ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  sputniknews.comRusko své zlato nikomu nesvěří. Zlaté cihly v Americe nemá

  nadpis21. 4. 2018 • Ruská centrální banka uchovává veškeré své zlaté rezervy doma, neboť pouze v Rusku mohou být zcela v bezpečí, uvedl předseda výboru Státní dumy pro finanční trhy Anatolij Aksakov.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  zlato.czFBI hledá v lesích zlatý poklad z občanské války

  nadpis20. 4. 2018 • Agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) už několik týdnů pročesávají lesy Pensylvánie na severovýchodě Spojených států. Německý list Die Welt je přesvědčen o tom, že nepátrají po obětech dalšího sériového vraha, ani po mrtvých schránkách ruských agentů, jak by velel duch doby. Kopou v naději, že objeví zlatý poklad.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czZlatý týden

  nadpis20. 4. 2018 • Ceny zlata opět vzrostly a už týden se obtáčejí kolem 1345 dolarů za troyskou unci. Dokonce už proběhly spotové (s okamžitým vyrovnáním) obchody kolem 1350,00 dolarů. Rekordní prodej týdne podle serveru FX Street proběhl za cenu 1355,58 dolaru za unci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czTurecko stáhlo své zlato z USA

  nadpis19. 4. 2018 • Turecká centrální banka stáhla tu část svých zlatých rezerv, kterou měla uskladněnu v americké centrální bance. Zlato ovšem místo do Turecka přestěhovala do nadnárodní Bank of International Settlements a Bank of England. Podle deníku Hurriyet citujícího informaci centrální banky došlo k přesunu zlata v důsledku krize politických vztahů se Spojenými státy.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  sputniknews.comNávrat tureckého zlata je „znakem blížícího se konce“ finančního systému, kde vládnou USA

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  sputniknews.comTurecko si z USA vzalo své zlaté rezervy

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  fxstreet.czDolar a jeho úrokové sazby klesly, zlato si polepšilo

  18. 4. 2018 • Dolar minulý týden dosáhl na letošní maximum, od té doby ale klesá v důsledku nečekaně nízké inflace, stejně jako kles...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  fxstreet.czObchodní válka EU versus USA a vývoj cen zlata

  18. 4. 2018 • V dnešním světě neubývajících nejistot není od věci otázka, jaký bude mít dopad hrozící obchodní válka mezi EU a USA po zavedení tarifů na dovoz oceli a hliníku do USA, ohlášené Trumpem. Neohrozí ekonomický růst? Jak se promítne na akciové trhy, na vývoj kurzu eura k dolaru i dalším měnám? Nevyvolá případná obchodní válka výraznější turbulence na finančních trzích? Neovlivní cenu zlata a nezvýší zájem o investování do zlata, resp. certifikovaných zlatých slitků a zejména mincí? Na řadu otázek bude možné dát přesnější odpovědi podle toho, jak se bude situace vyvíjet. Pokud jde o poslední z nich, je nutné uvažovat dva aspekty této problematiky:

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  zlaterezervy.czMěnové, obchodní a konvenční války jak na běžícím pásu. Naposledy USA vs. Sýrie (Rusko). Máme se začít bát? A co na to zlato?

  nadpis18. 4. 2018 • Představte si, vaše rodina žije ve vašem domě již po mnoho generací a vše plyne bez problémů. Ovšem co se v poslední době změnilo, je váš soused. U souseda se totiž ukázal spolubydlící, kterému se váš dům zalíbil a nejraději by jej chtěl pro sebe, a proto vám začal škodit, aby vás vypudil. Víte, že do vašeho domu posílá otravný hmyz a jiné škůdce, které musíte likvidovat. Ale jelikož z mnoha důvodů neuplatňujete chemické řešení, pracně hubíte hmyz běžnými konvenčními zbraněmi. Tlučete je, ale přitom trpíte. Uběhlo již mnoho dlouhých let a jste ve vítězné situaci: celý dům jste již vyčistil a máte v rohu před sebou posledního hmyzáka. A právě v tento okamžik, kdy soused je již plně vyčerpán svým bojem a vy jste si vědom svého vítězství, “hrábne” vám v hlavě a rozhodnete se zajet do obchodu a přivézt z něj sud té nejsilnější chemikálie, která je k dostání, a na jednoho obyčejného švába jej celý doslova vystříkáte….

