ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  kurzy.czZlato po zveřejnění CPI prudce klesá

  Zlato po zveřejnění CPI prudce klesá12. 3. 2024 • Zpráva CPI překvapila mírně vyššími hodnotami, než se očekávalo. Jádrová inflace vzrostla druhý měsíc v řadě o 0,4 % m/m oproti očekávání 0,3 % m/m. Pro inflaci především další velký příspěvek pochází ze strany ekvivalentu nájemného. V celkové

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  fxstreet.czZlato po zveřejnění CPI prudce klesá

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  e15.czCentrální banky nakupují zlato a tlačí tím jeho cenu k rekordům

  Centrální banky nakupují zlato a tlačí tím jeho cenu k rekordům12. 3. 2024 • Po dvouciferném růstu v loňském roce se zlatu mimořádně daří i letos. Jeho spotová cena překonala maxima z loňského prosince a dosáhla na sklonku uplynulého týdne rekordní hodnoty 2195 dolarů za trojskou unci.

  2 minuty čtení na e15.cz

  plzen.cz"Nákup zlata: Na co si dát pozor a kde investovat bezpečně"

  "Nákup zlata: Na co si dát pozor a kde investovat bezpečně"11. 3. 2024 • Investování do zlata bývá moudrým krokem pro ochranu majetku a diverzifikaci investičního portfolia. Nicméně, je důležité mít na paměti několik klíčových faktorů a dát si pozor na určité aspekty, abyste zajistili bezpečný a úspěšný nákup. V tomto článku se podíváme na to, na co byste si měli dávat p...

  1 minuta čtení na plzen.cz

  fxstreet.czINVESTIČNÍ GLOSA: Za rekordem zlata stojí i Česko. Centrální banka ho kupuje po tunách

  INVESTIČNÍ GLOSA: Za rekordem zlata stojí i Česko. Centrální banka ho kupuje po tunách11. 3. 2024 • Investoři do zlata se konečně dočkali – drahý kov je po letech znovu na all-time high. Růstu zlata, který je tradičně silný v časech nestability a nejistoty, přitom paradoxně pomáhají samotné státy. Centrální banky totiž zlato skupují po tunách. A premiantem je i Česko.

  5 minut čtení na fxstreet.cz

  zlato.czPadl další rekord zlata

  Padl další rekord zlata11. 3. 2024Zlato se v pátek obchodovalo na historickém maximu 2 195 dolarů za unci s meziročním skokem o bouřlivých 19 procent, přičemž se pohybovalo stejným směrem jako americký akciový index S&P 500 s 31% návratností za 12 měsíců.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  kurzy.czZlato i „digitální zlato“ – bitcoin – jsou nejdražší v dějinách. Kvůli obavě z bobtnajícího amerického dluhu i z Trumpa v Bílém domě

  Zlato i „digitální zlato“ – bitcoin – jsou nejdražší v dějinách. Kvůli obavě z bobtnajícího amerického dluhu i z Trumpa v Bílém domě11. 3. 2024 • Tyto dny jsou na světových burzách věru nebývalé. Prakticky v jeden moment se totiž na historickém cenovém rekordu ocitají jak zlato jako takové, tak také „digitální zlato“ neboli „zlato 21.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czZlaté rekordy jsou jedna velká záhada

  Zlaté rekordy jsou jedna velká záhada10. 3. 2024Zlato láme jeden rekord za druhým. Vše začalo minulé úterý, kdy padl první rekord spotovou cenou 2 141,59 dolaru za unci. Ve čtvrtek to byla cena 2 161,09 dolaru za unci, v pátek 2 175,50 dolaru. Co ještě přijde, nikdo netuší. Přitom téměř každá třída aktiv byla rekordní: Americké akcie, japonské akcie, německé akcie, bitcoiny, ale i zlato. Tak by to však být nemělo, když burzovní investice do zlata klesají.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  lidovky.czInvestoři hledají útočiště. Zlato a bitcoin jsou nejdražší v dějinách, paradox nastal i kvůli Trumpovi

  Investoři hledají útočiště. Zlato a bitcoin jsou nejdražší v dějinách, paradox nastal i kvůli Trumpovi10. 3. 2024 • Uplynulý týden byl na světových burzách věru nebývalý. Prakticky v jeden moment se totiž na historickém cenovém rekordu ocitlo jak zlato jako takové, tak také „digitální zlato“ neboli „zlato 21. století“, tedy nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa bitcoin.

