ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czZlato jako jistota v nejisté době

  nadpis28. 6. 2020Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již 4 000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným a je považováno za dobrý nástroj ochrany hodnoty peněz. Letos se mu navíc ve světle rizik spojených s pandemií koronaviru daří.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czTěžba zlata letos znovu klesne

  nadpis28. 6. 2020 • Od nynějška očekáváme opravdu silnou rallye, v jejímž cíli na konci roku cena zlata vystoupá k rekordním maximům, prohlásil Adam Webb z uznávané britské analytické firmy Metal Focus. Počítá s ročním průměrem ceny zlata kolem 1700 dolarů za unci, což by byl meziroční nárůst o 22 procent.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČím víc dolarů v oběhu, tím vyšší cena zlata

  nadpis27. 6. 2020 • Dolar je žlutý ďábel napsal kdysi spisovatel Maxim Gorkij. Žlutou barvu ztratil před padesáti lety, ale ďáblem, který leká nedolarové země, zůstává dál. Když americká centrální banka (Fed) ztratila v březnu všechny zábrany a začala tisknout další a další dolary, začalo být jasné, že jejich hodnota vůči zlatu bude setrvale propadat, dokud současné šílenství centrálních bank neskončí a svět se opět nesrovná.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  ctidoma.czZlato! Šílená honička za bohatstvím vedla lidi do nesnesitelných podmínek Aljašky

  nadpis26. 6. 2020 • V průběhu 19. století se pojem zlatá horečka stal obrovskou nadějí tisíců lidí, kteří se pustili na dobrodružnou cestu s vidinou rychlého zbohatnutí. Nejčastěji se tak dělo v severní Americe. Smutným faktem však zůstává, že opravdový úspěch potkal jen malou hrstku lidí. Nejrozsáhlejší hromadná akce tohoto typu se odehrála na řece Klondike. Jaký je příběh této masové migrace s cílem získat zlato?

  4 minuty čtení na ctidoma.cz

  e15.czBurzovním vítězem pandemie jsou těžaři zlata. Akcie několikanásobně předběhly tempo trhu

  nadpis26. 6. 2020 • Pandemická tržní neuróza přichystala investorům doslova zlatou prémii. Akcie těžařů drahého kovu totiž během krizových měsíců vzrostly v průměru zhruba třikrát více než zbytek trhu. Ať už burziáni vsadili na konkrétní jména těžařů nebo na celý sektor prostřednictvím veřejně obchodovaných fondů ETF, přišli si za tři měsíce i na více než dvojnásobek své investice.

  1 minuta čtení na e15.cz

  zlato.czCenné papíry podložené zlatem jdou na dračku

  nadpis26. 6. 2020 • Jízda zlata získala v úterý novou dynamiku, když se investoři nahrnuli do fyzickým zlatem krytých burzovních fondů, aby si zajistili tvrdá aktiva v očekávání ultranízkých, nebo i negativních úrokových sazeb a znehodnocování měn. Burza s papírovým zlatem (cenné papíry v hodnotě zlata) Comex v New Yorku je největším obchodním centrem s tímto drahým kovem. A z toho titulu rozhodujícím způsobem ovlivňuje světovou cenu zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato stoupá na další schod

  nadpis25. 6. 2020 • Vzhledem k dramatickému poklesu výnosů globálních dluhopisů vidí analytici americké Citibank nadále zlato jako životaschopné zajištění během šoků a negativních období pro riziková aktiva. Předpovídají cenu 1900 dolarů za unci během 6 až 12 měsíců.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  patria.czZlato za 2 000 dolarů? Možná už do roka

  nadpis25. 6. 2020Zlato se blíží k těžko prolomitelné hranici 1 800 dolarů za unci a pomalu si otevírá cestu k překonání rekordní ceny z roku 2011. Nárůst případů koronaviru může zpomalit zotavení globální ekonomiky a investoři tak žádají své bezpečné útočiště.

