ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  roklen24.czIBIS InGold letos prodal zlato a stříbro za 766 milionů

  15. 4. 2018 • Jednička na území ČR i Evropy v poskytování spoření do zlata a stříbra, nabízeném pod značkou iiplan®, zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2018 meziroční nárůst objemů cílových částek ve spoření o zhruba třetinu. Objem cílových částek v 1. čtvrtletí 767 milionů korun. Ve stejném období loni to bylo 582 milionů.

  5 minut čtení na roklen24.cz

  ctidoma.czNacisté v honbě za zlatem: Největší bohatství v dějinách lidstva leží na dně oceánu

  nadpis13. 4. 2018Zlato je od dávných dob zárukou přežití národa. Dlouhá staletí se kvůli němu krade, zabíjí a válčí. Bylo dokonce hnací silou druhé světové války. Špatná ekonomická situace nacistického Německa dala věci do pohybu a zlato bylo jedním z hlavních důvodů, proč Adolf Hitler odstartoval nejodpornější konflikt v dějinách lidstva.

  2 minuty čtení na ctidoma.cz

  fxstreet.czZlato – Propíchnutí odporu a následný odraz od odporu

  13. 4. 2018 • Ve středu došlo ke dvěma klíčovým situacím u vývoje ceny zlata. Nejprve se po překonání odporu v oblasti 1 347 USD ote...

  2 minuty čtení na fxstreet.cz

  ctidoma.czNacisté v honbě za zlatem: Největší bohatství v dějinách lidstva leží na dně oceánu

  nadpis13. 4. 2018Zlato je od dávných dob zárukou přežití národa. Dlouhá staletí se kvůli němu krade, zabíjí a válčí. Bylo dokonce hnací silou druhé světové války. Špátná ekonomická situace nacistického německa dala věci do pohybu a zlato bylo jedním z hlavních důvodů, proč Adolf Hitler odstartoval nejodpornější konflikt v dějinách lidstva. 

  2 minuty čtení na ctidoma.cz

  zlato.czDubaj ztrácí zlatý lesk

  nadpis13. 4. 2018 • Poptávka po zlatých špercích ve Spojených arabských emirátech v prvním čtvrtletí klesla o víc než polovinu a obchodníci tvrdí, že vědí proč: Viníkem je podle nich od ledna zavedená daň z přidané hodnoty na zboží a služby zbytného charakteru. Dubaj, které se někdy přezdívá City of Gold, upadne do zapomenutí, varují prodejci klenotů. A jedno z největších zlatých tržišť světa má po letech dokonce i volné prostory!

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czTop 10 těžařů zlata

  nadpis13. 4. 2018 • Analytická zpráva o trhu s drahými kovy konzultantské společnosti Metals Focus, zveřejněná na 100 stránkách, přináší každoroční analýzu celosvětové situace v nabídce a poptávce po těchto kovech. „Pro seriózního analytika zabývajícího se zlatem to znamená strávit nad touto problematikou několik dní,“ poznamenal Lawrie Williams, jeden z renomovaných analytiků na webu londýnské obchodní společnosti Sharps Pixley.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZakousne se medvěd do žlutého kovu?

  13. 4. 2018 • Bulvární titulek, to abyste se chytli. Pravda je nicméně taková, že reálné výnosy na dluhopisovém trhu se vyvíjejí opačně než cena zlata. A výnosy 5letých amerických bondů se nedávno i po odečtení míry inflace vyhouply do plusu, a to po dlouhé době.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  ihned.czVe vesmíru je nedostatkových surovin víc než dost. Zisky z těžby na asteroidech vytvoří první bilionáře v historii podnikání

  nadpis13. 4. 2018 • Asteroidy většina lidí vnímá jako hrozbu, dají se ale využít i jinak než jako námět pro katastrofické thrillery. Jsou takřka nevyčerpatelnou zásobárnou mnoha surovin, které jsou na Zemi vzácné, nebo vzácné brzy budou. Kosmická těžba se tak ze stránek sci-fi stěhuje do reálných podnikatelských záměrů.

  9 minut čtení na ihned.cz

  roklen24.czGolden Gate CZ v prvním čtvrtletí vzrostly tržby o čtvrtinu

  12. 4. 2018 • Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnost Golden Gate CZ zaznamenal v prvním čtvrtletí roku 2018 meziroční nárůst tržeb o 25 procent a uzavřel o 14 procent více smluv. Tržby za první čtvrtletí dosáhly 397,9 milionu korun, ty loňské činily 317,1 milionu korun.

  2 minuty čtení na roklen24.cz

  zlato.czGundlach: Zlato zdraží o tisíc dolarů

  nadpis12. 4. 2018 • Situační zprávy bývají ožehavé. Druhý den již nemusí platit. Včera však cena zlata po pondělním vzestupu pokračovala dál ve směru vzhůru přes úroveň 1345 dolarů za troyskou unci. Agentura Reuters jako hlavní důvod vyhodnotila pokles hodnoty dolaru na dvoutýdenní minimum kvůli investorské nervozitě a velkému množství možných geopolitických střetů, což vyvolalo poptávku po bezpečné investici, kterou zlato bezesporu je.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czIBIS InGold letos prodal zlato a stříbro za 766 milionů

  nadpis12. 4. 2018 • Trh s drahými kovy prožil nejlepší období za poslední dva roky. Jednička na území ČR i Evropy v poskytování spoření do zlata a stříbra, nabízeném pod značkou iiplan ® , zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2018 meziroční nárůst objemů cílových částek ve...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  patria.czPříprava na krásné, nové a chytré rakety: Kupují se dluhopisy, zlato a jen

  11. 4. 2018 • V syrské otázce přituhuje. USA pohrozily odvetou za Asadův chemický útok a Rusko se podle svého velvyslance chystá zneškodnit všechny rakety, které budou na Sýrii vypáleny.

  1 minuta čtení na patria.cz

  idnes.czRecyklace místo těžby. Získávání vzácných kovů z použité elektroniky je výhodnější

  nadpis11. 4. 2018 • Odebírání zlata, mědi či jiných kovů z elektronického odpadu místo jejich těžby je ekonomicky výhodnější. Ukazují to výsledky studie Americké chemické společnosti. OSN přitom upozorňuje, že množství elektronického odpadu ve světě by mělo v roce 2018 dosáhnout až padesáti milionů tun.

  1 minuta čtení na idnes.cz

  kurzy.czKazašské zlaté rezervy dýchají na záda Velké Británii, Rusko pokračuje v navyšování ve stejném stylu jako v roce 2017

  nadpis11. 4. 2018 • Rok 2018 je v plném proudu a centrální banky Kazachstánu a Ruska nenechávají nic náhodě. Také v tomto roce vesele navyšují stavy svých zlatých rezerv. Dnešní globální svět skrývá...

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czRusové zpochybňují kvalitu amerického zlata

  nadpis11. 4. 2018 • Republikánský kongresman ze Západní Virginie Alex Mooney navrhl zákonem definovat dolar v paritě na pevnou váhu zlata. Všiml si toho ruský propagandistický server RT a okamžitě dodal svůj komentář. „Problémem je, že USA nemusí mít dostatečné množství fyzického zlata na podporu dolaru,“ citoval RT nejmenovaného experta.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).