ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  roklen24.czKomodity předběhly akcie. Zlato v zajetí býků, stříbro potřebuje Bidena

  nadpis27. 10. 2020 • Z makroekonomického hlediska je významné, že se v posledním měsíci před americkými prezidentskými volbami zdá stále pravděpodobnější, že 3. listopadu vyhraje Joe Biden. V reakci na to zvolily trhy spíše reflační přístup a výnosy obligací na dlouhém konci křivky stouply, zatímco dolar oslabil. Obě tyto skutečnosti byly pro komodity obecně příznivé, a to navzdory faktu, že nový nárůst případů nákazy koronavirem ohrožuje křehké ekonomické zotavení a s ním i vyhlídky na růst poptávky v krátkém časovém horizontu.

  5 minut čtení na roklen24.cz

  zlato.czPřestěhuje Německo zbývající zlato z USA?

  nadpis27. 10. 2020 • Během Trumpovy vlády se vztahy mezi USA a Německem kriticky zhoršily. USA nedávno uložily sankce společnostem pracujícím na ropovodu Nord Stream 2 a oznámily stažení 12 000 vojáků z Německa. Obojí jako nátlakový prostředek na Německo.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  halonoviny.czNejvětší naleziště zlata je na Sibiři - Haló noviny

  nadpis27. 10. 2020 • Doposud byl největším nalezištěm projekt KSM firmy Seabridge Gold v Kanadě, uvedla agentura Reuters. Rezervy ložiska Suchoj Log tvoří více než čtvrtinu rezerv zlata v Rusku.

  1 minuta čtení na halonoviny.cz

  zlato.czInvestoři budou hromadit zlato rychleji a udržovat tím vysoké ceny

  nadpis26. 10. 2020 • Poptávka po zlatě od klenotníků a centrálních bank zůstane v roce 2021 výrazně nižší než před pandemií, ale vysokou cenu zlata budou udržovat investoři skupováním rekordního množství tohoto zajišťovacího kovu. Tvrdí to britská poradenská firma Refinitiv Metals Research. Její čtvrtletní zpráva fascinuje zejména tím, jak málo je alibistická.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  penize.czZlato má nejlepší za sebou, říká analytik

  25. 10. 2020 • Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

  1 minuta čtení na penize.cz

  zlato.czZlato jako mocný blesk

  nadpis25. 10. 2020Zlato dokáže překonat bdělou stráž a rozrazit zdi líp než mocný blesk, napsal ve starověku Quintus Horatius Flaccus. V podobném duchu lze chápat i výrok, že pokud během vlády prezidenta Donalda Trumpa zaznamenalo zlato za čtyři roky 50% zisk, není důvod, proč by ho nemohlo zopakovat pod dalším prezidentem.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  penize.czZlato má nejlepší za sebou, říká analytik

  nadpis24. 10. 2020 • Samotné obchodovaní na Forexu se letos v principu nezměnilo, musíme si ale zvyknout na vyšší volatilitu, hodnotí nepředvídatelný rok analytik Štěpán Hájek.

  6 minut čtení na penize.cz

  zlato.czCena zlata bude do voleb v USA zřejmě stabilní

  nadpis24. 10. 2020 • Americký dolar přestal oslabovat, protože trhy vidí menší šanci na přijetí nového balíku peněz na podporu ekonomiky před volbami. Nejen proto, že ještě nedošlo k dohodě mezi demokraty a republikány, ale i proto, že z technických důvodů už to asi nepůjde stihnout.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  iluxus.czZlato bude stát 4 800 dolarů, řekl ekonom Stoeferle na Vyšehradském fóru

  nadpis23. 10. 2020 • Cena zlata do konce tohoto desetiletí dosáhne 4 800 dolarů za unci, zvýší se tedy dvaapůlkrát oproti jeho dnešní hodnotě, řekl na konferenci...

  1 minuta čtení na iluxus.cz

  kurzy.czStoeferle (Incrementum AG): Zlato bude do konce dekády stát 4 800 USD za unci

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czAnalytik: Cena zlata bude do konce desetiletí 2,5krát vyšší

  nadpis23. 10. 2020 • Cena zlata bude zřejmě dál růst. Do konce tohoto desetiletí dosáhne 4800 dolarů za unci, zvýší se tedy dvaapůlkrát proti dnešní hodnotě. Na konferenci Vyšehradské fórum to řekl rakouský ekonom společnosti Incrementum AG Ronald-Peter Stoeferle.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  idnes.czZlato bude do deseti let 2,5krát dražší, míní analytik. Důvodem je předlužení

  2 minuty čtení na idnes.cz

  zlaterezervy.czNový zlatý standard: řádný nebo chaotický?

  nadpis22. 10. 2020 • Po mnoho let jsem psal a mluvil veřejně o vyhlídkách na nový zlatý standard. Od vzniku koronaviru a měnového chaosu, který se tím spustil, mé přesvědčení jen zesílilo. Mezinárodní měnové instituce mají na výběr. Mohou znovu zavést zlato do měnového systém

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czFirma Polyus má na Sibiři největší naleziště zlata na světě

  nadpis22. 10. 2020 • Největší ruský producent zlata, společnost Polyus, zveřejnil nový odhad rezerv ve svém ložisku Suchoj Log na Sibiři, který z něj dělá největší světové naleziště zlata podle prokázaných rezerv. Doposud byl největším nalezištěm projekt KSM firmy Seabridge Gold v Kanadě, uvedla dnes agentura Reuters. Rezervy ložiska Suchoj Log tvoří více než čtvrtinu rezerv zlata v Rusku.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  ceskenoviny.czFirma Polyus má na Sibiři největší naleziště zlata na světě

  2 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  zlato.czZlato teď profituje z optimismu i pesimismu

  nadpis21. 10. 2020 • Cenu zlata podle Commerzbank aktuálně ovlivňují tři fenomény: americké rozhovory o podpoře ekonomiky, brexit a rostoucí počet případů koronavirové infekce. Pokud jde o stimulační frontu, vůdkyně demokratické většiny ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiová prohlásila, že ve sporu o nový balíček pomoci pro ekonomiku, je třeba dosáhnout kompromisu, aby byl schválen ještě před prezidentskými volbami.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  roklen24.czProč vsadit na drahé kovy, a ne na ropu?

  nadpis20. 10. 2020 • Nikdy v historii nebyly celosvětové úrokové sazby v tolika zemích zároveň tak razantně stlačovány k nule, navíc s obrovským nárůstem fiskálních deficitů, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky. Když k tomu připočteme vládní snahy podporovat růst rozhazováním peněz, které se pro tyto potřeby „tisknou“, vypadají vyhlídky pro drahé i některé průmyslové kovy pro 4. kvartál i následující období nadějně.

  4 minuty čtení na roklen24.cz

  zlato.czNení pravděpodobné, že by příběh vzestupu zlata skončil

  nadpis20. 10. 2020 • Experti se rozcházejí v názorech, kam se bude cena zlata ubírat. Očekává se, že by se do konce roku mohlo obchodovat v rozmezí od 1700 do 2000 dolarů za unci, v dalších šesti měsících by se cena mohla zvýšit na 2500 dolarů. Analytici a šéfové firem obchodujících se zlatem ale říkají, že pokud žlutý kov překročí 2000 dolarů za unci, pak fyzická poptávka vyschne a další zisky budou taženy jen investiční poptávkou.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).