ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  penize.czProč (ne)zařadit zlato do portfolia?

  nadpis21. 8. 2018Zlato je dobré mít fyzicky doma jako jinou formu peněz pro případ nejhoršího. Zlato se může hodit i jako střednědobá spekulace nebo protiváha akciím. Vůbec se ale nehodí pro dlouhodobé držení jako investice.

  5 minut čtení na penize.cz

  zlaterezervy.czZpět do let 2015 a 2001 (report z trhu zlata a stříbra - 33. a 34. týden 2018)

  nadpis20. 8. 2018 • Další podobností s lety 2001 a 2015 jsou historicky nízké „net SHORT“ pozice komerčních obchodníků, kteří jsou považováni v COT reportech za „smart money“. Komerční obchodníci jsou téměř vždy „net SHORT“, což znamená, že mají pokaždé „něco“ prodáno.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czPříběh zlata píše dolar

  nadpis20. 8. 2018 • Neskutečná víra investorů v Ameriku, politiku Donalda Trumpa, americké vládní dluhopisy a americký dolar, stále tlačí cenu zlata dolů. Optimismus zejména na finančních trzích ve zahnal cenu zlata o 19 měsíců zpátky na úroveň ledna loňského roku. A to navzdory tomu, že dolar poněkud oslabil po zprávě, že Čína a Spojené státy si ještě v srpnu sednou za jednací stůl.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  osel.czPlatina se zlatem tvoří slitinu, která je mechanicky nejodolnější na světě

  nadpis19. 8. 2018 • Materiáloví mágové z laboratoří Sandia zjistili, že slitina z 9 dílů platiny a 1 dílu zlata je výtečně odolná vůči teplu a překoná všechny slitiny světa v odolnosti vůči mechanickému opotřebení. Elektronickému průmyslu by taková slitina mohla ušetřit stamiliony dolarů ročně.

  3 minuty čtení na osel.cz

  sputniknews.comByla vytvořena nová slitina s rekordní odolností

  2 minuty čtení na sputniknews.com

  livingfuture.czVědci vytvořili nejodolnější kovovou slitinu na světě. Je ze zlata a platiny

  6 minut čtení na livingfuture.cz

  zlato.czStandard Chartered: V září půjde cena zlata nahoru

  nadpis17. 8. 2018 • Britská banka Standard Chartered se ve své zprávě vyjádřila stručně a jasně. Cena zlata zůstane během srpna utlumená, v září se však zotaví. Srpen je totiž nejslabším obdobím poptávky po nejvzácnějším kovu, ale je pravděpodobné, že po zářijovém zasedání měnového výboru americké centrální banky bude zlato zdražovat, míní banka.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czMiliardář Dalio drží zlaté pozice

  nadpis17. 8. 2018 • Miliardář Ray Dalio a zakladatel největšího investičního fondu světa Bridgewater Associates, drží své zlaté pozice. I přes pokles ceny vzácného kovu v minulém čtvrtletí zůstaly jeho pozice ve fondech krytých fyzickém zlatem nezměněny.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finance.czJak investovat do zlata? Zeptali jsme se odborníka

  nadpis16. 8. 2018 • Rádi byste zkusili investovat do zlata, ale máte strach anebo nevíte, jak na to? Bojíte se, že narazíte na špatného obchodníka? A jak ho vlastně poznat. Čtěte více a dozvíte se vše.

  3 minuty čtení na finance.cz

  cfoworld.czNastal správný čas k investování do zlata?

  nadpis16. 8. 2018 • Cena zlata za poslední měsíc klesla z 1281 USD za 1 trojskou unci na 1223 USD. Hlavním důvodem je růst amerického dolaru. Federální rezervní banka zvýšila úrokovou sazbu, aby zabránila přehřátí americké ekonomiky, a proto investoři preferují americký dolar před zlatem.

