ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czProč se právě zlato stalo světovým platidlem

  nadpis11. 12. 2019 • Ekonom John Maynard Keynes nazval zlato „barbarskou relikvií“, což mělo znamenat, že jeho užitečnost jako měny je artefaktem minulosti. V době plné bezhotovostních transakcí a stovek kryptoměn se tento výrok zdá pravdivější než v Keynesově době. Zlato má ale jedinečné vlastnosti, díky kterým se v už v dávné minulosti stalo ideální volbou pro výrobu peněz.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  rozhlas.czJan Švejnar: Držení zlata a jiných kovů je přežitek

  nadpis10. 12. 2019 • Vláda se začne zbavovat kovů ve státních rezervách. Olovo na případnou výrobu munice mají nahradit třeba radioaktivní paliva. „Držení jakéhokoli kovu, ať je to zlato nebo cokoli jiného, je trošku přežité,“ říká ekonom.

  1 minuta čtení na rozhlas.cz

  dotyk.czInvestiční zlato ochrání úspory i během krize

  nadpis10. 12. 2019 • Po období hospodářského vzestupu očekávají odborníci příchod krize. A její příchod je mnohými předpovídán již na příští rok. Proto je nejvyšší čas myslet na ochranu svých prostředků. A spoléhat se na banky nebo dokonce na uložení peněz v hotovosti doma rozhodně není cestou k úspěchu.

  1 minuta čtení na dotyk.cz

  zlato.czČína v listopadu nekoupila žádné zlato

  10. 12. 2019 • Čínská centrální banka oznámila, že její zlaté rezervy na konci listopadu činily 62,64 milionu troyských uncí (1948,32 tuny) tohoto drahého kovu. Informaci v sobotu zveřejnil čínský web Sin-chua. S tímto množstvím zlata figuruje asijský ekonomický obr na sedmém místě světového žebříčku.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  idnes.czVlk z Wall Street má cenu zlata i na fotce. Snímek utržil 4,6 milionu

  nadpis9. 12. 2019 • Fotka britského fotografa Davida Yarrowa inspirovaná filmem Vlk z Wall Street zazářila minulý týden na uměleckém veletrhu v Miami. Černobílý snímek bývalého burzovního makléře Jordana Belforta a dvou modelek se prodal za 200 tisíc dolarů (4,6 milionu korun). Fotografii na ceně přidaly i podpisy Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho.

  1 minuta čtení na idnes.cz

  roklen24.czProč cena zlata poroste?

  9. 12. 2019Zlato se vrátilo k horní hranici 30dolarového pásma, ve kterém se obchoduje poslední tři měsíce. Důvodem jsou obnovené obavy z toho, zda se v dohledné době podaří dosáhnout dohody mezi USA a Čínou. Na základě těchto důvodů předpokládáme, že zlato bude v příštím roce růst.

  3 minuty čtení na roklen24.cz

  zlato.czVyměňte dluhopisy za zlato, radí Goldman Sachs

  nadpis9. 12. 2019 • Americká finanční skupina Goldman Sachs uvedla, že investoři by neprodleně měli nahradit část dlouhodobě držených dluhopisů zlatem. Bankovní expertka na komodity Sabine Schelsová předpovídá zvýšenou poptávku po drahém kovu vyvolanou obavami na trzích.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czCena zlata závisí na vztazích mezi USA a Čínou

  nadpis9. 12. 2019Zlato se v uplynulých dnech pokoušelo prolomit 30dolarové pásmo vytvořené v nedávných měsících. Ovlivnily ho vyjádření z Pekingu a Washingtonu o vyhlídkách obchodní dohody mezi dvěma velmocemi.

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czCena zlata závisí na vztazích mezi USA a Čínou

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  metro.czSpoření do zlata je novým trendem. Jak ale mince po čase zpeněžit?

  nadpis8. 12. 2019 • Věděli jste, že zlato není zatížené zdaněním? A tušíte, že zlaté mince jsou hitem mezi vánočními dárky? Libor Brůna, předseda představenstva firmy Golden Gate zabývající se investicemi do fyzického zlata a stříbra, mluvil pro Metro také o dalších tématech.

  1 minuta čtení na metro.cz

  zlato.czStěhovat zlato je nesmysl, tvrdí slovenská centrální banka

  nadpis8. 12. 2019 • Slovensko nebude stěhovat své zlato z Bank of England do Bratislavy. tamní parlament neschválil program zasedání, na kterém se měla repatriace slovenského zlata projednat. S návrhem přišel předseda vládnoucí strany Smer Robert Fico.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czCena zlata není to, za co se obchoduje

  nadpis7. 12. 2019 • Roční těžba zlata se pohybuje kolem 3400 tun v hodnotě 159 miliard dolarů. Ale když se podíváme na denní objem obchodování se zlatem, je to ohromujících 187 miliard dolarů, tedy víc než roční produkce.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czKam se podělo 14 tun mongolského zlata?

  nadpis6. 12. 2019 • Mongolská centrální banka oznámila, že za prvních 11 měsíců letošního roku koupila od právnických a fyzických osob celkem 14,4 tuny zlata. Nákup zlata je považován za jeden z klíčových nástrojů centrální banky této asijské země ke zvýšení oficiálních devizových rezerv, uvedla čínská agentura Sin-chua.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  pravda.skPlénum nehlasovalo o uznesení k návratu investičného zlata z Británie

  nadpis5. 12. 2019 • Parlament nerozhodol o návrhu uznesenia k návratu investičného zlata z Veľkej Británie na Slovensko. V pléne nebolo dostatok poslancov, parlament preto nebol uznášaniaschopný. Nepomohli ani dve vyhlásené prestávky. Hlasovanie o uznesení sa tak uskutoční na ďalšej riadnej schôdzi, ktorá bude podľa predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) "možno zvolaná". Do parlamentných volieb už totiž nemusí byť.

  3 minuty čtení na pravda.sk

  cfoworld.czEvropské země stahují zlato z Londýna a zvyšují rezervy

  nadpis4. 12. 2019 • Evropské země stahují své zlaté rezervy z Velké Británie. Od tradičního strážce depozit, Britské centrální banky, v poslední době pod dojmem blížícího se brexitu zlato stáhly Rakousko, Německo a naposledy i Polsko. Zlato za poslední rok posílilo o pětinu na 1460 dolarů za troyskou unci.

  2 minuty čtení na cfoworld.cz

  pravda.skZlato Ficovi nedopriali ani vlastní poslanci. Išlo o pomstu za niečo?

  nadpis4. 12. 2019 • Podľa Veroniky Remišovej (Za ľudí) je zlato v bezpečí v Londýne, doma ho ohrozujú politici. Pozrite si čo pre TV Pravda povedal Béla Bugár na adresu Roberta Fica.

  1 minuta čtení na pravda.sk
  starší novější Archiv minulých let: 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).