ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czDo dvou let bude zlato nejdražší v dějinách, prognózuje Citi

  nadpis10. 9. 2019 • Cena zlata se během dalších dvou let dostane na dějinné maximum, když přesáhne hranici dvou tisíc dolarů za troyskou unci. Věří v to jedna z největších amerických bank, Citigroup. Důvodů rostoucí sháňky po žlutém kovu bude prý více.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czČína skupuje ve velkém zlato

  nadpis10. 9. 2019 • Čína od konce roku 2018 nakoupila přes 100 tun zlata a vypadá to, že se připravuje na ekonomicky zlé časy globálního světa. Zlato vzrostlo o 20 % za poslední kvartál Čína není sama, která ve velkém nakupuje zlato.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czHodnota ruských rezerv zlata letos stoupla o 42 procent

  10. 9. 2019Zlaté rezervy Ruska za poslední desetiletí stouply více než čtyřnásobně, protože země se snaží rozšířit své rezervy mimo dolarová aktiva. To se v poslední době vyplatilo, protože vysoká poptávka poslala cenu zlata na nejvyšší hodnotu za šest let. Za poslední rok díky tomu hodnota ruských rezerv zlata stoupla o 42 procent na 109,5 miliardy USD (2,6 bilionu Kč) a zlato má nyní na celkových rezervách země největší podíl od roku 2000, uvedla agentura Bloomberg.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  novinky.czRuské zlaté rezervy se zvětšily a jejich hodnota za rok stoupla o 42 procent - Novinky.cz

  2 minuty čtení na novinky.cz

  zlato.czHodnota ruských rezerv zlata letos stoupla o 42 procent

  1 minuta čtení na zlato.cz

  moneymag.czZlaté rezervy Ruska letos stouply o 42 procent

  2 minuty čtení na moneymag.cz

  kurzy.czMobius: Zlato bude ta správná cesta při klesajících úrokových měrách a centrální banky to vědí a nakupují

  nadpis9. 9. 2019 • Světoznámý a uznávaný investor Mark Mobius míní, že nákupy fyzického zlata budou tou správnou cestou jak se vypřádat s klesajícími úrokovými sazbami ve světě a neuvěřitelným navýšením měnové nabídky v celém finančním systému.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato táhnou nahoru centrální banky

  9. 9. 2019 • Pokud investoři čekají uvolněnou měnovou politiku a chtějí při rostoucích globálních rizicích uložit své prostředky bezpečně, nakupují vládní dluhopisy… a zlato. Tyto dva trhy jsou dlouhodobě úzce propojeny a jejich korelace v letošním roce ze zjevných důvodů ještě více roste.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato za tři měsíce zdražilo o pětinu. Může rally pokračovat?

  nadpis8. 9. 2019 • Cena zlata se od konce května vyšplhala ze zhruba 1 280 USD na současných asi 1 550 USD za trojskou unci. Čemu investoři vděčí za tento růst? A má ještě smysl nastoupit do rozjetého vlaku?

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czVenezuelské zlato mizí

  nadpis6. 9. 2019Zlaté rezervy Venezuely klesly v první polovině roku o miliardu dolarů. Ukázaly to oficiální údaje zveřejněné tento týden tamní centrální bankou. Čísla potvrzují tvrzení opozice, že vláda prodává drahý kov do zahraničí, aby zvýšila své příjmy tváří v tvář americkým sankcím.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato: Býčí trend v zásadním bodu

  nadpis5. 9. 2019 • Argumentů pro nákup zlata se v uplynulých týdnech a měsících sešlo více, globální politická a ekonomická nejistota byla a je asi nejhlasitějším z nich. Po rychlém růstu ceny žlutého kovu se aktuálně do hry v dlouhodobém horizontu dostala také technická...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  finance.czProč je výhodné investovat do zlata?

  nadpis4. 9. 2019 • Chtěli byste začít investovat do zlata, ale bojíte se? Nejen, že investiční zlato dokáže dlouhodobě uchovávat hodnotu, ale jeho cena navíc stále roste. Co je o tomto drahém kovu dobré vědět?

  1 minuta čtení na finance.cz

  zlato.czPodvodně označené cihly zlata (3. díl)

  nadpis3. 9. 2019 • Agentura Reuters oslovila pět velkých bank, které obchodují se zlatem v Asii, z nichž některé mají i vlastní skladovací zařízení. Britská HSBC odmítla podrobný komentář, ale mluvčí uvedl, že nakupují zlaté cihly pouze od malé skupiny akreditovaných rafinerií ze Švýcarska. Žádné padělky se nenašly. Švýcarská UBS uvedla, že prodává pouze zlato zpracované rafineriemi akreditovanými v Londýně.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czPodvodně označené cihly zlata (2. díl)

  nadpis2. 9. 2019 • Kilové cihly zlata jsou na rozdíl od zhruba 12,5 kilogramových zlatých ingotů obvykle uložených v trezorech světových centrálních bank malé, zhruba malé okolo velikosti a tloušťky mobilního telefonu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czKomentář společnosti Zlaťáky k vyjádření Reuters 28. srpna 2019

  31. 8. 2019 • V letních měsících zlato dosáhlo šestiletého maxima, když 7. srpna 2019 překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a následně v aktuálním týdnu ve čtvrtek 29. srpna 2019 dosáhlo dokonce na 1 540,2 USD/Oz. V této souvislosti jsme zachytili několik nových falzifikátů, které nám zákazníci přinesli k výkupu či pouze k prověření pravosti (naposledy v pondělí 26. srpna na pobočce v Brně). Registrujeme středeční vyjádření Reuters a potvrzujeme, že se problematikou financování nelegálních aktivit naši dodavatelé dlouhodobě věnují.

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  zlato.czPodvodně označené cihly zlata (1. díl)

  nadpis30. 8. 2019 • Na světový trh se dostávají zlaté cihly podvodně označené logem hlavních rafinérií. Jde o snahu vyprat peníze nebo propašovat na trh nelegální zlato, informovala agentura Reuters. Protože jde o pravé zlato je obtížné padělky odhalit. Toho využívají obchodníci s narkotiky nebo různí bojovníci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  novinky.czNa trh se dostává „krvavé“ zlato - Novinky.cz

  30. 8. 2019 • Na světový trh se dostávají zlaté cihly falešně označené logy velkých výrobců, například švýcarských firem. Padělky je těžké odhalit a jsou ideálním zdrojem financování pro obchodníky s drogami nebo vojenské diktátory, napsala ve středu agentura Reuters. Podvodníky podle ní lákají i aktuálně vysoké ceny zlata.

  2 minuty čtení na novinky.cz

  zlaterezervy.czPrezident Putin ruší DPH na zlato a Rusko dále akumuluje zlaté rezervy

  nadpis29. 8. 2019 • Doposud platilo v Rusku 20% DPH při nákupu investičního zlata. Investice do zlata se stanou jedním z hlavních způsobů akumulace finančních prostředků ve státní pokladně, jelikož kov je chráněn před inflací v amerických dolarech

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).