klondike, nebo je lepší se stáhnout?

  nadpis9. 11. 2020 • Nenápadný žlutý kov způsobuje odnepaměti investiční horečky a obzvláště v době hospodářských krizí nabývá na významu. Nejinak je tomu i dnes, současný býčí trend trvá již více než rok.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czŠvýcarské banky Credit Suisse a UBS radí: Kupte zlato hned!

  nadpis8. 11. 2020 • Zdá se, že zlato dokončuje vzestupný model svého hlavního býčího trendu a že stratégové Credit Suisse dál hledají pravý čas pro nová maxima kolem 2300 $ za troyskou unci. Zlato si podle jejich technické analýzy udrželo od března návratnost 38,2 % a nyní dochází k dokončení růstové křivky dřív, než jsme očekávali, uvedli ve své zprávě.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  idnes.czRekordní ceny zlata dodávají elán ilegální těžbě. Zákony na ni nestačí

  8. 11. 2020 • Fakt, že hodnota zlata na burzách letos rekordně stoupala, potěšil nemálo investorů. Má to však i odvrácenou stranu. Institut pro světové zdroje (WRI) v říjnu publikoval studii, v níž varuje, že zvyšující se ceny zlata zapříčiňují nárůst počtu ilegálních těžařských operací v oblastech amazonského pralesa. Zákony a donucovací orgány jsou na ně v této části světa krátké.

  5 minut čtení na idnes.cz

  cryptosvet.cz83 tun falešných zlatých prutů jako krytí půjček ve výši 3 miliard dolarů v Číně: Jeden muž tvrdí, že zná pravdu

  nadpis8. 11. 2020Zlatý průmysl zažil otřes, když se zjistilo, že 83 tun falešných zlatých prutů bylo použito na krytí půjček v hodnotě 20 miliard juanů v Číně. Zatímco čínské úřady neřekly, zda skutečné zlato existuje nebo kde je, zasvěcená osoba tvrdí, že ví, co se stalo.

  2 minuty čtení na cryptosvet.cz

  zlato.czTaktovku nad zlatem převezme Fed

  nadpis7. 11. 2020 • Trhy už jasně počítají s vítězstvím Joea Bidena, tedy s vládním utrácením nově natištěných dolarů, což by mělo americkou měnu oslabovat. Investoři proto opouštějí dolar jako oázu jistoty a vrhají se na akcie, a jak ukazuje cena zlata, i na tento kov. Klíčové tedy není vítězství Trumpa nebo Bidena, ale to, co signalizuje americká centrální banka (Fed).

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czO ceně zlata nerozhoduje prezident, nýbrž dolar

  nadpis6. 11. 2020 • Bez ohledu na vítěze prezidentských voleb americká Citibank vidí další vývoj ceny zlata hlavně v závislosti na americkém dolaru. Ten je oslabován pandemií a je nepravděpodobné, že by se tento vývoj ve střednědobém horizontu zvrátil. Politika množení ničím nepodložených peněz, dlouhodobě nízké úrokové sazby a nijak ctižádostivé inflační cíle americké centrální banky mají dál americkou měnu oslabovat.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czJak příští prezident ovlivní cenu zlata?

  nadpis5. 11. 2020 • Samozřejmě neexistuje způsob, jak to zjisit jistě. Na sto procent. Americká politika je jen jedním z nesčetných faktorů, které ovlivňují trh se zlatem, a nikdy nevíte, jak se bude vyvíjet. Politika i trh. Existují však důvody se domnívat, že budoucnost zůstane pro žlutý kov optimistická bez ohledu na to, kdo skončí v Oválné pracovně Bílého domu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czJméno nového prezidenta není pro zlato příliš důležité

  nadpis4. 11. 2020 • Navzdory výsledku amerických voleb, který je zatím stále neznámý, by zlato mohlo aktuální situace alespoň trochu využít. Shoduje se na tom řada analytiků z Wall Street, a to z důvodu, že americká ekonomika bude muset po volbách přijmout fiskální...

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czReakce zlata na duel Biden vs Trump

  4. 11. 2020 • Jeden z nejočekávanějších dnů roku 2020: americké prezidentské volby. První projekce ukazují, že duel mezi Joe Bidenem a Donaldem Trumpem neprobíhá podle původního očekávání trhu, a že konečný výsledek může být trvat hodiny, ale možná i dny.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czZlatá povolební bouře

  nadpis4. 11. 2020 • Podle portálu DailyFX sází 83 procent obchodníků u zlata na dlouhé pozice. To znamená, že jsou přesvědčeni, že v delším horizontu jim vydělá. To co se s jeho cenu dělo před volbami v USA proto není třeba brát vážně, protože teprve po oznámení volebního výsledku vypukne bouře.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  lidovky.czKonec zlatých ložisek je na dohled, přestože cena zlata vystřelila poblíž svého historického rekordu

  nadpis3. 11. 2020 • Pokud se někomu poštěstí a nakoupí zlato těsně před rychlým růstem jeho ceny, může dosáhnout zisku i v krátkém čase. Přesto je na zlato historicky nahlíženo jako na uchovatele hodnoty a dlouhodobou investici. Před rokem se pohybovala cena zlata okolo 1 500 dolarů za troyskou unci, jestliže někdo toto nakoupené zlato prodával v srpnu letošního roku, tedy méně než po roce, za 2 000 dolarů, těšil se z obřího zhodnocení. Nyní ale do hry kromě pandemie vstupuje omezenost zlatých ložisek i klesající zájem o hledání nových.

  4 minuty čtení na lidovky.cz

  zlato.czCena zlata zachránila švýcarskou bilanci

  nadpis3. 11. 2020 • Když Švýcarská národní banka (SNB) zveřejnila výsledky hospodaření za první pololetí, museli komentátoři konstatovat, že nebýt obrovské zásoby zlata v sejfu centrální banky, mohla být čísla dokonce záporná. Švýcarský národní poklad váží 1040 tun a je sedmý největší na světě.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  moda.czCeny zlata raketově rostou. Nenechte si ujít příležitost

  nadpis2. 11. 2020 • Se stoupající nervozitou ohledně možné další ekonomické krize se na trhu s investičními komoditami dějí velmi zajímavé věci. Zpravidla je velmi výrazný nárůst konzervativnějších druhů investic, které však znamenají i důležitou stabilitu a jakousi jistotu. V posledních měsících a týdnech jde hlavně o zlato, jehož cena raketově stoupá nahoru.

  3 minuty čtení na moda.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).