  1 minuta čtení na lidovky.cz

  idnes.czCena zlata rekordně stoupla. Chcete do něj investovat? Co o něm víte?

  Cena zlata rekordně stoupla. Chcete do něj investovat? Co o něm víte?10. 3. 2024 • Investice do drahých kovů lidé v průběhu staletí vždy chápali jako dlouhodobou ochranu majetku, finanční rezervu a pojistku před inflací, před propadem trhů i před finanční krizí. A nejinak je tomu dnes. Uvažujete, že budete do zlata investovat? Víte, co je karát a kde se našel největší zlatý nugget? Otestujte si své znalosti.

  2 minuty čtení na idnes.cz

  zlato.czRusko ukradlo Rumunsku přes 90 tun zlata

  Rusko ukradlo Rumunsku přes 90 tun zlata9. 3. 2024 • Hodně se píše o blokaci ruských aktiv v zahraničí, ale skoro nikdo neví, že Rusko také blokuje tuny zlata, jež mu nepatří. Jde o zlatý poklad Rumunska o váze 91,5 tuny zlata v mincích a slitcích. Národní banka Rumunska (NBR) ví, že otázka její zlaté rezervy zabavené Rusy není mezinárodně známá, a proto se rozhodla uspořádat v Evropském parlamentu výstavu, která ruskou loupež zlata dokumentuje.

  3 minuty čtení na zlato.cz

  forbes.czCena zlata znovu na maximu. Nahoru ji žene očekávané snížení úrokových sazeb

  9. 3. 2024 • Březnové číslo Forbesu je plné podnikatelů. A dokonce EY podnikatelů roku! Vítěz letošního ročníku Sotirios Zavalianis, příběh jeho i všech dalších finalistů a spousta další silné podnikatelské inspirace. Velká porce je jí rovnou na titulní straně: Ondřeje Kaniu celý život všichni podceňují. Po úspěchu ve školství si ale myslí na další velký zářez. Tentokrát jím má být fotbal. A řekne […]

  11 minut čtení na forbes.cz

  finex.czZlato dosáhlo dalšího rekordu! Co vede k jeho neustálému růstu?

  Zlato dosáhlo dalšího rekordu! Co vede k jeho neustálému růstu?8. 3. 2024 • Další den, další rekord ceny zlata. Snad všechny trhy momentálně zažívají růst a optimismus na základě očekávání snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Co dalšího hraje roli?

  2 minuty čtení na finex.cz

  zlato.czKoruna mírně posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám

  Koruna mírně posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám8. 3. 2024 • Vůči euru si koruna ve srovnání se středečním závěrem polepšila o tři haléře na 25,34 Kč/EUR. K dolaru pak zpevnila o šest haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,20 Kč/USD.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  kurzy.czRusi nemají nic než zlato - Cena zlata raketově stoupá. Vyšplhat by se mohla až ke 3 000 USD za unci

  Rusi nemají nic než zlato - Cena zlata raketově stoupá. Vyšplhat by se mohla až ke 3 000 USD za unci7. 3. 2024 • Svoje peníze nehodlám dát do CZK a vložit na 100let do slamníku. Pravda je,. Rusi nemají nic než zlato - Cena zlata raketově stoupá. Vyšplhat by se mohla až ke 3 000 USD za unci. Titulky názorů. Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

  1 minuta čtení na kurzy.cz

  zlato.czČeská národní banka už má 34 tun zlata

  Česká národní banka už má 34 tun zlata7. 3. 2024 • V únoru, stejně jako letos v lednu, přikoupila Česká národní banka (ČNB) do svých devizových rezerv 1,68 tuny zlata a navýšila tak váhu národního zlatého pokladu na 34 tuny. Přeskočila tak Slovensko a Ekvádor a dostala se na 60. místo světového žebříčku. Podle únorových cen je hodnota zlata v držení naší centrální banky zhruba 2,2 miliardy dolarů.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).