ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czV únoru banky nakoupily 51 tun zlata

  nadpis15. 4. 2019 • Centrální banky přidaly v únoru do svých rezerv 51 tun zlata, nejvíce od loňského října. Prodaly jen 200 kilogramů. Do navyšování rezerv se zatím okrajově zapojila také Indie. Podle údajů Mezinárodního měnového fondu nakoupila 1,7 tuny zlata.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZtratilo zlato svůj lesk?

  nadpis15. 4. 2019 • Poptávka po fyzickém zlatě zejména ve šperkařství byla v posledních měsících v nejlepším případě nejasná, uvedla ve Financial Times Caroline Bainová, hlavní ekonomka pro oblast komodit v Capital Economics. Upřednostňují investoři alternativní formy, nebo vůbec žádnou expozici zlata pro zajištění svých portfolií?

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czMají drahé kovy světlou budoucnost?

  nadpis12. 4. 2019 • Drahé kovy jsou levné, investoři o ně stále nemají přílišný zájem. V porovnání s finančními aktivy je nyní například zlato levné tak jako naposledy v letech 1970 a 1999.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czVenezuela letos zchudla o 30 tun zlata

  nadpis12. 4. 2019 • Venezuela minulý týden z trezorů centrální banky odebrala osm tun zlata. Očekává se, že socialistický stát ho kvůli nedostatku hotovosti bude prodávat v zahraničí. Vzhledem k tomu, že sankce uvalené Washingtonem udusily příjmy z vývozu státní ropné společnosti PDVSA, stále víc izolovaná administrativa prezidenta Nicolase Madura místo ropy prodává zlato z rezerv centrální banky.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZájem o zlato opět stoupá. Ve velkém nakupují i centrální banky.

  12. 4. 2019 • V posledních letech nebyl o zlato moc velký zájem. To se ale v poslední době značně mění. Centrální banky nakupují zla...

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  sputniknews.comVenezuela údajně chce prodat zásoby zlata, aby posílila sankcemi poškozenou ekonomiku

  nadpis11. 4. 2019 • Podle vládních zdrojů Venezuela vyvezla osm tun zlata z centrální banky, informuje agentura Reuters. Uvádí se, že je to krok, který má posílit měnu a ekonomiku, jež trpí následky amerických sankcí.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  zlato.czSociété Générale také predikuje zlato za 1400 dolarů

  nadpis11. 4. 2019 • Už ani francouzská banka Société Générale, která se k tématu zlata příliš často nevyjadřuje, nepochybuje o tom, že cena zlata stoupne na 1400 dolarů za troyskou unci. Od ostatních prognóz se ta její liší v tom, že to bude až na začátku příštího roku.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  e15.czZlato získává na lesku, centrální banky masivně přikupují

  nadpis10. 4. 2019 • Do zlata ale investují centrální banky na celém světě. „Není to jen případ Číny, ale jde to napříč rozvíjejícími se trhy,“ uvádí hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář. Nákupy centrálních bank v těchto zemích byly loni nejvyšší za dlouhou dobu kvůli diverzifikaci státních rezerv, řekl pro Bloomberg TV Ed Morse, šéf komoditních analýz Citigroup.

  2 minuty čtení na e15.cz

  zlato.czČínský nákup zdražil zlato, tvrdí Bloomberg

  10. 4. 2019 • Čína se ocitla ve středu zájmu, když její centrální banka oznámila již čtvrté po sobě jdoucí navýšení zlatých rezerv. To podle agentury Bloomberg přispělo k optimismu investorů.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czPoptávka po zlatu zvýšila jeho cenu

  nadpis10. 4. 2019Zlato se vzpamatovává z přebytku nabídky způsobené navrácením zájmu o americký dolar po dobrých zprávách z tamní ekonomiky. Ale více starostí investorům zřejmě dělají informace o americké a globální politice, brexitu a ekonomice všeobecně, domnívá se výkonný ředitel kanadské společnosti RBC Wealth Management George Gero.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czČína opět navýšila zlaté rezervy

  nadpis9. 4. 2019 • Čína v březnu již čtvrtý měsíc po sobě zvýšila své zlaté rezervy. Ázerbajdžánská tisková agentura Trend uvedla, že to podle státní zpravodajské agentury Sin-chua (Nová Čína) dokládají data čínské centrální banky.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czTrumpova volba oživuje zlatý standard

  nadpis9. 4. 2019 • Oba kandidáti prezidenta Donalda Trumpa na uvolněná místa v radě guvernérů centrální banky Stephen Moore a Herman Cain by měli rádi dolar směnitelný za zlato. Podle agentury Bloomberg právě tento jejich postoj ke zlatu ukazuje, jak daleko oba jsou mimo hlavní proud.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czKazašské zlaté rezervy větší než ty britské

  nadpis8. 4. 2019 • Centrální banky po celém světě v různé míře navyšují své zlaté rezervy a podíl zlata na celkových rezervách daných zemí se postupně navyšuje. Loni centrální banky shromáždily ...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czProdej zlata prudce vzrostl

  nadpis8. 4. 2019 • Australská Mincovna Perth oznámila, že tržby za prodej zlata v březnu vzrostly o 68 procent oproti předchozímu měsíci a že se dotkly nejvyšší úrovně od předvánočního období v listopadu loňského roku. Prodej zlatých mincí a ražených cihel vzrostl z únorových 600 kilogramů na více než tunu v březnu.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlatá houpačka

  nadpis5. 4. 2019Zlato ve čtvrtek v noci, když se rozběhly asijské trhy, posílilo na týdenní maximum, protože americký dolar se naopak obchodoval v blízkosti svého týdenního minima. Podle agentury Reuters očekávali investoři pokrok v probíhajících jednáních o čínsko-americkém obchodu, když se rozšířila zpráva, že obě strany se přiblížily dohodě.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).