ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  zlato.czNašlo už zlato cenové dno?

  Našlo už zlato cenové dno?8. 2. 2023 • Zapomeňme na dva dramatické dny z přelomu týdne, kdy cena zlata klesla skoro o 90 dolarů za troyskou unci, a podívejme se co se děje na trhu teď. Například v úterý. Fyzické zlato při denním obchodování zdražilo o 3,10 dolaru, ale to nevypráví celý příběh, protože to platí jen pro Spojené státy. Zbytek světa vydělal, nebo prodělal, záleží na tom, z jakého úhlu se na to díváte, mnohem víc.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlaterezervy.czRůst zlata vyvrcholil - alespoň dočasně (týdenní zpráva)

  Růst zlata vyvrcholil - alespoň dočasně (týdenní zpráva)7. 2. 2023 • 100bodový pád ceny zlata, který se odehrál během dvou dnů, završil 3měsíční rally na zlatě. Z fundamentálního hlediska bylo započítáno v růstu ceny příliš mnoho očekávání ohledně obratu dosavadního postoje Americké centrální banky. Trh jednoduše vsadil na

  1 minuta čtení na zlaterezervy.cz

  zlato.czCo zavinilo překotné zlevnění zlata

  Co zavinilo překotné zlevnění zlata7. 2. 2023 • Koho nepotěšil rychlý pokles ceny zlata, v české měně až o tisíc korun za troyskou unci, není v tom sám. Stejné pocity zažili i majitelé špičkových akcií, které rovněž propadly po oznámení nečekaně příznivých ekonomických dat v USA.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czNejvětší světový těžař zlata Newmont chce převzít konkurenta Newcrest

  Největší světový těžař zlata Newmont chce převzít konkurenta Newcrest6. 2. 2023 • Americká společnost Newmont, která je největším těžařem zlata na světě, podala nabídku na převzetí australského konkurenta Newcrest Mining za 16,9 miliardy dolarů (zhruba 373 miliard Kč). Oznámily to firmy. Transakce by byla jednou z největších akvizicí v odvětví těžby zlata. Někteří analytici a investoři se však domnívají, že nabídka firmu Newcrest podhodnocuje, píše agentura Reuters.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  zlato.czChorvatsko nakoupilo zlato, ale senzace se nekoná

  Chorvatsko nakoupilo zlato, ale senzace se nekoná6. 2. 2023 • Co na první pohled vypadalo jako překvapivá zpráva má jednoduché vysvětlení. Světová rada pro zlato (WGC) zveřejnila informaci, že Chorvatsko, zavilý odpůrce zlata v devizových rezervách podobně jako Česko, nakoupilo v prosinci dvě tuny zlata. Přitom země žádné zlato nevlastnila již od roku 2005.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  faei.czZlato rozjelo rok 2023 na dobré vlně, možná překoná hranici 2 000 dolarů za unci

  5. 2. 2023 • Americká centrální banka (Fed) zvýšila minulou středu úrokovou sazbu o 0,25 procenta do pásma 4,5-4,75 procenta. Oproti loňské agresivní měnové politice to signalizuje obrat k umírněnějšímu přístupu.

  2 minuty čtení na faei.cz

  novinky.czZloděj na Brněnsku vzal z trezoru zlato za miliony. Podíval se však do kamery

  5. 2. 2023 • Mimořádný lup v podobě zlata a slitků kovů za několik milionů korun si odnesl neznámý muž z budovy firmy v jedné z obcí na Brněnsku. K jeho smůle se přitom podíval přímo do bezpečnostní kamery. Kriminalisté videozáznam z místa činu zveřejnili a požádali veřejnost o pomoc s pátráním.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  novinykraje.czVIDEO: Zloděj odnesl z kanceláře v Brně zlato za několik miliónů korun

  1 minuta čtení na novinykraje.cz

  idnes.czZloděj ukradl zlaté slitky za miliony. Udělal ale chybu, podíval se do kamery

  1 minuta čtení na idnes.cz

  kurzy.czZlato: očekávaný výprodej a proč centrální banky nakupují?

