ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  fxstreet.czZlato stoupá na osmileté maximum, obavy z koronaviru se vrací a tlačí investory do bezpečných vod

  24. 6. 2020 • „Cena zlata se v květnu stabilizovala a v červnu mírně klesala, protože se kapitál přesouval do akcií a obligací. Zvýšení počtu případů koronaviru po celém USA vyvolalo přes víkend nové obavy z recese delší, než se očekávalo. Florida zaznamenala tři dny za sebou rekordní počet případů. Odborníci se obávají pádu dolaru, vyvolaným růstem amerického dluhu a napjatými globálními obchodními vztahy. Oslabený dolar pak povede ke zhodnocení ceny zlata,“ uvádí Lukáš Jankovský, předseda představenstva společnosti Zlaťáky.

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  roklen24.czSituace na komoditním trhu. Zlato čeká další růst

  Situace na komoditním trhu. Zlato čeká další růst23. 6. 2020 • Pro většinu trhů, včetně těch komoditních, jsou momentálně klíčovými zdroji inspirace americké Federální rezervy a index S&P 500. Oslabení související s vyšším výskytem nových pacientů nakažených virem COVID-19 v USA a dočasně také v Pekingu vyvolalo pokles akcií. Následovalo však oznámení FOMC ohledně plánovaného nákupu firemních dluhopisů. Tento vývoj situace vyvolává znovu otázku, zda již aktuální tržní hodnota akcií není zcela odtržena od reálné ekonomické situace, protože růst rapidně zpomalil a nezaměstnanost stále stoupá. V současnosti se trh chová, jako by Federální rezervy musely při první známce oslabení zakročit.

  5 minut čtení na roklen24.cz

  zlaterezervy.czUltra bohatí mají obavy o majetek a směňují jeho část do zlata

  Ultra bohatí mají obavy o majetek a směňují jeho část do zlata23. 6. 2020 • Před pandemií COVID-19 doporučovala většina soukromých bank svým klientům nedržet žádné nebo jen malé množství zlata. Nyní někteří směřují až 10 % portfolia svých klientů do žlutého kovu, protože masivní finanční stimuly centrálních bank snižují výnosy dl

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  ihned.czZlato překonalo osmileté maximum. Jen letos zdražilo o 16 procent

  Zlato překonalo osmileté maximum. Jen letos zdražilo o 16 procent23. 6. 2020 • Cena zlata v úterý překonala osmileté maximum. Po 17:00 se troyská unce na promptním trhu prodávala podle agentury Reuters za téměř 1769 dolarů, což byla nejvyšší hodnota od roku 2012. Zlato tak od začátku roku zdražilo o více než 16 procent. Za růstem v poslední době jsou podle analytiků především...

  3 minuty čtení na ihned.cz

  ceskenoviny.czZlato překonalo osmileté maximum, letos zdražilo o 16 procent

  3 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  ceskatelevize.czZlato překonalo osmileté maximum, letos zdražilo o šestnáct procent

  3 minuty čtení na ceskatelevize.cz

  roklen24.czSituace na komoditním trhu. Zlato čeká další růst

  23. 6. 2020 • První polovina tohoto roku přinesla spolu s pandemií nejhorší zpomalení globálního růstu od dob 2. světové války. Situace na trzích byla velmi proměnlivá, někdy i značně problematická. Komoditní trhy zůstaly, až na pár výjimek, v přiměřeně dobré kondici. Bloomberg Commodity Index se sice oproti loňskému roku propadl o 20 %, ale tento měsíc se obchoduje již o 2 % výše, zejména díky procyklickým komoditám, jako jsou průmyslové kovy, ropa a palivové produkty.