  1 minuta čtení na patria.cz

  kurzy.czZlato za 2 000 dolarů? Možná už do roka

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato stoupá na osmileté maximum, obavy z koronaviru se vrací a tlačí investory do bezpečných vod

  24. 6. 2020 • „Cena zlata se v květnu stabilizovala a v červnu mírně klesala, protože se kapitál přesouval do akcií a obligací. Zvýšení počtu případů koronaviru po celém USA vyvolalo přes víkend nové obavy z recese delší, než se očekávalo. Florida zaznamenala tři dny za sebou rekordní počet případů. Odborníci se obávají pádu dolaru, vyvolaným růstem amerického dluhu a napjatými globálními obchodními vztahy. Oslabený dolar pak povede ke zhodnocení ceny zlata,“ uvádí Lukáš Jankovský, předseda představenstva společnosti Zlaťáky.

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  roklen24.czSituace na komoditním trhu. Zlato čeká další růst

  nadpis23. 6. 2020 • Pro většinu trhů, včetně těch komoditních, jsou momentálně klíčovými zdroji inspirace americké Federální rezervy a index S&P 500. Oslabení související s vyšším výskytem nových pacientů nakažených virem COVID-19 v USA a dočasně také v Pekingu vyvolalo pokles akcií. Následovalo však oznámení FOMC ohledně plánovaného nákupu firemních dluhopisů. Tento vývoj situace vyvolává znovu otázku, zda již aktuální tržní hodnota akcií není zcela odtržena od reálné ekonomické situace, protože růst rapidně zpomalil a nezaměstnanost stále stoupá. V současnosti se trh chová, jako by Federální rezervy musely při první známce oslabení zakročit.

  5 minut čtení na roklen24.cz

  zlaterezervy.czUltra bohatí mají obavy o majetek a směňují jeho část do zlata

  nadpis23. 6. 2020 • Před pandemií COVID-19 doporučovala většina soukromých bank svým klientům nedržet žádné nebo jen malé množství zlata. Nyní někteří směřují až 10 % portfolia svých klientů do žlutého kovu, protože masivní finanční stimuly centrálních bank snižují výnosy dl

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  ihned.czZlato překonalo osmileté maximum. Jen letos zdražilo o 16 procent

  nadpis23. 6. 2020 • Cena zlata v úterý překonala osmileté maximum. Po 17:00 se troyská unce na promptním trhu prodávala podle agentury Reuters za téměř 1769 dolarů, což byla nejvyšší hodnota od roku 2012. Zlato tak od začátku roku zdražilo o více než 16 procent. Za růstem v poslední době jsou podle analytiků především...

  3 minuty čtení na ihned.cz

  ceskenoviny.czZlato překonalo osmileté maximum, letos zdražilo o 16 procent

  3 minuty čtení na ceskenoviny.cz

  ceskatelevize.czZlato překonalo osmileté maximum, letos zdražilo o šestnáct procent

  3 minuty čtení na ceskatelevize.cz

  roklen24.czSituace na komoditním trhu. Zlato čeká další růst

  23. 6. 2020 • První polovina tohoto roku přinesla spolu s pandemií nejhorší zpomalení globálního růstu od dob 2. světové války. Situace na trzích byla velmi proměnlivá, někdy i značně problematická. Komoditní trhy zůstaly, až na pár výjimek, v přiměřeně dobré kondici. Bloomberg Commodity Index se sice oproti loňskému roku propadl o 20 %, ale tento měsíc se obchoduje již o 2 % výše, zejména díky procyklickým komoditám, jako jsou průmyslové kovy, ropa a palivové produkty.

  5 minut čtení na roklen24.cz

  zlato.czAsteroid plný zlata a platiny

  nadpis23. 6. 2020 • Skutečné bohatství se možná nenachází pod zemskou kůrou, ale vysoko nad ní. Americká vesmírná agentura NASA studuje asteroid doslova nacpaný zlatem. Jmenuje se Psyche 16 a pohybuje se mezi oběžnými dráhami Marsu a Jupiteru.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czCena zlata v korunách si udržuje pozvolný růst (týdenní zpráva o vývoji ceny zlata v CZK)

  nadpis22. 6. 2020 • Nedomnívám se, že by zlato mělo vyrůst v tomto primárním cyklu významněji nad 1.800 USD za unci. Kolem ceny 1.800 USD je totiž několikaletá rezistence, která se utvořila v letech 2011 – 2012.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).