ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czZnamená růst akcií i zlata zároveň bublinu, která splaskne?

  Znamená růst akcií i zlata zároveň bublinu, která splaskne?16. 3. 2024 • V mimořádném finančním jevu jsou ceny akcií i zlata na rekordních výšinách současně, což signalizuje možný neklid na akciových trzích. Historicky zlato sloužilo jako protipól akcií, jako bezpečné úložiště během finančních otřesů. Obvykle získávalo hodnotu, když akcie klesaly, i když se už vyskytly případy, byť vzácné, kdy obě třídy aktiv prudce vzrostly v tandemu.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czBitcoin se blíží magické hranici, následuje ho zlato

  Bitcoin se blíží magické hranici, následuje ho zlato16. 3. 2024 • Bitcoin po překonání rekordu i nadále vykazuje výrazný růst poptávky včetně Česka, kde objemy obchodů rostou dvojciferným tempem. Dalším milníkem bude halving v polovině dubna, nicméně je možné, že ještě do té doby překoná další psychologickou hranici 80

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  roklen24.czZničí bitcoin zlato?

  Zničí bitcoin zlato?15. 3. 2024 • Před akciemi Tesla již varujeme posledních několik měsíců. Je třeba říci, že se naše slova vyplnila. Tesla je letos nejhorší akcií z S&P 500, když od začátku roku odepsala téměř 30 % své hodnoty. Následující kvartál by také nemusel být moc povedený. Co stojí za problémy Tesly? Ještě větší problémy bude patrně mít sociální síť TikTok. Americká sněmovna reprezentantů totiž tento týden schválila zákaz této sociální sítě v USA. Ten ještě není definitivní, zákon musí odsouhlasit senát a podepsat Joe Biden. TikTok by pak měl 6 měsíců na to, aby našel kupce pro svá americká aktiva. Kdo z této situace může vzejít jako vítěz?

  1 minuta čtení na roklen24.cz

  zlato.czFinancial Times: Tajemná eskalace zlata mate analytiky

  Financial Times: Tajemná eskalace zlata mate analytiky14. 3. 2024 • Cena zlata stoupla o sedm procent za týden a dosáhla rekordních hodnot. Dlouholetí pozorovatelé trhu se ale podivují, čím to je. Někteří to připisují očekáváním poklesu úrokových sazeb v USA, což by zvýšilo přitažlivost zlata. Avšak několik komentátorů tvrdí, že žádný z faktorů, které za posledních 16 měsíců vedly k růstu zlata, zřejmě není katalyzátorem této eskalace.

  4 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czInvestiční aktiva podle návratnosti a rizika měřeného jedním méně obvyklým způsobem. Extrémem bylo zlato i evropské akcie

  Investiční aktiva podle návratnosti a rizika měřeného jedním méně obvyklým způsobem. Extrémem bylo zlato i evropské akcie14. 3. 2024 • Pokud porovnáváme jen návratnost různých investičních aktiv, může se lehce stát, že porovnáváme jablka a hrušky. Pokud se toho chceme vyvarovat, měli bychom zohlednit i rizikovost aktiv.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  patria.czInvestiční aktiva podle návratnosti a rizika měřeného jedním méně obvyklým způsobem. Extrémem bylo zlato i evropské akcie

  1 minuta čtení na patria.cz

  zlato.czAktuální propad ceny zlata by před týdnem byl rekordem

  Aktuální propad ceny zlata by před týdnem byl rekordem13. 3. 2024 • Ještě se nestalo, aby cena unce zlata propadla, a přesto se v Londýně prodávala za víc než 2 160 dolarů, v přepočtu za víc než 50 tisíc korun. A to média psala, jak těžce byl vzácný kov zasažen.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  finex.czZlato na vrcholu! Vše, co potřebujete vědět o jeho aktuálním růstu

  Zlato na vrcholu! Vše, co potřebujete vědět o jeho aktuálním růstu13. 3. 2024 • Ceny zlata prudce vzrostly a dosáhly nových rekordních hodnot. Proč jsou nyní tak vysoko? Co je ovlivňuje? A mohou jít ještě výš?

  2 minuty čtení na finex.cz

  kryptomagazin.czZlato dosáhlo nového historického maxima, poroste jeho cena i nadále?

  Zlato dosáhlo nového historického maxima, poroste jeho cena i nadále?13. 3. 2024 • Potvrzený průlom otevírá dveře k vyšším cenám, a protože šlo o průlom na nová historická maxima, mohlo by se zlato ve střednědobém horizontu posunout mnohem výše.

  1 minuta čtení na kryptomagazin.cz

  zlaterezervy.czCena zlata: nákupní panika na americkém trhu Comex (pravidelná zpráva)

  Cena zlata: nákupní panika na americkém trhu Comex (pravidelná zpráva)12. 3. 2024 • To, co zažíváme v těchto dnech, pokud jde o zlato, je neobvyklé. Minulý týden dosahovala cena zlata každý den nového rekordu. Celkem bylo zaznamenáno dokonce šest rekordních dnů v řadě.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  fxstreet.czZlato explodovalo a prudce vyrostlo nad maxima

  12. 3. 2024Zlato se po hlubokém prolomení 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) nachází ve strmém růstovém trendu a v posledních několika seancích zaznamenalo řadu nových historických maxim. Obchodníci by však neměli vyloučit zpětný růst, jelikož ukazatele hybnosti se již více než týden nacházejí v překoupených zónách.

  6 minut čtení na fxstreet.cz

  kurzy.czZlato explodovalo a prudce vyrostlo nad maxima

  Zlato explodovalo a prudce vyrostlo nad maxima12. 3. 2024Zlato se po hlubokém prolomení 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) nachází ve strmém růstovém trendu a v posledních několika seancích zaznamenalo řadu nových historických maxim.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  seznam.czCeny zlata dosahují rekordních hodnot

  Ceny zlata dosahují rekordních hodnot12. 3. 2024Zlato nedávno dosáhlo rekordní hodnoty poté, co předseda Federálního rezervního systému USA Jerome Powell vypovídal před Kongresem

  1 minuta čtení na seznam.cz

  zlato.czPrůlom zlata je jednoznačný. Cílem má být 2 535 dolarů za unci

  Průlom zlata je jednoznačný. Cílem má být 2 535 dolarů za unci12. 3. 2024 • A je to tady. Server Investing.com vyhlásil střednědobý cíl pro cenu zlata 2 535 dolarů za troyskou unci. Možné stažení do staré zóny má znamenat pokles mezi 2 075 a 2 100 dolarů.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  patria.czZlato v úvodu roku: Letošní minimum a pak růst navzdory Fedu

  Zlato v úvodu roku: Letošní minimum a pak růst navzdory Fedu12. 3. 2024Zlato v únoru přidalo 0,2 % a zakončilo měsíc na hodnotě 2 044 dolarů. K nárůstu ceny došlo navzdory tomu, že se očekávání trhu ohledně termínu prvního snížení úrokových sazeb ze strany Fedu zpozdila – nyní se očekává, že to bude ve 3.

  1 minuta čtení na patria.cz

  finance.czZlato v úvodu roku: Letošní minimum a pak růst navzdory Fedu

  1 minuta čtení na finance.cz

  kurzy.czZlato explodovalo a prudce vyrostlo nad maxima

  Zlato explodovalo a prudce vyrostlo nad maxima12. 3. 2024Zlato se po hlubokém prolomení 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) nachází ve strmém růstovém trendu a v posledních několika seancích zaznamenalo řadu nových historických maxim.

  1 minuta čtení na kurzy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).