ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czZabývat se volatilitou zlata nemá pro drobné investory žádnou cenu

  nadpis10. 6. 2020 • Cena zlata se může během jednoho dne zvýšit nebo snížit o 30 dolarů, což je ona pověstná vysoká volatilita. Pro českého zájemce o zlato je to poměrně dost peněz. U jedné unce zlata jde o celkové rozpětí až 1400 korun. Jenže když si vzpomeneme, že před rokem byla unce zlata o zhruba 400 dolarů levnější, podle dnešního kurzu o 9400 korun, vypadá uvažování o investici do zlata mnohem zajímavěji.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ihned.czVenezuela se marně snaží dostat ke zlatým cihlám uloženým v Británii. Londýn totiž Madura neuznává

  nadpis10. 6. 2020 • Dlouhá léta Venezuela skladuje část svého zlata v trezorech britské centrální banky v Londýně, kde si své rezervy uchovává řada dalších rozvojových států. Kdysi bohatá a vyspělá latinskoamerická země však nyní žádá zlato vydat, aby mohla financovat potřebné nákupy v zahraničí. Autoritářský režim...

  1 minuta čtení na ihned.cz

  euro.czZlaté časy. Češi letos nakoupili žlutý kov za více než tři miliardy korun

  nadpis10. 6. 2020 • Vrtkavá investice, nebo sázka na jistotu? Na zlato lze pohlížet různě, investoři ale mají jasno. Zájem o zlato je enormní a bez nadsázky lze říct, že pandemie odstartovala novou éru zlaté horečky.

  7 minut čtení na euro.cz

  fxstreet.czEuro i zlato obnovují růst, výsledky pomáhají akciím

  9. 6. 2020 • Zatímco výsledky potěšily, vypadá to stále na jistou nervozitu udržovanou dalšími tématy. Patří sem signály, že hospodářské oživení ztrácí dynamiku, a možná související problém stále rychlého rozmachu koronaviru zejména v USA. Také je to nejistota o novém americkém fiskálním balíku a spekulace, že včerejší nápad amerického prezidenta s odložením voleb nemusí být jen plácnutí do vody.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czInvestoři se bojí druhé vlny pandemie. Horečně skupují už i stříbro, jehož cena je nejvyšší za mnoho let, zatímco zlato míří k absolutnímu historickému cenovému rekordu

  9. 6. 2020 • Cena stříbra na světových trzích dnes vylétla na své takřka sedmileté maximum, troyská unce kovu se nyní prodává za 21,7 dolaru.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czZlato by mohlo konsolidovat v oblasti kolem 1 710 USD

  9. 6. 2020 • Je pravděpodobné, že by žlutý kov mohl získat podporu od 55– a 100hodinových SMA v oblasti 1 700,00 a v krátkodobém výhledu by se mohl posílit vůči americkému dolaru.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  ceskenoviny.czProdej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent

  nadpis9. 6. 2020 • Zatímco situace v dodávkách investičního zlata se částečně stabilizovala, normalizace situace na trhu investičního stříbra je zatím v nedohlednu. Největší problém je momentálně v dodávkách stříbrných slitků, které se v podstatě nevyrábí. Nikdo je tedy nemá k dispozici na prodej," řekl ČTK předseda představenstva společnosti Golden Gate CZ Libor Brůna.

  4 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  fxstreet.czProdej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czBanky bohatých zemí nepochybují o vzestupu ceny zlata

  nadpis9. 6. 2020 • Australsko-novozélandská banka ANZ očekává, že zlato ve druhé polovině roku 2020 dosáhne rekordní ceny. Ekonomické prostředí zůstává náročné, byť zvýšení chuti na riziková aktiva zlatu neprospívá, uvedli analytici ANZ Bank.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  e15.czUkládání peněz do zlatých mincí má smysl – cena zlata roste

  nadpis9. 6. 2020 • Nejsou zlaté mince jako zlaté mince. Jedny mají spíše numismatickou hodnotu. Ta dokáže vzrůst i nad cenu zlata, ze kterého jsou. Je to však záležitost velice dlouholetá a zisk z ní budou mít často až další generace. Navíc to znamená vyznat se v numismatice a věnovat se tomuto hobby. Existují však i investiční mince. U nich se zisk obecně předpokládá už za sedm let. Koronavirová krize však ukázala, že může přijít i obratem.

  1 minuta čtení na e15.cz

  zlaterezervy.czBurzovní cena unce zlata klesla pod Kč 40.000 (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v CZK)

  nadpis8. 6. 2020 • Americký dolar nadále oslaboval, což přispělo velkou měrou ke snížení ceny zlata v CZK. A v závěru týdne se propadla i cena zlata v dolarech na nejnižší úroveň od 21. dubna. Zlato v korunách zamířilo až na hodnotu Kč 39.150 za unci.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  euro.czČNB mění strategii, po letech začne nakupovat zlato

  nadpis8. 6. 2020 • Centrální banka má poprvé v novodobé historii v úmyslu nakupovat zlato. Dosud ho ve státních rezervách jen ubývalo. Na konci dubna se zlaté rezervy smrskly na 275 tisíc trojských uncí, což je pouhých 11,2 procenta proti stavu při vzniku České republiky. Významnou změnu v přístupu centrálních bankéřů potvrdila týdeníku Euro sama banka.

  3 minuty čtení na euro.cz

  zlato.czPodle Citibank bude unce zlata stát 2000 dolarů už za rok

  nadpis6. 6. 2020 • Capital Markets BMO, investiční pobočka Bank of Montreal, zvýšila svou dlouhodobou prognózu ceny zlata z 1400 amerických dolarů za unci o 16,7 procenta. Předpovědi této kanadské banky jsou podle expertů od roku 2015 velmi statické a tudíž změnu dlouhodobého výhledu ceny zlata nelze brát na lehkou váhu, protože se to neděje často.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  parlamentnilisty.czZlato.cz: Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent

  nadpis5. 6. 2020 • Kvůli pandemii koronaviru všechny západní rafinerie vzácných kovů už 20. března přerušily výrobu. Jak Marášek v rozhovoru upřesňuje, téměř polovina světové produkce zlata pochází ze švýcarského kantonu Ticino u italských hranic, tedy země, která byla v Evropě nejvíce postižena koronavirem.

  2 minuty čtení na parlamentnilisty.cz

  zlato.czOtázkou dne není kdy padne zlatý rekord, ale jeho hodnota

  nadpis5. 6. 2020 • Na žlutém kovu by se ještě v tomto desetiletí mohla objevit cenovka 5000 dolarů za unci, a to je podle výroční zprávy In Gold We Trust, zveřejněné lichtenštejnskou investiční společností Incrementum, konzervativní odhad.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czV Londýně je nyní víc zlata, než vlastní USA

  nadpis4. 6. 2020 • V obřích trezorech sedmi londýnských bezpečnostních a bankovních subjektů, včetně Bank of England, leží nyní zlaté cihly za víc než 437 miliard amerických dolarů. Uvádějí to nejnovější data LBMA (London Bullion Market Association) z konce února.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).