  2 minuty čtení na zlaterezervy.cz

  ctidoma.czBedny zlata ukradené americkými špiony? Štěchovický poklad stále žije

  nadpis18. 4. 2018 • Když už si nacisté v roce 1945 uvědomovali, že válka nedopadne tak, jak si představovali, tak museli rychle jednat. Všechny poklady, tajné dokumenty a předměty, které jsou zahaleny legendami, údajně uložili do těžko přístupných štol kousek za Prahou. Někteří po Štěchovickém pokladu dodnes pátrají.

  2 minuty čtení na ctidoma.cz

  zlato.czProč je zlato bezpečným útočištěm

  nadpis18. 4. 2018Zlato je skvěle propojeno s dolarem a od té doby, co je dolar slabý, je jeho cena poměrně vysoká. Nyní 1340 dolarů za troyskou unci. Nastane významná eskalace války v Sýrii? Ne, pokud cena zlata začne klesat. V dobách geopolitické nejistoty má takzvané bezpečné útočiště – zlato, tendenci přebírat roli dolaru, protože investoři se do něj přesouvají jako do nejstaršího a nejbezpečnějšího úložiště bohatství na světě.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czGolden Gate CZ v prvním čtvrtletí vzrostly tržby o čtvrtinu

  nadpis18. 4. 2018 • Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem společnost Golden Gate CZ zaznamenal v prvním čtvrtletí roku 2018 meziroční nárůst tržeb o 25 procent a uzavřel o 14 procent více smluv.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlaterezervy.czCena zlata vzrostla na 20měsíční maximum (týdenní zpráva o situaci na trhu zlata a stříbra 16. týden 2018)

  nadpis17. 4. 2018 • Minulý týden jsem narazil na několik článků, které se shodovaly v tom, že zlato je v blízkosti proražení silné rezistence, neboť si vytvořilo masivní základ, ze kterého jeho cena vyrazí strmě vzhůru.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  fxstreet.czZlato – Pokud se dostane nad 1 365 USD, bude to indikovat soumrak akciových trhů

  16. 4. 2018 • Pokud se zlato dostane v nejbližších dnech nad hranici 1 365 USD za trojskou unci bude to indikovat vážné problémy pro...

  3 minuty čtení na fxstreet.cz

  sputniknews.comZlaté cihly prorazily podlahu letadla na moskevském letišti

  nadpis16. 4. 2018 • Letadlo společnosti S7 nestihlo odletět z letiště Domodědovo. Cestující byli požádáni, aby opustili letoun – a to kvůli zlatu!

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  zlato.czBundesbank vystavila svoje zlato

  nadpis16. 4. 2018 • Pokud mají Němci nějaké pochybnosti o existenci svého zlata, a někteří z nich skutečně mají, jejich centrální banka dělá vše, co je v jejích silách, aby jejich obavy rozptýlila. Minulý týden otevřela téměř šestiměsíční výstavu, která ukazuje nejzajímavější zlaté tyče a mince z kolekce centrální banky. Je to další krok k důvěře po loňském vydání knihy "Zlato Němců", která poprvé ukazuje zlatý poklad země tak, jak by si na něj mohli ve skutečnosti sáhnout.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czRizika zlato opět posílí

  nadpis16. 4. 2018 • Po dvou dnech růstu, kdy se cena zlata dotkla 1361 dolarů za troyskou unci, nastalo zklidnění. Zlato čelí nátlaku očekávání vyššího nárůstu úrokových sazeb v USA, ale současně může čerpat podporu z geopolitických obav, shrnul v ekonomické hantýrce svou prognózu pro americký server Scrap Register analytik brokera FXTM Lukman Otunuga.

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).