  Zlato: očekávaný výprodej a proč centrální banky nakupují?4. 2. 2023 • Na zlatě (i stříbře) vidíme očekávaný výprodej a je třeba hledat podporu poblíž 50MA (klouzavého průměru) na 1847 dolarech následovaných žlutou 200MA, která aktuálně sedí na 1785 dolarech. To však nemění dlouhodobý býčí výhled.

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  kurzy.czZlato: očekávaný výprodej a proč centrální banky nakupují?

  Zlato: očekávaný výprodej a proč centrální banky nakupují?4. 2. 2023 • Na zlatě (i stříbře) vidíme očekávaný výprodej a je třeba hledat podporu poblíž 50MA (klouzavého průměru) na 1847 dolarech následovaných žlutou 200MA, která aktuálně sedí na 1785 dolarech. To však nemění dlouhodobý býčí výhled.

  2 minuty čtení na kurzy.cz

  forbes.czZlato nad zlato. Proč může letos dosáhnout nových výšin?

  Zlato nad zlato. Proč může letos dosáhnout nových výšin?3. 2. 2023 • Do nového roku zdravější – lednový Forbes poprvé přináší výběr padesáti  nejlepších lékařů Česka. Jak je na tom české zdravotnictví a kam se posouvá? Přečtěte si velký rozhovor s inovátorem na poli oční chirurgie a majitelem sítě očních klinik Gemini Pavlem Stodůlkou, dvojrozhovor s řediteli Motola a IKEM a nechte se inspirovat vizí medicíny budoucnosti Tomáše Šebka. Jak vypadá den záchranáře Marka […]

  4 minuty čtení na forbes.cz

  zlato.czRekordní cena zlata letos pro Česko neplatí

  Rekordní cena zlata letos pro Česko neplatí3. 2. 2023 • Cena zlata letos vyskočila na nejvyšší příčky nad 1 959 dolarů za troyskou unci poté, co se trhy uklidnily zvýšením úrokové sazby v USA jen o čtvrt procentního bodu. Vše dopadlo, jak očekávaly, překvapení se nekonalo a šéf Fedu (americké centrální banky, pozn. aut.) Jerome Powell dokonce vyjádřil spokojenost nad pokrokem boje s inflací, ale upozornil, že ještě není vyhráno.

  2 minuty čtení na zlato.cz

  zlato.czCentrální banky v roce 2022 koupily nejvíc zlata za poslední půl století

  Centrální banky v roce 2022 koupily nejvíc zlata za poslední půl století3. 2. 2023 • V posledních dvou čtvrtletích loňského roku kupovaly centrální banky víc zlata, než si obvykle pořizují za celý rok. Ani nezájem Wall Streetu o investování do zlata nic nezměnil na tom, že se celkově zobchodovalo nejvíc zlata za posledních více než deset let.

  1 minuta čtení na zlato.cz

  fxstreet.czZlato proráží nad úroveň 1 950 dolarů

  Zlato proráží nad úroveň 1 950 dolarů2. 2. 2023 • Červená linie – support trendové linie Modré linie – medvědí divergence RSICena zlata vystoupala z minim před dvěma dn...

  4 minuty čtení na fxstreet.cz

  lidovky.czZloděj odnesl z firmy zlaté slitky za několik milionů

  Zloděj odnesl z firmy zlaté slitky za několik milionů2. 2. 2023 • Bez větších potíží odnesl zloděj z firmy na Brněnsku zlaté slitky za několik milionů korun. Do trezoru, kde byly uloženy, se dostal díky klíčům, nalezeným v budově. Policistům však nahrál tím, že během akce ukázal na bezpečnostní kameru svůj nezakrytý obličej, a dal jim tak šanci ho identifikovat.

  1 minuta čtení na lidovky.cz

  zlato.czJaká investice je lepší? Do zlata nebo do nemovitosti?

  Jaká investice je lepší? Do zlata nebo do nemovitosti?2. 2. 2023 • Prvním hlediskem je míra návratnosti, stručně řečeno, kolik peněz vaše investice vyprodukuje. U zlata podléhá výnos veřejným obchodním trhům. Dochází ke krátkodobým cenovým výkyvům. Hodnota však dlouhodobě roste.

  2 minuty čtení na zlato.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 0

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).