  5 minut čtení na roklen24.cz

  zlato.czAsteroid plný zlata a platiny

  Asteroid plný zlata a platiny23. 6. 2020 • Skutečné bohatství se možná nenachází pod zemskou kůrou, ale vysoko nad ní. Americká vesmírná agentura NASA studuje asteroid doslova nacpaný zlatem. Jmenuje se Psyche 16 a pohybuje se mezi oběžnými dráhami Marsu a Jupiteru.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czCena zlata v korunách si udržuje pozvolný růst (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v CZK)

  Cena zlata v korunách si udržuje pozvolný růst (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v CZK)22. 6. 2020 • Nedomnívám se, že by zlato mělo vyrůst v tomto primárním cyklu významněji nad 1.800 USD za unci. Kolem ceny 1.800 USD je totiž několikaletá rezistence, která se utvořila v letech 2011 – 2012.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  kurzy.czZlato čeká další růst

  Zlato čeká další růst22. 6. 2020 • První polovina tohoto roku přinesla spolu s pandemií nejhorší zpomalení globálního růstu od dob 2. světové války. Situace na trzích byla velmi proměnlivá, někdy i značně problematická. Komoditní trhy zůstaly, až na pár výjimek, v přiměřeně dobré kondici.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  roklen24.czZlato je blízko osmiletého maxima, důvodem je virus i Trump

  22. 6. 2020 • Cena zlata se v současné době blíží k překonání osmiletého uzavíracího maxima. V současnosti se troyská unce prodává okolo 1750 dolarů a pokud by na této hodnotě setrvalo do závěru obchodování, pokořilo by rekord z roku 2012.

  2 minuty čtení na roklen24.cz

  kurzy.czZlato zdražuje na osmiletá maxima, míří k dějinnému rekordu. Burzy se totiž bojí druhé vlny pandemie

  Zlato zdražuje na osmiletá maxima, míří k dějinnému rekordu. Burzy se totiž bojí druhé vlny pandemie22. 6. 2020Zlato se v tuto chvíli prodává za skoro 1752 dolarů za troyskou unci. Pokud by na takovéto ceně dnes své obchodování i skončilo, půjde o nejvyšší uzavírací cenu drahého kovu od roku 2012, přesněji od 23. listopadu toho roku.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlato zdražuje na osmiletá maxima, míří k dějinnému rekordu. Burzy se totiž bojí druhé vlny pandemie

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czSpor o venezuelské zlato před soudem

  Spor o venezuelské zlato před soudem22. 6. 2020 • V podzemních trezorech pod Bank of England, kde mnoho států, včetně České republiky, skladuje alespoň část svých zlatých rezerv (ČNB zhruba polovinu), leží sporné zlato v hodnotě 1,9 miliardy dolarů. Přístup k němu teoreticky mají dvě strany. O tom, komu náleží, má rozhodnout soud.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czSvětové bohatství se přelévá do zlata

  Světové bohatství se přelévá do zlata21. 6. 2020 • Je možné, že se burzovní bouřky kvůli koronaviru zopakují, a proto poradci správců světového bohatství doporučují držet v portfoliu víc zlata, protože se dá očekávat zvýšení jeho ceny. Z dlouhodobého hlediska k tomu navíc přispějí svým rozhazováním peněz i centrální banky.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czTěžaři zlata by podle analytiků měli investovat 37 miliardy amerických dolarů

  Těžaři zlata by podle analytiků měli investovat 37 miliardy amerických dolarů19. 6. 2020 • Těžaři zlata by měli v příštích pěti letech investovat do projektů 37 miliard USD (880 miliard Kč), aby udrželi těžbu na výši z roku 2019 a zabránili tak tomu, že dodávky zlata budou v příštích letech klesat. Uvedla to ve své zprávě konzultační společnost Wood Mackenzie.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czTěžba zlata v Jižní Africe se během „korony“ propadla o 59 %

  Těžba zlata v Jižní Africe se během „korony“ propadla o 59 %18. 6. 2020 • Předpokládalo se, že se těžba v Jižní Africe při vypuknutí koronaviru propadne. Jen nikdo nedokázal odhadnout o kolik, neboť úplné zavření všech dolů nenastalo.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czVztah peněžní zásoby a ceny zlata

  Vztah peněžní zásoby a ceny zlata18. 6. 2020 • Pojďme prozkoumat vztah mezi zlatem a množstvím peněžní zásoby v USA. Existuje jasná korelace mezi roční mírou růstu peněžní zásoby a cenou žlutého kovu, konstatuje blog The Street. Na datech dokládá, že od roku 1980 zlato růst peněžní zásoby v oscilující křivce v podstatě kopíruje. Co to znamená při současném kvantitativním uvolňování (tištění dolarů) je tedy zřejmé.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).