ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  hrot24.czTéměř polovina africké produkce zlata se prodává nelegálně. Končí v Emirátech a Švýcarsku

  1. 6. 2024 • Zhruba čtyřicet procent celkové produkce zlata v afrických zemích se dostává na světové trhy nelegální cestou. Zlato většinou skončí ve Spojených arabských emirátech nebo ve Švýcarsku.

  5 minut čtení na hrot24.cz

  zlato.czNeviditelné zlato

  Neviditelné zlato31. 5. 2024 • Jihoafrická pánev Witwatersrand Basin může ještě obsahovat zlato v hodnotě 24 miliard dolarů, píše britský vědecký web IFLScience. Zimbabwský metalurg Steve Chingwaru zveřejnil studii, která zjistila, že šest miliard tun těžebního odpadu v okolí dolů může obsahovat až 460 tun tzv. neviditelného zlata.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czRekordní cena zlata: Obává se trh krachu finančního systému?

  Rekordní cena zlata: Obává se trh krachu finančního systému?31. 5. 2024 • Cena unce zlata letos opakovaně zdražuje na historická maxima, a to navzdory pokračující politice vysokých úrokových sazeb. Právě centrální banky jsou přitom jedním z motorů poptávky po žlutém kovu. Tržní, ekonomické i (geo)politické faktory působící na v

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  kurzy.czCeny zlata, mědi a niklu prudce vzrostly v důsledku ekonomických a geopolitických změn

  Ceny zlata, mědi a niklu prudce vzrostly v důsledku ekonomických a geopolitických změn31. 5. 2024 • Nedávný vývoj na trhu s kovy se vyznačoval výrazným růstem cen, přičemž některé z nich dosáhly nových historických maxim.

  5 minut čtení na kurzy.cz

  kryptomagazin.czRally ceny zlata nekončí, UBS očekává do příštího roku 2700 dolarů

  Rally ceny zlata nekončí, UBS očekává do příštího roku 2700 dolarů31. 5. 2024 • Ačkoli zlato nachází kolem 2400 USD za unci pevnou rezistenci, rally na trhu s drahými kovy ještě zdaleka nekončí.

  1 minuta čtení na kryptomagazin.cz

  idnes.czZlatá horečka? V investicích se žlutým kovem zachovejte chladnou hlavu

  Zlatá horečka? V investicích se žlutým kovem zachovejte chladnou hlavu31. 5. 2024 • Sportovní hodnota zlaté medaile, kterou vyhráli čeští hokejisté, je jen těžko vyčíslitelná. Kdyby byla ale místo křišťálu skutečně celá ze zlata, tak by při svých 250 gramech a dnešních cenách měla hodnotu téměř 430 tisíc korun. Ještě loni by její cena byla přitom o pětinu nižší. Zlato letos láme rekordy a opět poutá pozornost investorů. Co zvážit, když chcete žlutý kov využít ke zhodnocení úspor, a proč vše nesázet na zlatou kartu, přibližuje Martin Pleštil, ředitel úseku investic společnosti Broker Trust.

  4 minuty čtení na idnes.cz

  zlato.czAmerické otazníky nad zlatem

  Americké otazníky nad zlatem30. 5. 2024 • Cena zlata se ve středu snížila, ale podobně to dopadlo i s akciovými indexy, takže žádný hluboký propad zatím není na obzoru, tím spíš, že zlato pro Američany zlevnilo díky posílení dolaru.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kryptomagazin.czNákupy čínské centrální banky podporují růst ceny zlata, kam se až může dostat?

  Nákupy čínské centrální banky podporují růst ceny zlata, kam se až může dostat?30. 5. 2024 • Čínští spotřebitelé projevují nebývalý zájem o zlaté šperky a jejich nákupy dosáhly rekordních hodnot. Cena zlata vytvořila byčí pattern.

  1 minuta čtení na kryptomagazin.cz

  hrot24.czČNB nakupuje zlato ve velkém. Proč se do něj centrální banky zamilovaly?

  30. 5. 2024 • Česká národní banka byla ve třetím čtvrtletí tohoto roku pátým největším kupcem zlata mezi centrálními bankami na světě.

  7 minut čtení na hrot24.cz

  hn.czMichl se pustil do budování zlatého pokladu. Budou ČNB další tuny zlata k něčemu?

  Michl se pustil do budování zlatého pokladu. Budou ČNB další tuny zlata k něčemu?30. 5. 2024Zlatý poklad českého národa má vážit až sto tun. Na nedávném diskusním fóru guvernér České národní banky Aleš Michl řekl, že nákup zlata by měl posílit očekávanou výnosnost a diverzifikaci v rámci její rozvahy. Banka část svých aktiv investuje na finančních trzích. Podle stavu devizových rezerv k...

  1 minuta čtení na hn.cz

  e15.czZa své peníze požadujte zlato do svého držení. Jiné investice do zlata jsou rizikové

  Za své peníze požadujte zlato do svého držení. Jiné investice do zlata jsou rizikové30. 5. 2024 • Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata? Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese Zlatemince.cz. Kamennou prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.

  1 minuta čtení na e15.cz

  mesec.czČeská národní banka vydává novou zlatou minci s motivy historického jádra města Olomouc

  30. 5. 2024 • Česká národní banka (ČNB) vydává další minci z cyklu Městské památkové rezervace. Jde o zlatou minci v nominální hodnotě 5000 Kč, s motivy historického…

  1 minuta čtení na mesec.cz

  zlato.czDůvodů vysoké ceny zlata je určitě víc, ale který je ten hlavní?

  Důvodů vysoké ceny zlata je určitě víc, ale který je ten hlavní?29. 5. 2024 • Cena zlata klouže po výšinách, na kterých nikdy nebyla. Analytici hovoří o poklesu a červených číslech u cen, které by před pár týdny byly rekordní. Ale proč přesně se zlato drží tak vysoko zůstává pro mnohé záhadou. Uvádějí se četné argumenty od kurzu dolaru přes spekulace, nákupy centrálních bank až po úrokové sazby. Přesto žádný z nich není opravdu přesvědčivý.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  hlidacipes.orgInvestor Brůna: Děda zakopal zlato pod altán. Potomci to vědí, ale nedostanou se k němu

  Investor Brůna: Děda zakopal zlato pod altán. Potomci to vědí, ale nedostanou se k němu29. 5. 2024 • KOMENTÁŘ. Vzpomínám na svého známého z bohaté části Sudet. Jeho děda byl zlatník. Velmi šikovný. Vědělo se o něm, že má ve své vile zahradní altán, který má betonovou podlahu. Když ale přišlo na odsun, nebyl čas kopat do betonu… Mohl tam být velký poklad, nebo tam také třeba nemuselo být nic, děda byl tajnůstkář. Vila

  1 minuta čtení na hlidacipes.org

  zlaterezervy.czCena zlata prudce klesla - jednalo se o náhodu? (pravidelná zpráva)

  Cena zlata prudce klesla - jednalo se o náhodu? (pravidelná zpráva)28. 5. 2024 • A zřejmě nešlo o náhodný pokles ceny, protože velké americké investiční banky v dubnu výrazně zvýšily své prodejní (SHORT) pozice (až o 110 %), což znamená, že výrazně vsadily na pokles.

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).