  2 minuty čtení na cfoworld.cz

  zlato.czCena zlata klesla nejníže za jeden a půl roku

  nadpis16. 8. 2018 • Cena zlata během včerejšího obchodování sestoupila na nejnižší úroveň za více než jeden a půl roku. Dolů ji tlačí silnější kurz dolaru, za kterým stojí obavy ohledně nynější měnové krize v Turecku, napsala agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  finance.czCena zlata klesla nejníže za jeden a půl roku

  2 minuty čtení na finance.cz

  irozhlas.czCena zlata klesla na nejnižší hodnoty za rok a půl. Dolů ho tlačí turecká měnová krize

  1 minuta čtení na irozhlas.cz

  fxstreet.czNastal správný čas k investování do zlata

  16. 8. 2018 • Cena zlata za poslední měsíc klesla z 1281 USD za 1 trojskou unci na 1223 USD. Hlavním důvodem je růst amerického dolaru. Federální rezervní banka zvýšila úrokovou sazbu, aby zabránila přehřátí americké ekonomiky, a proto investoři preferují americký dolar před zlatem. Cena zlata tak začala klesat. Z hlediska dlouhodobého investování do zlata může jít o zajímavou příležitost k nákupu a důvod k vyčkávání s prodejem. Pravidelného spoření do zlata se pak výkyvy kurzu netýkají vůbec. Sleduje totiž dlouhodobý růstový cíl.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czTři důvody ABN Amro pro zlato

  nadpis16. 8. 2018 • Ceny zlata propadly pod hranici 1200 dolarů za troyskou unci, ceny stříbra se blížily k 15 dolarům za unci, ceny platiny se pohybovaly těsně nad 800 dolary za unci a ceny paladia klesly pod 900 dolarů. Hodnota všech drahých kovů se meziročně snížila o osm až 16 procent, konstatovala banka ABN Amro. A co bude dál?

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czCena zlata může za půl roku vzrůst i 15 630krát

  nadpis15. 8. 2018 • Zatímco šálek kávy zdražil ve Venezuele za poslední rok 870krát, zlato se za polovinu doby zhodnotilo v místní měně 15 630krát. Venezuelský bolívar tak oproti zlatu klesá rychleji, než Mezinárodní měnový fond stíhá tamní ekonomice předpovídat inflaci.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czZlato začne zdražovat

  nadpis14. 8. 2018 • Marcus Garvey, stratég ICBC Standard Bank, uvedl, že do konce roku se cena zlata vrátí k 1300 dolarům za troyskou unci. Podle jeho zprávy může cena vzácného kovu dosáhnout ve třetím čtvrtletí v průměru 1260 dolarů za unci a do konce roku cena kvůli poptávce ještě stoupne, i přestože Fed v letošním roce ještě dvakrát zvýší úrokové sazby. „Trh to již zohlednil. Není tam žádný velký prostor k překvapení.“

  1 minuta čtení na zlato.cz

  seznamzpravy.czTurecko bojuje s měnovou krizí. Erdogan radí prodat zlato a nakoupit liry

  nadpis13. 8. 2018 • Turecká lira se dál propadá na své historické minimum. Mohou za to americká cla na dovoz hliníku a oceli i Erdoganovy zásahy do ekonomiky země. Podle tureckých úřadů mohou za měnovou krizi útoky ekonomických spekulantů.

  3 minuty čtení na seznamzpravy.cz

  echo24.czTurecko se snaží zastavit propad domácí měny. V noci se propadla na rekordní minimum

  3 minuty čtení na echo24.cz

  eurozpravy.czTurecko balancuje nad ekonomickou propastí. Lira spadla na rekordní minimum

  2 minuty čtení na eurozpravy.cz

  zlato.czProč centrální banky drží tuny zlata?

  nadpis13. 8. 2018 • Centrální bankéři sice tvrdí, že dolar, euro, jen nebo koruna jsou lepší než zlato, ale zároveň až na výjimky, jako je například Česko, zlata drží stále hodně. Průmyslové země mají zhruba 20 procent svých celkových rezerv ve zlatě. Takže pokud je zlato zbytečné, jak většina centrálních bankéřů tvrdí, proč se zlata nezbavují?

  1 minuta čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).